Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf
 Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei
 Samsung Galaxy S23 Plus

Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin
 

Coperti DVD nunta

- - - - -
  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#37
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Ba mai am si alte coperti mai bine finisate..dar..fiind firma..am mers tot sezonul pe acelasi template.

#38
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007
nici asta nu trebuia spusa :D

Edited by vajumic, 10 December 2007 - 15:34.


#39
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Dc nu trebuie spusa?
Nu vreau sa mint lumea si clientul.

#40
deimos

deimos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 07.07.2006
mai wassa mai.. si tu esti tot un "profesionist" :)

#41
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Stai cuminte..lumea apreciaza mult mai mult daca vb deschis si fara surprize..nu sunt genul care se ascunde dupa deget si vedem noi dupa aia cum facem.Cu textul de pe coperta d c draq sa nu zic ca l am luat de pe net?Ce draq ? Sunt poet? Nu fac poezii...e logic ca e de pe net...ia cu template ul la fel...pebtru fiecare om e ceva a lui si personalizat..nu conteaza .Pentru ca e a lui.
Na...nu are rost...

#42
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007
wassa, eu stiu ce inseamna template la tine.. ai schimbat doar numele mirilor si poza. in rest la fel, nu? :))
esti tu firma.. dar cate nunti ai ca sa nu poti face coperte diferite? eu la munca fac cateva materiale serioase pe zi. si cand spun serioase ma refer la ceva ce presupune mult mai multa munca decat o coperta dvd. asa ca nu spune ca esti firma si nu ai timp sa faci niste amarate de coperte. si nici astea f reusite. :P sunt rau...

#43
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Ei esti rau...dar explica mi ..D c sa fac coperti diferite?Nu inteleg.
Plus ca asta cu coperta reusita...sa ne abtinem...parerile sunt impartite.Nu asta conteaza ..explica mi d c trebuie sa fac coperti diferite.
Si nu ai inteles...nu ca nu am timp..fiind firma imi promovez imaginea.Oamenii stiu ca nunta respectiva a fost facuta la firma respectiva de la prima vedere.Nu trebuie sa citeasca chiar tot ce scrie..dar..avem pareri diferite oricum .
Dar totusi lamureste ma.  :peacefingers:

#44
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007
sa stii ca nu tin neaparat sa te contrazic. adica nu fac asta pentru ca vreau sa fiu impotriva ta. numai ca nu mi-a placut de la inceput coperta ta, mai ales ca avea greseli de tehnoredactare textul acela, ceea ce mi s-a parut inadmisibil. prima data ai postat-o pe un topic deschis de vhs - ziua nuntii.
de ce sa faci coperte diferite? pentru ca sunt oameni diferiti. pentru ca si coperta dvd-ului este un mod de a-ti promova imaginea firmei. pentru ca degeaba filmezi si faci un montaj exceptional daca dai materialul intr-o carcasa nu tocmai reusita. pentru ca inainte sa ajunga omul in fata tv-ului sa0si vada nunta, prima data vede coperta. pentru ca iasi-ul nu este un oras foarte mare si in curand va fi plin de carcase de dvd cu background albastru si mirese slab decupate. si asa mai departe.
o alta chestie pe care nu am inteles-o a fost fotografia de pe cotorul carcasei dvd. de ce sunt alte personaje acolo? imaginea aia de ce ai luat-o de pe net? nu aveai una cu ei doi?

in ceea ce priveste "o coperta reusita" da, ai mare dreptate.. depinde de gusturile fiecaruia. asa cum este si cu video - digital juice si alte nebunii. am si eu o coperta pe aici. stii ce aiurea mi-a fost sa folosesc un font handwriting? pentru ca urasc fonturile astea. dar asta e.. multora le plac. chestia asta am facut-o impotriva vointei mele si impotriva a ceea ce stiu eu. dar stii de cate ori m-am uitat sa nu fi scapat vreo greseala? dupa ce am scos coperta respectiva, nu mi-a placut cum a iesit, cu toate ca pe monitor (calibrat, nu oricum) se vedea perfect, am facut corectii de culoare si am scos-o din nou.

in concluzie, nu stiu daca folosind aceeasi coperta pentru toata lumea iti promovezi firma. asa cred eu....

#45
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Poza aia ramasese acolo pe cotor..aveam si cu ei..dar am dat pe invisible layerul ala si au ramas cei de dedesubt..Nu asta conteaza.
Pot sa vad si eu coperta ta?
Nu iti port pica.Doamne fereste.Daca era sa te certi cu mine si eu cu tine ne spuracm demult.
Cu coperta ..na..poate nu e chiar cea mai buna promovare dar..momentan asa o vad..adik inca nu trebuie sa ma chinui sa fac coperti pentru fiecare nunta in parte.Na.
Hai arata coperta.Cea cu fontu.Sau ai puso deja pe aici.Ia sa caut.

#46
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
A. Gata am gasit.
Da e ok. La fel ca si clipul pe care o sa l comentez un pic...e de bun gust.
Dar..ce e cu linia punctata de pe cotor?Plus ca fontul ala de mana...crede ma ca sunt mult mai dragutze altele.
Anul asta poate nu ai observat a mers un font de mana care a invadat orice produs...pe ciocolati..bomboane...reclame..orice ...dar e mai finutz.Imi scapa denumirea.

#47
mirciusx

mirciusx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 11.01.2007

View PostZenus, on Dec 7 2007, 10:10, said:

da, ne vedem la WORKSHOPUL LUI GLIDO!hai ca le iau pe toate acolo!am vreo 30,dar imi plac numai 5!o sa le postez numai pe acelea


dar unde le postati sa le vad si eu...cam incepator pe aici.. de curiozitate....am facut design si chiar daca lucrez in domeniu de retelestica mai ma joc si eu acasa cu tot felul de prostii...

mersi

#48
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007

View Postwassa, on Dec 11 2007, 01:56, said:

A. Gata am gasit.
Da e ok. La fel ca si clipul pe care o sa l comentez un pic...e de bun gust.
Dar..ce e cu linia punctata de pe cotor?Plus ca fontul ala de mana...crede ma ca sunt mult mai dragutze altele.
Anul asta poate nu ai observat a mers un font de mana care a invadat orice produs...pe ciocolati..bomboane...reclame..orice ...dar e mai finutz.Imi scapa denumirea.

linia punctata am pus-o pentru a delimita cotorul. dupa ce am facut-o in photoshop, am importat-o in illustrator pentru ca mi se pare mie ca am mai mare control la print. de obicei trag guide-uri. dar am exportat-o ca jpeg asa pentru a se delimita cotorul. iti dai seama ca nu cu linia aia punctata am pus coperta in carcasa. linia aia cred ca e defect profesional :D
cat despre fonturile de mana, am zis ca nu ma intereseaza deloc. era singurul instalat in computer si se instalase cu unul din programele de la adobe, cred... sau cu altul, nu stiu. ca asa, am multe pe cd-uri si dvd-uri. dar nu imi plac. chiar nu imi plac.

@mirciusx: pe aici, trebuie doar sa rasfoiesti

iata si labelul
Attached File  dvd_label_dvd1.jpg   322.89K   509 downloads

Edited by vajumic, 11 December 2007 - 02:52.


#49
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Da..ai acceasi problema ca si colegul meu..e obsedat de fonturi..cred ca viseaza noaptea..dar nu ii place nici unul.Poate din cauza ca sunt asa multe.  :lol:

#50
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007
nu, eu le am pe alea multe de ani de zile, de cand imi placeau. acum nu mai imi plac, dar atunci imi placeau.

#51
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005
cenzurate...
astept cu mare interes parerile dvs.
multumesc.

Attached Files



#52
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Cum ai gasit caciulita pentru ă de la Călin, cred ca ai fi putut gasi si pentru Mitica. Prima data am citit Ionela si Mititica. :D
Referitor la coperti: mi se par foarte slabe. Nu stiu daca sunt de vina sarbatorile, dar cand le-am privit m-am gandit la o cutie cu bomboane. De fapt, mai multe cutii cu bomboane. Iar ramele acelea aurite pe fundalul roz... :puke:
Apreciez faptul ca ai incercat sa nu folosesti 'nspe mii de culori.

Copertile puse de userul VHS pe un alt thread mi s-au parut profesionale.

Parerea mea este ca sa va chinuiti sa nu faceti coperti care sa semene cu: ziare, fete de masa sau cine stie ce ambalaje.

@vajumic, o fi la moda corectia aia de culoare pe care ai facut-o tu, dar sunt prea pamantii. Dar daca lucrezi in domeniu si stii ca la print iese altceva, atunci e OK. Eu nu as fi dat BT-ul cu culorile alea... chestie de gusturi.


enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 11 December 2007 - 09:56.


#53
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007

View PostMtz, on Dec 11 2007, 09:48, said:

o fi la moda corectia aia de culoare pe care ai facut-o tu, dar sunt prea pamantii. Dar daca lucrezi in domeniu si stii ca la print iese altceva, atunci e OK. Eu nu as fi dat BT-ul cu culorile alea... chestie de gusturi.
enjoy,
Mtz

de obicei la print iese altceva in sensul nasol. da, se poate sa fie prea pamantii. probabil ca am exagerat un pic. si nu mai zice "chestie de gusturi", stii cum ma faci sa ma simt? :P

#54
by_sergio

by_sergio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.07.2007

View PostCroconelu, on Dec 11 2007, 09:43, said:

cenzurate...
astept cu mare interes parerile dvs.
multumesc.
:huh:   slabe zici - Mtz ? vad ca esti SUPER tare in ce priveste Design si Coperti, de fapt chiar vad la tine pe avatar "UNA TARE"  (numai ca, "cred eu" daca asa desen ar fi fost pe o cutie de bomboane, ar stat ea pe raft pana ii trecea termenul  :lol: )

Poate ne arati si noua ceva Capodopere facute de tine in Photoshop ? sa avem cu ce compara  copertile "slabe" lui Croconelu cu ale tale "TARI" ...

P.S. Professional Designer, 12 ani de studii in Arte Plastice, 7 ani de experienta in Design, 2 ani ca profesor in Photoshop si Flash.

Multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate