Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

Coperti DVD nunta

- - - - -
  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#253
3DFX

3DFX

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 36
  • Înscris: 15.03.2009
Cateva din copertile & labelurile pentru dvd nunta create de mine

Edited by 3DFX, 16 March 2009 - 00:41.


#254
HEFE

HEFE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 04.03.2006
Imi poate da cineva dimensiunile exacte pentru o carcasa DVD cu un singur DVD? Ma refer lungime, latime si cotor in cm? Multumesc anticipat!

#255
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,853
  • Înscris: 11.10.2006
Dimensiunea unei coperti de dvd difera in functie si de tipul carcasei, de la cea tip caseta video (cu cotor de 20 mm) pana la cea slim cu cotor de pana in 5 mm; fetele au aceeasi dimensiune de 130 mm x 185 mm difera insa dimensiunea cotorului - pot fi de la 270x185 mm pana la 300 x 185 mm in functie de carcasa folosita.
Toate sabloanele vazute pana acum erau cu cotor lat. La carcasele de tip CD e putin mai simplu in sensul ca o coperta are doar 120 mm inaltime x 260 mm+cotorul care variaza (nu vorbim de carcasa standard CD slim sau jewel case ci de cea care se desface ca o carte). La toate dimensiunile se ia o marja de +/- 2..5 mm.

#256
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
M-am amuzat citind acest topic în întregime. Adevărul e că în 2007-2008 designul era foarte chicios. Existau și câteva idei bunișoare, dar în general se mergea pe "sorcove", cum bine a menționat un user acolo. Oare ce căutau poeziile pe coperți?? (cred că am folosit și eu o dată) Posted Image  Cel mai tare m-au mirat coperțile lui Zenus, mă așteptam să arate mult mai bine. Dar atunci era la început, se înțelege. VHS se pare că știa de pe atunci ce înseamna design profi, s-a detașat clar, a dat exemple și explicații detaliate. Bine, de la un punct încolo contează și gusturile. Acum nu se mai folosesc neapărat fonturile caligrafice iar ce scriem pe DVD diferă de la unul la altul.

Chiar propun să venim și noi cu unele creații mai interesante, sau, mai mult, un design de acum 4 ani sau de la începutul carierei în contrast cu unul recent. Ce ziceți?

Edited by CristianAdrian, 03 September 2012 - 11:52.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate