Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nelamuriri legate de UTCB

- - - - -
  • Please log in to reply
368 replies to this topic

#325
vlv_sandy

vlv_sandy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.06.2009

 c00rn3l, on 18th July 2010, 11:14, said:

eu am auzit k trebe s iei minim 40 de puncte k s intri :) (adica ar veni nota 5 k e 40+10 oficiu)
Nu stiu daca neaparat 40 de puncte, pentru ca raman cu locurile neocupate. Oricum, eu ma astept sa fie destul de usoare subiectele.

#326
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

 vlv_sandy, on 18th July 2010, 12:10, said:

http://civile.utcb.ro/
intri la admitere 2010 si ccia ;)
m-am uitat si eu pe liste,suntem putini,ceea ce e bine,insa nu aveau afisata sala acolo din cate am vazut eu,ori nu am citit cu atentie

#327
vlv_sandy

vlv_sandy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.06.2009
Era si sala afisata(pe prima coloana). Eu sunt la II 13. Sper sa nu fie cu ghinion ;)).

#328
danivizi

danivizi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.12.2008
stie cineva daca se tine un control medical luni de dimineata la utcb pentru cei care s au inscris? :coolspeak:  intram cu totii :thumbup: :thumbup:

#329
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

 vlv_sandy, on 18th July 2010, 13:52, said:

Era si sala afisata(pe prima coloana). Eu sunt la II 13. Sper sa nu fie cu ghinion ;)).
am vazut si eu acum,imi cer scuze,nu m-am uitat atent pe lista,m-am uitat doar la numarul de candidati,eu sunt la II 12

#330
vlv_sandy

vlv_sandy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.06.2009
Cum vi s-au parut subiectele? Eu am luat 85  :angry: . Daca isi mai aduce aminte cineva la grila de tip A care era exercitiul 8 raman dator cu o bere. Astept rezultatele sa vad cine ia camin si poate bursa. Succes tuturor pe mai departe!

#331
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

 vlv_sandy, on 20th July 2010, 16:54, said:

Cum vi s-au parut subiectele? Eu am luat 85  :angry: . Daca isi mai aduce aminte cineva la grila de tip A care era exercitiul 8 raman dator cu o bere. Astept rezultatele sa vad cine ia camin si poate bursa. Succes tuturor pe mai departe!
bursa se va lua dupa semI,eu am luat 75 puncte :lol: ,mi s-a zis ca sunt ca admis plus ca am vorbit cu domnul prodecan si am putut face si cererea de inscriere camin(om de milioane),ne vedem la toamna deci,vom fi colegi,felicitari tuturor,examenul a fost extrem de accesibil,eu am gresit din graba 2 prostii+ una nestiuta

#332
vlv_sandy

vlv_sandy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.06.2009
A luat cineva 90 de puncte(maxim)?

#333
iulian24

iulian24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.07.2010
Sal...sunt nou pe aici eu...si am emotii ca nu o sa intru la geodezie la fara taxa ( media 8.38 )  :confuzzled:

#334
dasss

dasss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.07.2010
Pot sa prind camin la toamna daca am intrat la buget la CCIA cu o medie de peste 7.5?

#335
iulian24

iulian24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.07.2010
Eu am intrat la instalatii...si m-ar interesa cam ce se poate face dupa ce termini aceasta facultate... :mellow:

#336
dasss

dasss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.07.2010

 vlv_sandy, on 20th July 2010, 22:19, said:

A luat cineva 90 de puncte(maxim)?
S-a luat si punctaju maxim. uita-te pe http://civile.utcb.r...tere/ccia_a.pdf
Si era o grila aiurea la mate. Eu am avut subiectul E si stiu ca ce era corectat ca fiind gresit am facut corect. Cred ca la noi era exercitiul 3.
Dar nu mai stiu ce presupunea.

#337
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

 dasss, on 22nd July 2010, 17:06, said:

S-a luat si punctaju maxim. uita-te pe http://civile.utcb.r...tere/ccia_a.pdf
Si era o grila aiurea la mate. Eu am avut subiectul E si stiu ca ce era corectat ca fiind gresit am facut corect. Cred ca la noi era exercitiul 3.
Dar nu mai stiu ce presupunea.
si eu am gresit o grila la mate(B),si nu stiu de ce ar fi fost gresita,eram in dubii,dar oricum nu mai conteaza

#338
bibi06

bibi06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.07.2010

 ice cube, on 14th July 2010, 19:42, said:

Bai, in principiu, testul nu e greu. Cam toata lumea care il da il ia (e oarecum normal, avand in vedere ca nu vrei sa faci o facultate intr-o limba straina fara sa ai un pic habar de limba respectiva). Si cam atat iti trebuie, sa ai un pic de habar. Oricum, testul nu conteaza cu nimic la media de intrare la facultate. Eu l-am dat anul trecut si a avut o parte de listening (care a fost cam nasoala, fiindca inregistrarea era de calitate cam proasta si nu se aude asa cum trebuie, deci trebuia sa ciulesti urechile ca lumea), o parte cu grile de gramatica (chestii referitoare la timpuri verbale, forme corecte, chestii de genul asta, oricum, simpliste) si o parte cu un text, pe care trebuia sa il lecturezi si sa raspunzi la niste intrebari. Corectura se face cam dupa o jumatate de ora, o ora de la iesirea ultimului candidat din sala, deci nu o sa stai cu emotii. Nu e o chestie pentru care sa iti faci prea multe griji. (Anul trecut cand am dat eu, nu a picat absolut nimeni, iar ca sa il promovezi trebuie sa iei minim 5.)
Uite aici, pe site-ul facultatii: http://fils.utcb.ro/...010/test_EN.pdf


scz ca raspund cu intarziere,dar multumesc frumos de explicatii :)

inca ceva,de ce toata lumea se sperie de caminele c2 si c6? chiar atat de rau arata? :(

#339
c00rn3l

c00rn3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 07.10.2007
c6 am inteles k e destul de bun, dar c2 e nasol rau, nush dak e rau prin "dotariile" din camere sau prin aspectul lor, dar stiu ca e foarte multa galagice pana la ore tarzii, baiile in weekend sunt f naspa

#340
c00rn3l

c00rn3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 07.10.2007
dupa ce criterii se face repartizarea in camine? si care e ordinea caminelor care se dau? (adica cei cu mediile cele mai mari vor prinde in caminul X, urmatorii in Y, si restul in Z, care e ordinea? )

Pe siteul lor scrie ca repartizarea se va face in functie de medie, dar de pe la cei din facultate am auzit k repartizarea in camine nu are nici o treaba cu media.

Deci cine stie sa imi zica?

#341
dasss

dasss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.07.2010

 c00rn3l, on 28th July 2010, 00:02, said:

dupa ce criterii se face repartizarea in camine? si care e ordinea caminelor care se dau? (adica cei cu mediile cele mai mari vor prinde in caminul X, urmatorii in Y, si restul in Z, care e ordinea? )

Pe siteul lor scrie ca repartizarea se va face in functie de medie, dar de pe la cei din facultate am auzit k repartizarea in camine nu are nici o treaba cu media.

Deci cine stie sa imi zica?
eu cand am intrebat la facultate, nimeni nu stia ceva clar. toti ziceau ca sunt repartizate dupa medii, in ordine descrescatoare, dar in rest absolut nimic.
lista finala se face in septembrie, dupa ce se da admiterea si la ciclul 2 de licenta, ceea ce e aiurea. pot veni unii cu medii mai mari si sa iti ia locul de la camin indiferent ca tu ai intrat in iulie la buget.
dar daca ai medie mare nu ar tb sa iti faci probleme, vei intra sigur.
si cam pentru anul 1 caminul alocat e C2, altceva nu stiu.


ar fi bine daca cei care sunt deja in facultate ne-ar da niste informatii. au trecut prin asta si cred ca stiu mai bine cum merg lucrurile. deci cine stie ceva....sariti cu informatii. ms anticipat

Edited by dasss, 29 July 2010 - 15:16.


#342
zeropuncte

zeropuncte

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.07.2010
cand se fac inscrierile sau cererile pentru camine? s-au facut?

o sa avem cursuri de dimineata, apoi pauza si seara alte cursuri?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate