Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Gravida au ba?

- - - - -
  • Please log in to reply
752 replies to this topic

#739
microwaved2x

microwaved2x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 12.01.2009
Deci,am facut sex cu prietena si am folosit prezervativ dar nu l-am scos chiar dupa ce am ejaculat... Nu s-a rupt dar ma tem ca nu cumva sa fi iesit ceva pe langa. Crede-ti ca sunt sanse ca ea sa ramana insarcinata? I-a intarziat ciclu cu vreo 4 zile si sunt putin ingrijorat. Va multumesc anticipat pentru raspuns.

#740
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Ok, here we go again. Am facut-o lata din nou, fara prezervativ, pur si simplu am uitat sa-l pun si mi-am introdus penisul in vaginul prietenei mele pana la un sfert/maxim jumatate. I-a intarziat menstruatia 2 saptamani (are ciclu neregulat si a zis ca a mai patit asa, sau chiar nu i-a venit o luna intreaga). Noi am facut sex acum vreo 3-4 saptamani, cam asa. Ciclul i-a venit ultima data pe 1 aprilie si azi a avut o scurgere, dar cantitatea a fost mica. In schimb, am observat ca are sanii putin mai tari, dar, din nou mi-a zis ca mai pateste asa, ba chiar a mai patit sa o si doara. Va rog sa imi dati si mie un sfat, unde sa o apuc, daca mai stau asa simt ca turbez si ma urc pe pereti. Daca mai e nevoie de detalii, va rog sa imi spuneti. Multumesc!

#741
queenofdisaster

queenofdisaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.08.2013
Iau yasmin de 6 luni, dupa terminarea ultimului blister am prelungit fara sa vreau cu o zi perioada de pauza. Am reinceput sa iau pastilele luni in loc de duminica, iar marti am avut contact sexual neprotejat. Care sunt riscurile sa fiu insarcinata?

#742
emaemaema

emaemaema

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.08.2014
Buna seara!
In urma cu 2 saptamani am avut un contact protejat. Dupa ejaculare, partenerul s-a sters cu servetele umede, iar dupa cateva minute, a "intrat" fara protectie, dar nu a mai ejaculat. practic, nu s-a intamplat nimic.
Acum 5 zile, mi-a venit menstruatia normal. Astazi sunt in a 5a zi, ultima. Intrebarea mea este: este posibil sa se fi intamplat ceva? Nu am niciun simptom de sarcina. Sunt doar putin balonata de vreo 3 zile.
Multumesc anticipat!

#743
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Negativ !!! Dar daca va mai jucati o sa faceti cunostiinta cu lumea minunata a Huggies, Pampers et company.

#744
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Prietenei mele i-a venit ultima data ciclul (in mod normal regulat) pe 24 iulie.

Intre 12 si 15 august am facut sex, la fel si pe 21 august. Am facut cu prezervativ de fiecare data, insa la inceputul "partidelor" s-a mai intamplat sa facem un pic si fara. Evident am terminat doar in prezervativ si dupa ce am terminat nu am mai bagat neprotejat deloc.

Nu i-a mai venit deloc ciclul pana acum 4 septembrie.

Test de sarcina am facut pe 30 august, rezultat negativ.

Ma gandesc ca daca era sa-l concepem pe 12-15 august, testul de sarcina l-am facut cum trebuie dupa minim 2 sapt si ne-a aratat negativ, deci nu ar fi acela momentul.

Iar daca il concepeam pe 21 august era in perioada infertila de dinainte de cicul ei normal care trebuia sa fie pe 24 deci nici atunci n-am fi avut cum in mod normal.

Ea e foarte stresata perioada asta, are un examen important pe 10 septembrie. O fi asta cauza?

Rezumat:
Ciclul in mod normal: data de 24
Sex am facut pe 12-15 august si 21 august
Nu i-a mai venit ciclul
Test sarcina pe 30 august - negativ
E foarte stresata perioada asta pt ca are un examen important de dat

Ce ziceti? Posted Image

Edited by allah2, 04 September 2016 - 17:09.


#745
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Ce sa zicem? Care-i problema daca e gravida? Felicitari!

#746
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Posted Image Nu am vrea sa se intample asta si mi s-ar parea f greu de crezut ca doar daca facem cateva secunde neprotejat (evident fara finalizare) sa apara un copil.

Daca nu copilul e cauza (testul de sarcina a zis nu), nu ar fi oricum motive sa ne ingrijoram? Pot fi ceva probleme medicale pt care nu ciclul nu a venit (stresul?) ?

Edited by allah2, 04 September 2016 - 17:49.


#747
Mehria

Mehria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 04.07.2016
crezi ca a lasat-o altul gravida?

#748
Alexandra_0912

Alexandra_0912

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 21.02.2018
Sa va zic...am fost luna trecuta la doctor și mia dat arefam și am luat mia venit cm după mia zis să încep iar din ziua 16 până în 25...zilele trecute am fost la ovulație...plus contact sexual.ieri a fost ziua cu ovulație maxima plus contact sexual de azi incep arefam unu dimineață și unu seara...ajuta la conceperea unei sarcini?...ideea e că ne dorim un bebe foarte mult

#749
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017

View PostAlexandra_0912, on 05 martie 2018 - 13:56, said:

Sa va zic...am fost luna trecuta la doctor și mia dat arefam și am luat mia venit cm după mia zis să încep iar din ziua 16 până în 25...zilele trecute am fost la ovulație...plus contact sexual.ieri a fost ziua cu ovulație maxima plus contact sexual de azi incep arefam unu dimineață și unu seara...ajuta la conceperea unei sarcini?...ideea e că ne dorim un bebe foarte mult
vad ca tu te străduiești, dar cocosul e bun?Posted Image

#750
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
nu te mai stresa sa ramai gravida. io cred ca am plantat iar bomba si nu era in plan mai ales ca am bebe de 1 an fara 2 zile :) ideea e sa faci sex, sa te bucuri de partener

#751
Alexandra_0912

Alexandra_0912

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 21.02.2018
Da ne bucuram de fiecare data...și da...după arefem...au trecut 2zile... Hop menstruația...lu a viitoare....cu el sincer inca nu am fost la doctor

#752
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017

View PostAlexandra_0912, on 17 martie 2018 - 13:38, said:

Da ne bucuram de fiecare data...și da...după arefem...au trecut 2zile... Hop menstruația...lu a viitoare....cu el sincer inca nu am fost la doctor
daca nu ai probleme cu pierderea de sarcina sau uter retrovers, ia in calcul si varianta ca el este steril.

Edited by myceran, 17 March 2018 - 14:29.


#753
Alexandra_0912

Alexandra_0912

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 21.02.2018
Nu până cum nu am fost însărcinată.si la ginecolog mi sa zis că r totul ok

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate