Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nelamuriri legate de UTCB

- - - - -
  • Please log in to reply
368 replies to this topic

#343
dasss

dasss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.07.2010

View Postzeropuncte, on 31st July 2010, 10:42, said:

cand se fac inscrierile sau cererile pentru camine? s-au facut?

o sa avem cursuri de dimineata, apoi pauza si seara alte cursuri?

Inscrierile pt camin s-au facut pana ieri, in 30 iulie. Uita-te si tu la informatiile afisate pe site-ul lor, la admitere. Aici era anuntul lor oficial. http://admitere.utcb...-iulie-2010.pdf

#344
brainium

brainium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,832
  • Înscris: 25.07.2010
hehe...

am fost si eu student la UTCB. un an ^^ Exact pana am primit confirmarea de la o universitate din londra cum ca sunt admis la ei. tot constructii civile. a doua zi dimineatza eram la secretariat sa imi scot diploma de bac ;)

ce sa spun...se fac multe chestii si degeaba, cerintele majoritatii profesorilor sunt exagerate, caminele sunt de toata jena. in rest, numai de bine. bafta noilor studenti la utcb :D



p.s. ca sa intelegeti: eu acum am 3 materii pe semestru... 2 zile pe saptamana de dim la 9 pana la 17 ;)



Daca nu o sa incepi propozitiile cu majuscule nu or sa iti mai apara postarile.

Edited by Lucian_M, 12 September 2010 - 20:24.


#345
b_nicoleta

b_nicoleta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.09.2010
Sincer,nu mi s par cerintele profesorilor exagerate,din contra,chiar au lasat o mai lejer,ca altfel nici studentii care sunt acum nu i ar mai fi avut.in anu 1,matematica mi s a parut de un nivel mediu,iar cine vrea sa invete,nu o sa intampine probleme.daca se doreste lejereala si zile libere,pai atunci da..multe chestii is inutile,ce i drept !caminu 2 e de toata jena,da in 3 eu am trait f bine .conteaza cu cine stai in camera,atmosfera,din pct meu d vedere:)




Valabil si pentru tine ce i-am transmis colegului de mai sus- in plus am sa te rog sa lasi loc liber dupa semnele de punctuatie.

Edited by Lucian_M, 12 September 2010 - 20:24.
sters quote inutil


#346
dasss

dasss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.07.2010
A aflat cineva ceva legat de camine? Sau macar cum se face repartizarea...deja a trecut a 2a sesiune si incep inca una, pe dosare.
Deci, anyone ceva ceva?

#347
oanaRT

oanaRT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.07.2010
Stie cineva daca e posibil sa scada media de bursa sub 7?

#348
bElena

bElena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.05.2009

View Postdasss, on 19th September 2010, 22:19, said:

A aflat cineva ceva legat de camine? Sau macar cum se face repartizarea...deja a trecut a 2a sesiune si incep inca una, pe dosare.
Deci, anyone ceva ceva?
Probabil cazarea o sa se faca pe 1,2 si 3 octombrie. Iar lista aia cu cine a prins camin si cine nu, cred ca o sa fie postata pe site dupa 27...

#349
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
---
Lista aia se afiseaza in prima zi de cazari, la fiecare facultate in parte, asa a fost intotdeauna. Pentru facultatile care nu sunt in Tei listele se afiseaza pe la civile sau cfdp.

Edited by Lucian_M, 20 September 2010 - 21:26.


#350
verbal

verbal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 27.12.2006
Eu am intrat anu acesta la aceasta facultate si as vrea sa aflu niste pareri despre profesori ,materii etc. ,am intrat la sectiunea Hidrotehnica specializarea Ingineria instalatiilor si protectia mediului.

Multumesc! :)

#351
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
---
Facultate mai usoara ca aia nu cred ca e in cadrul UTCB.

Edited by Lucian_M, 24 September 2010 - 09:02.


#352
MagdaLivia

MagdaLivia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.01.2011

View Postmwlambo, on 24th September 2010, 02:15, said:

---
Facultate mai usoara ca aia nu cred ca e in cadrul UTCB.
Buna. am si eu o problema...sunt in anul 1 la master Dezvoltare Durabil( Hidrotehnica) dar nu prea am fost pe la cursuri. stiti pe cineva care este la acest master? nu stiu daca am vreo sansa sa intru in examene .  daca stiti pe cineva va rog a-mi lasati un mesaj. mersi

#353
adriancazacu

adriancazacu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.05.2007
Se poate face transferul de la Inginerie Economica in Constructii la CIVILE? ... in cadrul UTCB ... IEC-ul apartinand tot de CCIA
Merci

#354
uninginer

uninginer

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.02.2011

View Postadriancazacu, on 18th February 2011, 13:22, said:

Se poate face transferul de la Inginerie Economica in Constructii la CIVILE? ... in cadrul UTCB ... IEC-ul apartinand tot de CCIA
Merci



Da, se poate face pana in anul 3 . Dar nu iti recomand . Cu IEC-ul poti face mult mai multe decat cu CCIA , ai putine restrictii dar cu un master de structuri se rezolva si problama asta ,  sectia asta iti deschide mult mai multe porti . Iti zic clar ce face CCIA in plus si nu face IEC-ul : pereti b.a si pereti din zidarie ( astea sunt singurele chestii in plus fata de IEC de care ai avea nevoie in viitor in meseria de inginer proiectant tocmai din acest motiv un absolvent de IEC nu are voie sa proiecteze decat o structura de pana in 5 niveluri (tocmai deaia ai nevoie de master in structuri sau proiectare) . In rest poti sa fii atat inginer proiectant / diriginte /etc . dar poti lucra si in ofertare, contractare, licitare, devize,consultanta  , project manager , evaluator constructii , si multe altele . Asa ca cei care nu stiti nu va mai dati cu parerea despre compentele acestei sectii . Toata problema e sa dai atentie maxima materiilor de profil constructii ca sa fii in stare sa faci cu adevarat proiecare .

#355
axibod

axibod

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.07.2011
După cum se calculează media  de admitere la utcb-cadastru, îmi iese 8,2 , credeți că am șanse să intru ?

#356
rskt

rskt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.06.2009
salut...stie cineva daca universitatea are echipa de fotbal ?

#357
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008
Wow! ce dilema ai avut la 3 noaptea.


Nu stiu daca are echipa de fotbal, banuiala mea e ca nu. Dar se joaca fotbal in cupa "Anghel Saligny".

#358
doiochicapruijohanna

doiochicapruijohanna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.04.2012

View Postuninginer, on 24th February 2011, 00:36, said:

Da, se poate face pana in anul 3 . Dar nu iti recomand . Cu IEC-ul poti face mult mai multe decat cu CCIA , ai putine restrictii dar cu un master de structuri se rezolva si problama asta ,  sectia asta iti deschide mult mai multe porti . Iti zic clar ce face CCIA in plus si nu face IEC-ul : pereti b.a si pereti din zidarie ( astea sunt singurele chestii in plus fata de IEC de care ai avea nevoie in viitor in meseria de inginer proiectant tocmai din acest motiv un absolvent de IEC nu are voie sa proiecteze decat o structura de pana in 5 niveluri (tocmai deaia ai nevoie de master in structuri sau proiectare) . In rest poti sa fii atat inginer proiectant / diriginte /etc . dar poti lucra si in ofertare, contractare, licitare, devize,consultanta  , project manager , evaluator constructii , si multe altele . Asa ca cei care nu stiti nu va mai dati cu parerea despre compentele acestei sectii . Toata problema e sa dai atentie maxima materiilor de profil constructii ca sa fii in stare sa faci cu adevarat proiecare .

Buna . Eu vreau sa ma mut de la civile la iec .Ce conditii trebuiesc indeplinite ptr transfer? Daca am restante , ma pot transfera? Secretara nu m-a lamurit deloc ,m-a trimis la plimbare ,spunandu-mi ca vorbim la toamna.

#359
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Lasa secretara; pt chestiuni mai complicate, du-te direct la decan sau prodecan, vezi si tu care e mai de treaba.

#360
DannyOMD

DannyOMD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 01.07.2012
am nevoie de adeverinta medicala pentru inscriere?..pe pliant nu este inclusa la acte necesare inscrierii..dar vroiam sa ma asigur de la cineva din interior:d..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate