Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Coperti DVD nunta

- - - - -
  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#19
caesar73

caesar73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.11.2004

View PostLucian_M, on Dec 6 2007, 17:43, said:

Cezar, faine copertile. Simple si la obiect. Ce soft folosesti?

Multam de apreciere
photoshop
restul creatie proprie dupa diverse idei
scuze una singura nu e facuta de mine cea mai portocalie

Edited by caesar73, 06 December 2007 - 23:31.


#20
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
am si eu niste dvduri printate cam de un an, pe verbatim...s-au facut niste panarame!de nerecunoscut! de aceea sunt tare curios cum ar fi laserul color cu efect de luciu al lui glido!cat costa unul, aveti idee?
sau cu ce le fac cei de la "national geografic", sau "descopera", de ies atat de bine?

#21
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Tipar, serigrafie, etc. ...adica vopsea. Si eu am dvd verbatim de acum un an si sunt ca in prima zi.

#22
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005

View PostZenus, on Dec 7 2007, 00:05, said:

am si eu niste dvduri printate cam de un an, pe verbatim...s-au facut niste panarame!de nerecunoscut! de aceea sunt tare curios cum ar fi laserul color cu efect de luciu al lui glido!cat costa unul, aveti idee?
sau cu ce le fac cei de la "national geografic", sau "descopera", de ies atat de bine?
eu printez pe un epson phtot stylus:  cd/dvd ( verbatim ) si coperte ( pe hartie foto epson ).
multumit de calitate... insa cam scumpe consumabilele :((

Edited by GunX, 09 December 2007 - 15:34.


#23
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
frumoase copertile tale,croconelu!maine as vrea sa le anexez si pe ale mele, ca azi iar le-am uitat acasa...si poate facem schimb de unele psduri!
cat despre uko si vajumic cu privire la coperte si coperti, am tinut minte forma eronata "coperti" pt ca aveam un profesor in clasa a V-a care ne spunea sa inavatam la disciplina lui pana o sa ne iasa...nu stiu ce...prin coperti(nu coperte)!!!

#24
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005

View PostZenus, on Dec 7 2007, 09:08, said:

frumoase copertile tale,croconelu!maine as vrea sa le anexez si pe ale mele, ca azi iar le-am uitat acasa...si poate facem schimb de unele psduri!
cat despre uko si vajumic cu privire la coperte si coperti, am tinut minte forma eronata "coperti" pt ca aveam un profesor in clasa a V-a care ne spunea sa inavatam la disciplina lui pana o sa ne iasa...nu stiu ce...prin coperti(nu coperte)!!!
ar mai fi cateva... e la alegere, dupa gusturi si stil :P  
vedem... ne intalnim la Alba Iulia, nu ?

#25
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
da, ne vedem la WORKSHOPUL LUI GLIDO!hai ca le iau pe toate acolo!am vreo 30,dar imi plac numai 5!o sa le postez numai pe acelea

#26
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View PostZenus, on Dec 7 2007, 10:10, said:

da, ne vedem la WORKSHOPUL LUI GLIDO!hai ca le iau pe toate acolo!am vreo 30,dar imi plac numai 5!o sa le postez numai pe acelea
Schimb de experiente veti face voi in dormitor ca la workshop nu veti avea timp nici de respirat  :P

#27
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
parca pauzele lungi si dese erau cheia marilor succese!

#28
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
eu le folosesc pe cele in genul asta

Edited by Mtz, 09 December 2007 - 19:44.


#29
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007
Attached File  copertaDVD.jpg   171.52K   733 downloads

#30
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Dragutze copertile...dar..mai insistati un pic asupra fonturilor ..(parerea mea - nu mi sariti in cap iar)Si incercati un pic mai multa culoare sau daca nu..mergeti pe varianta simpla la maxim..nu incercati sa le combinati.
Pun si eu coperta mea.Am mai pus odata.
In ce priveste reclama foarte mare de pe coperta mea..am nevoie de ea..Stau in Iasi unde piata de plina de 'profesionisti' si am avut neplaceri ca multi sa se foloseasca de numele meu.

#31
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
A trebuit sa scot atasamentele care contineau linkuri sau date de contact. Va rog, fara publicitate pe sectiune tehnica. Puteti re-atasa copertile sau uploada altele in continuare doar daca nu includeti sau cenzurati zona respectiva. Multumesc de intelegere.

#32
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Ok.

Attached Files



#33
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Ca ziceai de fonturi... ai uitat sa pui ă in cateva locuri (ai folosit a). Nu se pune pauza inainte de vrigula si inainte de punct; doar dupa ele.
Daca tot folositi Photoshopul faceti si voi ca personajele sa arate "photoshop-uite". Nu mai zic de faptul ca ai scapat niste albastru pe obrazul miresei... ;)

enjoy,
Mtz

#34
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Offf...cata atentie...lasa textul ..ala l am copiat de pe net na..nici nu m am uitat.Eu zic de fonturi nu de textul in sine...

#35
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Aha, deci coperta ta unde e???
Una facuta de tine "hand made" ai? ... ca asta (cu doua mirese) am mai vazut-o

#36
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007

View Postwassa, on Dec 10 2007, 02:53, said:

Offf...cata atentie...lasa textul ..ala l am copiat de pe net na..nici nu m am uitat.Eu zic de fonturi nu de textul in sine...

spuneai ca in iasi sunt foarte multi profesionisti. eu zic ca la o concurenta mare, orice conteaza. iar faptul ca ai diacritice una da, una ba... nu da prea bine. iar faza cu textul copy-paste de pe net... mai bine nu o spuneai. nu stiu de ce ai pus din nou coperta asta. candva atasasem numai bucata respectiva de text cu greselile incercuite.
vorba lui pif, nu mai ai nici o alta coperta? fotografia cu mireasa este varza, plus ca in momentul in care ai "decupat-o" ai folosit ori un feather f mare, ori un brush mult prea soft pentru masca (depinde de metoda prin care ai decupat-o). de aceea, o portiune destul de mare pe contur este mult prea transparenta, se vede backgroundul prin ea... plus ca mireasa este foarte rosie... sa nu te superi pe mine, da?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate