Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Coperti DVD nunta

- - - - -
  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#55
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
FLAME!!!!


@by_sergio: Nu-i pacat de D-zeu, ai facut degeaba atata scoala! :D

#56
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005

View PostMtz, on Dec 11 2007, 09:48, said:

Cum ai gasit caciulita pentru ă de la Călin, cred ca ai fi putut gasi si pentru Mitica. Prima data am citit Ionela si Mititica. :D
Referitor la coperti: mi se par foarte slabe. Nu stiu daca sunt de vina sarbatorile, dar cand le-am privit m-am gandit la o cutie cu bomboane. De fapt, mai multe cutii cu bomboane. Iar ramele acelea aurite pe fundalul roz... :puke:
Apreciez faptul ca ai incercat sa nu folosesti 'nspe mii de culori.

Copertile puse de userul VHS pe un alt thread mi s-au parut profesionale.

Parerea mea este ca sa va chinuiti sa nu faceti coperti care sa semene cu: ziare, fete de masa sau cine stie ce ambalaje.

@vajumic, o fi la moda corectia aia de culoare pe care ai facut-o tu, dar sunt prea pamantii. Dar daca lucrezi in domeniu si stii ca la print iese altceva, atunci e OK. Eu nu as fi dat BT-ul cu culorile alea... chestie de gusturi.


enjoy,
Mtz
macar nu sunt copiate de pe net.... :P

#57
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007
@by_sergio: nu stiu daca exista persoane in romania care pot fi numite "profesor in photoshop". nu stiu eu, s-ar putea sa ma insel. pe-afara, insa, ai sanse sa gasesti.

#58
by_sergio

by_sergio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.07.2007

View PostAnkh, on Dec 11 2007, 16:31, said:

FLAME!!!!


@by_sergio: Nu-i pacat de D-zeu, ai facut degeaba atata scoala! :D
;)

Attached Files



#59
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
Da, da....la primul post te iei de un moderator....CLONA!  :ban:

#60
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

View Postby_sergio, on Dec 11 2007, 14:14, said:

:huh: slabe zici - Mtz ? vad ca esti SUPER tare in ce priveste Design si Coperti, de fapt chiar vad la tine pe avatar "UNA TARE" (numai ca, "cred eu" daca asa desen ar fi fost pe o cutie de bomboane, ar stat ea pe raft pana ii trecea termenul :lol: )

Poate ne arati si noua ceva Capodopere facute de tine in Photoshop ? sa avem cu ce compara copertile "slabe" lui Croconelu cu ale tale "TARI" ...

P.S. Professional Designer, 12 ani de studii in Arte Plastice, 7 ani de experienta in Design, 2 ani ca profesor in Photoshop si Flash.

Multumesc
Am dat ca exemplu copertile lui VHS. Critica-ma dupa ce le-ai vazut.
Poti sa ai si 100 de ani in Photoshop. Daca nu primesti BT-ul (de la unii ca mine), ai muncit degeaba.

Ankh, un moderator nu este Dumnezeu. Poate oricine sa se ia de el daca greseste. Cel putin eu cand gresesc, recunosc. Este o mare calitate sa recunosti cand ai gresit, sa tii cont de sfaturi si sa incerci sa progresezi. Si aici nu ma refer la mine, la tine, ci la oricare dintre noi. Trebuie sa avem puterea sa ne asumam criticile si consider ca este mai bine sa fii criticat decat nebagat in seama sau si mai rau, laudat de oameni mediocri. Poate ca uneori criticile mele par dure, dar nu le fac ca sa ma dau mare ci ca sa-l trezesc cat mai repede la realitate pe cel avizat si sa incerce sa progreseze. Datorita faptului ca nu sunt implicat in niciun fel in tot fenomenul NBC, nu pot fi acuzat de teama de concurenta sau cine stie ce alte tampenii.

Ar fi fost bine pentru cei de aici care dau atentie si copertilor sa avem persoane care se pricep si care dau sfaturi si ofera ajutor pe exemple concrete. Chiar s-ar putea deschide un asemenea thread.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 11 December 2007 - 22:53.


#61
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005

View PostMtz, on Dec 11 2007, 20:10, said:

Am dat ca exemplu copertile lui VHS. Critica-ma dupa ce le-ai vazut.
enjoy,
Mtz
unde sunt ??? eu nu le gasesc..
se poate va rog sa le scoateti la lumina ?
multumesc.

#62
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007

View Postvajumic, on Dec 11 2007, 16:14, said:

@by_sergio: nu stiu daca exista persoane in romania care pot fi numite "profesor in photoshop". nu stiu eu, s-ar putea sa ma insel. pe-afara, insa, ai sanse sa gasesti.

Sunt profesori de photoshop.
La facultate.Eu am avut profesor.Deci te inseli.

#63
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

View PostCroconelu, on Dec 11 2007, 21:51, said:

unde sunt ??? eu nu le gasesc..
se poate va rog sa le scoateti la lumina ?
multumesc.
Aici.  :)

#64
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
@Mtz: ai dreptate, doar ca in cazul de fata nu se aplica. NIMENI la primul post nu sare la scandal decat daca este o clona a cuiva. Ca tot vorbi vorba de coperti, nu pot sa zic ca, CLONA nu are dreptate, copertile sunt nasoale si ai dreptate, copertile lui VHS, erau mult mai bune (comerciale),  dar pt. gustul meu erau si alea prea incarcate.

Edited by Ankh, 12 December 2007 - 09:10.


#65
Croconelu

Croconelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 02.10.2005

View PostAnkh, on Dec 12 2007, 09:10, said:

@Mtz: ai dreptate, doar ca in cazul de fata nu se aplica. NIMENI la primul post nu sare la scandal decat daca este o clona a cuiva. Ca tot vorbi vorba de coperti, nu pot sa zic ca, CLONA nu are dreptate, copertile sunt nasoale si ai dreptate, copertile lui VHS, erau mult mai bune (comerciale),  dar pt. gustul meu erau si alea prea incarcate.
insinuezi ceva ?
cauta te rog, pe net : by sergio
:coolspeak:

#66
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005

View Postwassa, on Dec 11 2007, 22:18, said:

Sunt profesori de photoshop.
La facultate.Eu am avut profesor.Deci te inseli.
mda .... am si eu un coleg care preda PS si ma tot intreab ce sa le mai faca si cum sa le mai faca .... no coment ... adevarul e ca un pic ma durut ca nu am primit eu acele cursuri ,... dar ... asta este .... asa (invat si ) predau VisualC++ vrea cineva meditatii ???  :D

Edited by glido, 12 December 2007 - 09:55.


#67
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004

View PostCroconelu, on Dec 12 2007, 09:25, said:

insinuezi ceva ?
cauta te rog, pe net : by sergio
:coolspeak:
si?....daca e el, scrie ca e la inceput de drum :D....si nu insinuez ;). Oricum cred ca nu ai inteles, eu nu am comentat copertile si poate as fi mai indreptatit ca el, iar daca tot sare la scandal, macar sa aiba naibii dreptate.

#68
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007

View Postwassa, on Dec 11 2007, 22:18, said:

Sunt profesori de photoshop.
La facultate.Eu am avut profesor.Deci te inseli.
nu ma insel eu, nu ai inteles tu ce am vrut sa spun. cu toate ca pusesem ghilimele...

#69
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
candva, pe vremuri, lucram undeva si a venit una cu "diploma" de corel. luase 10 la cursuri. si era varza. credea ca daca a venit cu ala nu o pune nimeni la teste.  :lol: :lol:  
sunt profesori universitari care predau diverse programe de animatie si habar nu au ca miscarea video contine 25 fps, de exemplu

#70
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Am zis ca sunt nu ca sunt si buni.

#71
vajumic

vajumic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.07.2007
da, cunosc. si sunt cursuri in romania care sunt atestate prin afara. dar degeaba. nu poti compara. despre profesorii de prin diferitele facultati de comunicare sau jurnalism sau pe unde se mai preda astfel de programe, aia de care zicea wassa, ma abtin sa fac vreun comentariu. aveam un prieten care era la comunicare. si mi-a zis ca face corel si photoshop. dar proful nu stie photoshop si le spune ca photoshopul e naspa, corelul e de baza. iti dai seama ca pe langa chestia cu "photoshopul e varza" habar nu are care-i diferenta intre ceea ce face un pseudo program cum e corelul si un editor foto... cel mai bun editor foto.

@wassa: si eu stiu ca sunt, dar eu nu la asta ma refeream

Edited by vajumic, 12 December 2007 - 12:58.


#72
wassa

wassa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 19.01.2007
Copertile lui VHS sunt comerciale.De aia au placut.
Si d c va feriti de culoare..?
Exact problema asta o au cei ce nu percep culorile ...fac coperti pamantii...no offence.
Dar e nevoie de putin curaj sa pui culoare acolo...pt ca asa..cu sepia arata ok..si stii sigur ca nu deranjeaza..dar la culori e un pic mai greu sa le combini bine.
De asta zic...putina cromatologie nu strica.
Omul sa se bucure cand vede peste 10 ani dvd urile ..si copertile...sa i sara in ochi sa se mai uite la ele..asa daca sunt pe maro sepia..pe pune in dulap..si cu timpul o sa fie parte din dulapul ala..o sa se confunde..si uita de ele.
;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate