Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...
 Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...
 

Academia de Politie Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
472 replies to this topic

#109
Shaikan

Shaikan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.02.2009
Mai baieti,nu-mi da si mie cineva un raspuns??Va rog mult...Chiar sunt interesat de academia de politie si doresc sa aflu cat mai multe amanunte ...

#110
Actrus

Actrus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.06.2008
Daca nu esti olimpic national / international (premiul I, II, III sau medalie, dupa caz) la una din materiile de admitere nu poti intra fara examen. Restul diplomelor si alte hartoage nu se iau in considerare.

#111
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

View PostVipeR85, on Mar 1 2009, 02:07, said:

mai bine faci la campina 2 ani, si in paralel sau dupa faci dreptul. DREPTUL nu se mai recunoaste la AdP. adica faci exact ceea ce faci si la o facultate de drept, dar daca demisionezi din MAI si vrei sa te angajezi ca jurist, ADP nu este recunoscuta ca si facultate de drept, si rezulta ca vei fi nevoit sa faci facultate de drept de la inceput pt a deveni jurist/avocat/etc

faci la campina doi ani si in paralel dreptul si ajungi ofiter...la pensie... :)

de anul acesta s-a reintrodus noua ramura Academie de politie- Drept 4 ani ,si este recunoscuta ca si facultate de drept ;)

http://www.cadeti-ac...iadepolitie.ro/

aici si un forum

http://www.cadeti-ac...litie.ro/forum/

2 linkuri uitle ptr cei care se gandesc sa mearga la academie si au nevoie de un sfat doua,forumul este la inceput dar incet incet sunt sigur ca va prinde viata si va fi o comunitate mare :D

Edited by A_shot_of_JB, 09 March 2009 - 17:05.


#112
TheShen

TheShen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 25.02.2008
A_shot_of_JB, tu esti politist?

vai de politia romana...

#113
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

View PostTheShen, on Mar 9 2009, 22:58, said:

A_shot_of_JB, tu esti politist?

vai de politia romana...

nu sunt

#114
andrei_20

andrei_20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.03.2009
sal pentru toata lumea as vrea sa deschidem un subiect despre Școala de Agenți de Poliție "Vasile Lascăr" Câmpina
A dat careva ?
Ce parere aveti ?

care are cunostinte despre aceasta scoala va rog sa postati aicii .

VA MULTUMESC.

#115
klaxx

klaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 30.01.2008

View PostShaikan, on Feb 23 2009, 14:47, said:

Hello there!:)

Am si eu cateva dileme in legatura cu AdP,undele mai mari altele mai mici si as dori sa primesc ajutorul vostru!

La AdP se face sau nu franceza(ca a doua limba-obligatorie).Daca se face sunt nevoit sa incep sa invat franceza ca sunt la pamant cu ea...noroc ca mai am ceva timp sa ma pregatesc ca sunt doar pe a 11-ea!:D

Ocuparea locului 1,2 sau 3 la concursul national categoria CALCULATOARE din cadrul Academiei CISCO este recunoscut in cadrul Academiei de Politie si pot sa fiu declarat OLIMPIC la admitere?
Tin sa precizez ca acel concurs este recunoscut de Ministerul Educatiei!Cum pot afla daca este recunoscut sau nu?

Multumesc anticipat!
nu este recunoscuta diploma...aici din ce stiu eu ..trebuie sa obtii minim premiul 3 la nationala/judeteana la una din disciplinele de concurs adica(istorie,romana ,limba straina).Dar pentru mai multe detalii in legatura cu recunoasterea diplomei tale adreseaza-te direct academiei si vei avea un raspuns 100% sigur.

Edited by klaxx, 03 April 2009 - 22:26.


#116
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View PostShaikan, on Feb 23 2009, 22:47, said:

Ocuparea locului 1,2 sau 3 la concursul national categoria CALCULATOARE din cadrul Academiei CISCO este recunoscut in cadrul Academiei de Politie si pot sa fiu declarat OLIMPIC la admitere?
Tin sa precizez ca acel concurs este recunoscut de Ministerul Educatiei!Cum pot afla daca este recunoscut sau nu?

Multumesc anticipat!
daca esti olimpic in anul in curs parca nu mai dai admitere, dar tot dai probele fizice si psihologicul

View Postklaxx, on Apr 3 2009, 21:25, said:

nu este recunoscuta diploma...aici din ce stiu eu ..trebuie sa obtii minim premiul 3 la nationala/judeteana la una din disciplinele de concurs adica(istorie,romana ,limba straina).Dar pentru mai multe detalii in legatura cu recunoasterea diplomei tale adreseaza-te direct academiei si vei avea un raspuns 100% sigur.
tre sa obtii medalie la faza nationala, faza judeteana nu conteaza

#117
eugigigigi

eugigigigi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 24.07.2007
poate sa imi spuna si mie cineva .....daca eu am un avertisment la politie , mai pot da la academie sau voi fi respins ?

#118
Ratzian

Ratzian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.05.2006

View Posteugigigigi, on 24th August 2009, 22:36, said:

poate sa imi spuna si mie cineva .....daca eu am un avertisment la politie , mai pot da la academie sau voi fi respins ?

Tu iti dai seama ce vorbesti?  :deadtongue:  Daca aveai ani de puscarie in cazier nu puteai da admitere, dar cu un amarat de avertisment nu are nimeni treaba.

#119
adytzuboy92

adytzuboy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.01.2009
am si eu cateva intrebari !!!
sunt in clasa a 11 si de pe acum m-am hotarat a da la acedemie!!!!.....insa am auzit ca e foarte greu .......trebuie sa inveti mult mult....si in plus e adevarat ca te tin aia toata sapt "inchisi" inafara de week-end???.....asta dupa mine este foarte nasol!!!!!......cum sa stai la 19-20 de ani inchis ....la varsta cea mai frumoasa !!!!
cine ma poate lamuri si pe mine!!!! :D

si inca ceva!!!! :D .....

pe ce materii se bazeaza cel mai mult pt a intra la academie!!!!.....ce trebuie sa inveti cel mai mult!!!!!

#120
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

View Postadytzuboy92, on 21st September 2009, 10:00, said:


http://www.cadeti-academiadepolitie.ro + au si un forum acolo ,gasesti raspunsuri la toate intrebarile tale :)

Edited by Lucian_M, 09 December 2009 - 22:26.
citare inutila a mesajului anterior


#121
rari

rari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 01.08.2009

View Postklaxx, on 23rd September 2008, 00:44, said:

1.stai in campus ca la armata. 2.daca pici sportul,adika prima proba,dai la anul,asta e...


ai acces zilnic in oras?? sau chiar asa numa la 2 luni sau ceva in genu ??

#122
ronin0ro

ronin0ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 25.10.2008
e cineva pe aici care a terminat la jandarmi?
as fi curios sa stiu ce salariu ai  B)

#123
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View Postronin0ro, on 29th November 2009, 18:39, said:

e cineva pe aici care a terminat la jandarmi?
as fi curios sa stiu ce salariu ai  B)
Incepe de la 1.700-1.800 RON.

#124
ronin0ro

ronin0ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 25.10.2008
si la drept?presupun ca e mai mare
L.E.:la jandarmi cum progreseaza...adica inteleg ca la inceput e 17-18 mil...pana cand?

Edited by ronin0ro, 29 November 2009 - 19:49.


#125
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View Postronin0ro, on 29th November 2009, 19:43, said:

si la drept?presupun ca e mai mare
L.E.:la jandarmi cum progreseaza...adica inteleg ca la inceput e 17-18 mil...pana cand?
Până crești in grad.

#126
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006

View Postrari, on 25th November 2009, 12:58, said:

ai acces zilnic in oras?? sau chiar asa numa la 2 luni sau ceva in genu ??
accesul afara din unitate, ca nu e campus, e unitate militara pazita cu militari care te impusca daca sari gardu' iar primul an de academie se considera ca si armata, de aceea se face instructie doar in primul an la academie.

daca vrei sa iesi in oras in primul rand trebuie sa ai comportament corespunzator, apoi sa vrea comandantul de detasament sa te lase sa pleci, si in al treilea rand ai liber de vineri dupa masa de dupa-masa pana luni dimineatza la ora 7.

si ca sa raspund cuiva care a pus o intrebare anul trecut: iesi mai castigat daca faci dreptul plus scoala de agenti de la campina sau cluj. in primul rand pentru ca stai doar un an jumate in scoala, si nu 3....eu unul prefer stress mai putin. in al doilea rand, in primii ani salariul e acelasi, responsabilitatea infinit mai mare la ofiter decal la agent, iar in al treilea rand...daca faci o prostie si te da afara din militie ca agent cu facultate de drept te poti reangaja ca jurist sau sa devi avocat dar ca ofiter cu academia doar esti pielea penisului...ca academia e doar scoala de ofiteri de politie, nu se mai echivaleaza studiile de drept.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate