Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Nelamuriri legate de UTCB

- - - - -
  • Please log in to reply
368 replies to this topic

#307
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 16.01.2007
Stie cineva care au fost ultimele medii la buget la UTCB anul trecut?

#308
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
o mica intrebare legata de admitere,are cineva un model de subiect?ma intereseaza sa vad cam ce e pe acolo :lol:

#309
ShadY

ShadY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.06.2006
Salut. Am niste nelamuriri legate de practica. Am vazut ca se face la UC si la PAC. Stie cineva ce anume se face acolo ? Si daca nu ma duc deloc ce se intampla ?  MS

#310
Zizuu

Zizuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.03.2006

View Postcostinthebest, on 4th July 2010, 17:55, said:

Stie cineva care au fost ultimele medii la buget la UTCB anul trecut?

anul trecut cand am dat eu, la CFDP in sesiunea din toamna s-a intrat la buget si cu 5.05, deci daca ai peste 7 media de admitere, nu ai cum sa nu intri la buget in vara ;)

View PostShadY, on 8th July 2010, 14:45, said:

Salut. Am niste nelamuriri legate de practica. Am vazut ca se face la UC si la PAC. Stie cineva ce anume se face acolo ? Si daca nu ma duc deloc ce se intampla ?  MS

pai din cate stiu eu, practica inseamna topografie. cel putin la CFDP, ITM, CCIA, Hidrotehnica... stai si masori terenul cu teodolitul si cu mire, te muti de colo-colo, pt ca iti da profesorul pct de vizare... si daca nu te duci nu e nicio problema, nu iei creditele (3) si ramai cu ea restanta ptr anii viitori :)

View Postc00rn3l, on 2nd July 2010, 17:39, said:

mersi mult pentru raspunsuri

inca 2 intrebari :D

1. La camin asa zisa "camera" e doar o camera sau un fel de apartament care contine mai multe camere (2-3)?
2. Cati din cei care termina primul an iau bursa (cat % ? ) chiar si din cei care au medie peste 9 as fi curios cati sunt la numar :) ?

sper s nu se supere nimeni pe mine pentru intrebari :)), eu doar intreb ca fapt divers spre a-mi multumi curiozitatea :))


1) ca sa nu crezi ca in camin vei avea o viata dulce ca acasa la tine, camera din C2 este un cacat: este o singura camera pe care o imparti cu alti 4, e inghesuit oricum daca te gandesti ca sunt si 5 scaune in camera, 2 mese, 1 birou, eventual frigider... ai sa vezi tu baile in timpul weekendului... "cel mai minunat" loc, te dezgusta total... sper ca nu te-am speriat :P
2) pai sunt cam 15% cam asa, vreo 25 de persoane iau bursa din totalul de 150 cred...

#311
bibi06

bibi06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.07.2010
buna! in legatura cu testul la limba straina de la fils...stie cineva in ce consta? si cat este de greu?
multumesc :)

#312
ice cube

ice cube

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 02.12.2005
Bai, in principiu, testul nu e greu. Cam toata lumea care il da il ia (e oarecum normal, avand in vedere ca nu vrei sa faci o facultate intr-o limba straina fara sa ai un pic habar de limba respectiva). Si cam atat iti trebuie, sa ai un pic de habar. Oricum, testul nu conteaza cu nimic la media de intrare la facultate. Eu l-am dat anul trecut si a avut o parte de listening (care a fost cam nasoala, fiindca inregistrarea era de calitate cam proasta si nu se aude asa cum trebuie, deci trebuia sa ciulesti urechile ca lumea), o parte cu grile de gramatica (chestii referitoare la timpuri verbale, forme corecte, chestii de genul asta, oricum, simpliste) si o parte cu un text, pe care trebuia sa il lecturezi si sa raspunzi la niste intrebari. Corectura se face cam dupa o jumatate de ora, o ora de la iesirea ultimului candidat din sala, deci nu o sa stai cu emotii. Nu e o chestie pentru care sa iti faci prea multe griji. (Anul trecut cand am dat eu, nu a picat absolut nimeni, iar ca sa il promovezi trebuie sa iei minim 5.)
Uite aici, pe site-ul facultatii: http://fils.utcb.ro/...010/test_EN.pdf

Edited by ice cube, 14 July 2010 - 19:01.


#313
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
m-am inscris si eu astazi pana la urma,prima optiune C.C.I.A,ma asteapta examenul de admitere,daca nu oricum la media pe care o am cred ca prind si alta optiune la buget,o noapte voi sta in c4(voi testa sa vad cum este),am auzit si eu de c2 ca e cel mai rau camin,acum sa vad ce vom prinde,poate va fi bine,multa bafta tuturor celor inscrisi,ne vedem acolo :lol:


app:stie cineva cand se face repartizarea pe camine?dupa 23 oare cand se afiseaza rezultatele?

#314
ice cube

ice cube

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 02.12.2005
Repartizarea pe camine se va face la toamna, cand incepe scoala. In anul I putin probabil sa prinzi alt camin decat C2.

#315
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
vai de capul meu :lol: ,sa vad ce va fi,ma voi interesa dupa admitere,am colegi ce s-au inscris la alte sectii unde nu e necesar examenul de admitere si li s-a spus despre camin ca vor fi repartizati dupa 23 iulie,acum habar n-am,fie ce o fi,un pic de noroc sa am

#316
Zizuu

Zizuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.03.2006
sa nu aveti sperante ca o sa prindeti alt camin decat c2 sau c6 ca mai mult va amagiti

#317
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 16.01.2007
Stie cineva pana cand trebuie sa depun diploma de bac in original pentru confirmarea locului la buget?

#318
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008
ce va fi va fi :lol: ,daca nu se moare din asta e bine

#319
c00rn3l

c00rn3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 07.10.2007
stie careva cate dosare sau depus pentru CCIA?

#320
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

View Postc00rn3l, on 17th July 2010, 18:38, said:

stie careva cate dosare sau depus pentru CCIA?
destul de multe,eu am fost miercuri la inscriere si era plina sala dedicata completarii fiselor de inscriere,ce a fost in celelalte zile nu stiu,dar cred ca a fost ceva asemanator,asa ca trebuie sa ne descurcam la admitere :lol: ,multa bafta iti urez

#321
vlv_sandy

vlv_sandy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.06.2009

View Postc00rn3l, on 17th July 2010, 17:38, said:

stie careva cate dosare sau depus pentru CCIA?
Aseara am vazut pe site-ul ccia ca s=au inscris 313 concurenti pentru cele 400 locuri de la buget :D.
Am tot vazut ca se stie care e cel mai defect camin(C2). Stie cineva care este cel mai atractiv?
Multumesc anticipat!

#322
c00rn3l

c00rn3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 07.10.2007

View Postvlv_sandy, on 18th July 2010, 10:59, said:

Aseara am vazut pe site-ul ccia ca s=au inscris 313 concurenti pentru cele 400 locuri de la buget :D.
Am tot vazut ca se stie care e cel mai defect camin(C2). Stie cineva care este cel mai atractiv?
Multumesc anticipat!

unde ai vazut? da link k eu mam uitat si n-am gasit nimic

#323
vlv_sandy

vlv_sandy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.06.2009
http://civile.utcb.ro/
intri la admitere 2010 si ccia ;)

#324
c00rn3l

c00rn3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 07.10.2007

View Postvlv_sandy, on 18th July 2010, 12:10, said:

http://civile.utcb.ro/
intri la admitere 2010 si ccia ;)

eu am auzit k trebe s iei minim 40 de puncte k s intri :) (adica ar veni nota 5 k e 40+10 oficiu)

cate camine sunt in total? k eu stiu doar de 3 dintre ele, c2(baieti), c3(mixt, primele etaje fete ultimele baieti) si c6.Care mai sunt?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate