Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Academia de Politie Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
472 replies to this topic

#91
TheShen

TheShen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 25.02.2008

View Postklaxx, on Dec 13 2008, 13:15, said:

imi poate spune si mie cineva de ce va bateti pe academia asta de politie?nu de alta,dar as vrea sa stiu si eu de ce toata lumea vorbeste despre academia de la bucuresti ca si cum ar fi harvard. :huh:

Numai cei saraci si fara posibilitati materiale dau la Adp.

Si cum in Romania sunt o gramada de oameni saraci, dedu si tu de aici de ce vb lumea asa de mult de ea.

#92
klaxx

klaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 30.01.2008
Inteleg dar salariul unui proaspat ofiter este de 2500 ron.Aceeiasi bani ii castigi si la un alt fel de job in Bucuresti fara sa fi nevoit sa treci prin academie.Ma rog majoritatea celor care dau acolo se duc cu  gandul sa ia spaga la greu,dar ce se vor face daca ii prinde?isi vor rata cariera...treaba lor...

#93
TheShen

TheShen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 25.02.2008
Este 1500 RON iar daca esti repartizat intr-un oras in care nu ai locuinta, primesti 700 RON pt cazare.

#94
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007

View Postklaxx, on Dec 14 2008, 22:28, said:

Inteleg dar salariul unui proaspat ofiter este de 2500 ron.Aceeiasi bani ii castigi si la un alt fel de job in Bucuresti fara sa fi nevoit sa treci prin academie.Ma rog majoritatea celor care dau acolo se duc cu  gandul sa ia spaga la greu,dar ce se vor face daca ii prinde?isi vor rata cariera...treaba lor...
Numai prosti vorbesti.Ce spaga ? Se duc acolo ca locul de munca este sigur iar dupa ce tremina i se asigura loc de munca. Daca tu lucrezi la patron azi, maine poate te da afara. Dar politia nu se va desfiinta niciodata.

#95
klaxx

klaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 30.01.2008

View Postfreetools, on Dec 15 2008, 01:25, said:

Numai prosti vorbesti.Ce spaga ? Se duc acolo ca locul de munca este sigur iar dupa ce tremina i se asigura loc de munca. Daca tu lucrezi la patron azi, maine poate te da afara. Dar politia nu se va desfiinta niciodata.
Vorbesc din surse sigure.Doamne,freetools,tu traiesti pe sub pamant?Spune-mi mie ca tu care esti din Bucale,sa zicem ca ai fi ofiter si ti-ar ajunge 1500 ron sa platesti rata la o casa si o masina,sa platesti facturi,sa iesi prin oras si sa iti mai iei si niste toale.

Edited by klaxx, 15 December 2008 - 21:32.


#96
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View Postklaxx, on Dec 15 2008, 19:31, said:

Vorbesc din surse sigure.Doamne,freetools,tu traiesti pe sub pamant?Spune-mi mie ca tu care esti din Bucale,sa zicem ca ai fi ofiter si ti-ar ajunge 1500 ron sa platesti rata la o casa si o masina,sa platesti facturi,sa iesi prin oras si sa iti mai iei si niste toale.
bani de toale si chirie iti dau ei. se vede ca nustii ce vorbesti

#97
klaxx

klaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 30.01.2008

View PostAladin66, on Dec 15 2008, 13:21, said:

bani de toale si chirie iti dau ei. se vede ca nustii ce vorbesti
am zis k daca ramai in orasul natal.bani de chirie primesti cand te duci in alt oras :nonobad:

#98
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View Postklaxx, on Dec 15 2008, 21:59, said:

am zis k daca ramai in orasul natal.bani de chirie primesti cand te duci in alt oras :nonobad:
daca ramai in orasul natal primesti bani de haine in valoare de 3000 de ron, totusi e ceva, nu? plus ca salariul de proaspat ofiter de politie este undeva in jurul a 2000 ron si nu 1500

le: am intels gresit eu

Edited by Aladin66, 15 December 2008 - 23:33.


#99
klaxx

klaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 30.01.2008

View PostAladin66, on Dec 15 2008, 13:32, said:

daca ramai in orasul natal primesti bani de haine in valoare de 3000 de ron, totusi e ceva, nu? plus ca salariul de proaspat ofiter de politie este undeva in jurul a 2000 ron si nu 1500

le: am intels gresit eu
da dar sunt 3000 de ron pe an nu pe luna.

#100
zauberer_dan

zauberer_dan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.02.2009
E cineva care da la academie ca acolo ii place ? asta nu a zis nimeni
1500 Ron au cei de la Subofiteri cand ies din scoala, plus norma de hrana pe luna , plus bani de chirie daca nu locuieste in oras, un orfiter ia ceva mai mult.
Pentru cine da anul acesta : Zauberer_dan , id  ...sau cine stie ceva de ex de anul asta, ziceti-mi si mie daca se va schimba ceva va rog.
        Multumesc.

#101
hip-hop

hip-hop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 08.11.2008

View PostMelek, on Nov 10 2007, 19:27, said:

Am facut acest nou thread pentru cei care vor sa afle mai multe despre academie...Va astept parerile si opiniile...Tinand cont ca forumul de pe SEI este mult prea "aglomerat" si "intoxicat" va invit la un dialog sincer si deschis...Welcome!!! :D
„Parintii vor avea acces in Academie, pe platoul unde se vor sustine probele eliminatorii la sport. Vom monta pentru ei o tribuna special in acest sens. Concurentii vor incepe probele in plutoane de cate 160, parintii se asaza in tribune in acest timp si se schimba odata cu noile plutoane. Vom asigura si filmarea video a desfasurarii probelor si, daca vor exista contestatii, vom avea dovezile necesare. In plus, vom avea instalatii de semnalizare acustica pentru fiecare proba, care se va declansa de fiecare data cand a fost atins baremul minim. La linia de sosire, candidatul va primi un bilet de ordine, i se va spune rezultatul probei si va semna intr-un registru special care va dovedi ca a luat la cunostinta rezultatul probei si este de acord cu el”, a mai precizat chestorul Iamandi.

#102
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008
Doresc sa readuc in atentie acest topic :)

Cine da anul acesta la Academie ? in ce stadiu sunteti cu pregatirea ? :)

#103
ankn92

ankn92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.02.2009
in sf un topic pe tema asta...
eu as vrea sa incerc  la al. i. cuza si as vrea totusi mai multe pareri...poate chiar de la cei care sunt acolo sau cei care au terminat
...adica e nevoie de foarte multa pregatire...si sunt decisa a incerc ...n-am nimic de pierdut
astept parerile voastre
multumesc anticipat:)

acum am terminat de citit toate comentariile
da...pe mine nu prea ma sperie trezirea dimineata si instructajul strict
in primul rand este nevoie de multa motivatie
si eu chiar cred ca merita cu adevarat....
astept in continuare pareri

#104
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

View Postankn92, on Feb 14 2009, 12:06, said:

in sf un topic pe tema asta...
eu as vrea sa incerc  la al. i. cuza si as vrea totusi mai multe pareri...poate chiar de la cei care sunt acolo sau cei care au terminat
...adica e nevoie de foarte multa pregatire...si sunt decisa a incerc ...n-am nimic de pierdut
astept parerile voastre
multumesc anticipat:)

acum am terminat de citit toate comentariile
da...pe mine nu prea ma sperie trezirea dimineata si instructajul strict
in primul rand este nevoie de multa motivatie
si eu chiar cred ca merita cu adevarat....
astept in continuare pareri

depinde de tine ca persoana,parerile sunt impartite ,altii au de zis de bine altii de rau :)

#105
Shaikan

Shaikan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.02.2009
Hello there!:)

Am si eu cateva dileme in legatura cu AdP,undele mai mari altele mai mici si as dori sa primesc ajutorul vostru!

La AdP se face sau nu franceza(ca a doua limba-obligatorie).Daca se face sunt nevoit sa incep sa invat franceza ca sunt la pamant cu ea...noroc ca mai am ceva timp sa ma pregatesc ca sunt doar pe a 11-ea!:D

Ocuparea locului 1,2 sau 3 la concursul national categoria CALCULATOARE din cadrul Academiei CISCO este recunoscut in cadrul Academiei de Politie si pot sa fiu declarat OLIMPIC la admitere?
Tin sa precizez ca acel concurs este recunoscut de Ministerul Educatiei!Cum pot afla daca este recunoscut sau nu?

Multumesc anticipat!

#106
yamakasi14

yamakasi14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.02.2009
super :D ms mult

Edited by yamakasi14, 01 March 2009 - 01:32.


#107
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,658
  • Înscris: 13.12.2006

View Postklaxx, on Dec 16 2008, 19:04, said:

da dar sunt 3000 de ron pe an nu pe luna.

de ar fi macar 3000 de ron  :rolleyes: parca la suma aia as pleca si eu undeva in concediu. trea ba e ca hainele pe an, in cazul in care ti le schimbi pe toate sunt evaluate la maxim 2100-2200 roni, nu stiu sigur, dar mai mult sigur nu e. iar daca iti iei si ceva haine in anul respectiv, se scad bani din suma totala si in august-septembrie cand iti da banii pe hainele care nu le-ai luat ajungi pe la 1500 ron. nu cred ca nu e vreunu sa nu-si schimbe camasile, pantalonii si incaltamintea din an in an.

View Postzauberer_dan, on Feb 1 2009, 03:30, said:

E cineva care da la academie ca acolo ii place ? asta nu a zis nimeni
1500 Ron au cei de la Subofiteri cand ies din scoala, plus norma de hrana pe luna , plus bani de chirie daca nu locuieste in oras, un orfiter ia ceva mai mult.
Pentru cine da anul acesta : Zauberer_dan , id  ...sau cine stie ceva de ex de anul asta, ziceti-mi si mie daca se va schimba ceva va rog.
        Multumesc.
tu chiar crezi tot ce spui?
uite aici cat e salariul unui agent debutant aduna cu sporuri(vreo 200 ron) si norma de hrana si vei ajunge exact la 1500.
bani de chirie iei daca te muta intr-un oras, altul decat localitatea de domiciliu, si faci dovada ca stai in chirie. daca tu faci de serviciu in X si faci cerere sa te mute in Y, mai iei bani de chirie cand iesi la pensie.

View Postankn92, on Feb 14 2009, 12:06, said:

in sf un topic pe tema asta...
eu as vrea sa incerc  la al. i. cuza si as vrea totusi mai multe pareri...poate chiar de la cei care sunt acolo sau cei care au terminat
...adica e nevoie de foarte multa pregatire...si sunt decisa a incerc ...n-am nimic de pierdut
astept parerile voastre
multumesc anticipat:)

acum am terminat de citit toate comentariile
da...pe mine nu prea ma sperie trezirea dimineata si instructajul strict
in primul rand este nevoie de multa motivatie
si eu chiar cred ca merita cu adevarat....
astept in continuare pareri
mai bine faci la campina 2 ani, si in paralel sau dupa faci dreptul. DREPTUL nu se mai recunoaste la AdP. adica faci exact ceea ce faci si la o facultate de drept, dar daca demisionezi din MAI si vrei sa te angajezi ca jurist, ADP nu este recunoscuta ca si facultate de drept, si rezulta ca vei fi nevoit sa faci facultate de drept de la inceput pt a deveni jurist/avocat/etc

trezirea e la 6 urmata de curatenie (sectoarele) urmate de masa si cursuri, la 14 iar masa, studiu, la 20 masa, si la 22 stingerea. un program cretin care te tine in priza toata ziua si daca nu dormi la 22 sau prinzi un planton sch 2 adica de la 00-03 ai imbulinat-o a doua zi ca nu mai esti treaz la nici o ora. pana la urma intra obisnuinta in rutina.

multa motivatie pt ce? si-asa opinia publica e contra politiei, si de altfel toti care incalca legea in orice mod sunt contra politiei. si la felul cum se arata romania in ziua de azi nu se mai merita sa fi politist, mai ales daca esti unul din putinii care se duc sa se faca politisti de placere sau deoarece cred ca pot schimba ceva. orice altceva

merita cu adevarat daca ai pile in sistem, altfel esti fiul ploii.

#108
TheShen

TheShen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 25.02.2008
Viper tu esti agent sau oftier?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate