Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 

Academia de Politie Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
472 replies to this topic

#73
sMILEY4ever

sMILEY4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 05.02.2007
Trebuie sa ai minim 8..

#74
bog_xp

bog_xp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 02.01.2007
hello..locuiect in cj-napoca am terminat cls 12 ..mi-am luat bacu cu ...peste 8 si as vrea sa intru la scoala de politie din loc. si in paralel sa fac dreptul la UBB ..intrebarea e daca merita sau nu..sau mai indicat ar fii sa ma reprofilez pe acadamie..si sa ma duc in buc.  :huh:

#75
klaxx

klaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 30.01.2008

View Postbog_xp, on Aug 30 2008, 12:18, said:

hello..locuiect in cj-napoca am terminat cls 12 ..mi-am luat bacu cu ...peste 8 si as vrea sa intru la scoala de politie din loc. si in paralel sa fac dreptul la UBB ..intrebarea e daca merita sau nu..sau mai indicat ar fii sa ma reprofilez pe acadamie..si sa ma duc in buc.  :huh:
Du-te in Bucuresti,fa academia de pol si dreptul la Uni.Buc iar apoi ramai in capitala sau intoarce-te acasa in Cluj...Nu uita ca de la Bucuresti iesi direct ofiter,nu agent.

#76
bog_xp

bog_xp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 02.01.2007

View Postklaxx, on Aug 31 2008, 17:41, said:

Du-te in Bucuresti,fa academia de pol si dreptul la Uni.Buc iar apoi ramai in capitala sau intoarce-te acasa in Cluj...Nu uita ca de la Bucuresti iesi direct ofiter,nu agent.


aha pai eu mam gandit ca acum sa ma inscriu la drept aici in cj si la anul sa vin la academie..pentru ca nu as vrea sa astept pana in august anul viitor si sa pierd un an,dar mai am o nelamurire...din moment  ce fac academia de ce sa mai fac si pe langa si dreptul?  -_-

#77
Versus76

Versus76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 23.05.2008

View Postbog_xp, on Sep 1 2008, 01:14, said:

aha pai eu mam gandit ca acum sa ma inscriu la drept aici in cj si la anul sa vin la academie..pentru ca nu as vrea sa astept pana in august anul viitor si sa pierd un an,dar mai am o nelamurire...din moment  ce fac academia de ce sa mai fac si pe langa si dreptul?  -_-

Chiar așa, de ce?

Academia îți echivalează studiile civile. Deci ori drept ori.... drept. Părerea mea să rămâi la Cluj, lasă academia pentru alții. O facultate la univ. lui Babeș Bolyai  ăla a vostru, dă clasă academiei polițiștilor.

Edited by Versus76, 01 September 2008 - 00:33.


#78
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Ma intereseaza si pe mine academia de politie, dar am cateva intrebari carora nu le-am gasit raspuns inca.

1. Trebuie vreo perioada sa o petreci in campus acolo? Sau poti veni zilnic acasa?
2. La probele sportive eliminatorii, daca pici vreuna inseamna ca...mai incerci daca vrei sa intrii la facultate peste un an, sau cum?

Mai vin intrebari pe parcurs, dar...pana acum astea sunt.
Ma gandesc la asta pentru ca nu sunt prea multe de invatat fata de alte facultati, serviciu garantat ai, stabil, apoi dupa fiecare 5 ani esti avansat, prime, salariile cresc, depinde daca ai pile poate ajungi undeva mai bine pus... Iesi la pensie mai devreme decat e normal, plus ca e gratuit la anumite spitale orice...si mai sunt plusuri. :)

#79
shadowyze

shadowyze

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.09.2008
buey fratilor,proba fizica nui cine stie ce,la istorie,engleza si gramatica e chiar asa greu?si din cate am auzit dupaia vine futaiu...e chiar asa nasol?dupa ce termini cum e cu repartitile?de exemplu eu sunt din Cta...ma baga prin munti sa pazesc ursu ca vor ei?pls kre imi zice si mie

#80
itza3

itza3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.05.2008
va recomand sa intrati pe forumul asta...este cel mai mare pt academia de politie..http://forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=26967&hl=politie

#81
aud_in_culori

aud_in_culori

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.09.2008
buna.eu am dat la academie de 2 ori,bn chiar de 3 dar ultima nu se pune pt k m-am accidentat la probe si deci nu am mai ajuns la scris.probele sportive nu sunt de speriat si nici nu-ti trebuie pregatire in exces(cel putin nu pt mn,asta pt k am in spate o conditie fizica),in ceea ce priveste celelalte materii...trebuie munca.la romana si engleza mult exercitiu iar la istorie toceala si tre sa si-ti placa un pic,sa-i prinzi gustu: :P .acum m-am lasat de "sportul" asta....sau poate nu..intr-un an se inmpla multe;) oricum sunt si alte cai dc vrei neaparat sa ajungi in MAI.multa bafta

#82
anghelcata

anghelcata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 22.09.2008
am auzit ca dupa ce termini nu prea ai avea mai deloc timp liber ca te cheama mereu ca au nevoie de tine! e adevarat??
despre atmosfera din camine ce puteti sa imi spuneti?? programul cum este?? ma refer si la programul din timpul celor 3 ani dar si programul de lucru dupa ce termini??? astept raspunsurile voastre.

va multumesc!!!

#83
klaxx

klaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 30.01.2008
1.stai in campus ca la armata. 2.daca pici sportul,adika prima proba,dai la anul,asta e...

#84
Kleyst

Kleyst

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.09.2008
Daca port ochelari e posibil sa fiu declarat "respins"? Am inteles k trebuie sa cietesti niste litere...ce sa mai -->un test oftalmologic. Pana la urma port lentile de contact, chiar dak e vorba sa scap de ei in curand...sau cel putin sper :-SS

#85
naitsirc

naitsirc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.04.2007
Dar la Academia de Pompieri nu s-a gandit sa dea nimeni?
NU conoasteti pe nimeni care a intrat acolo ?
Eu ma gandesc serios sa dau acolo .:)

#86
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Si eu sunt in dilema. Academia de politie este singura care m-ar tenta, in rest habar nu am la ce as putea da.
Nu stiu sigur daca trebuie sa stau acolo daca sunt din Bucuresti (o perioada sau pe tot parcursul facultatii), daca merita toata osteneala, istoria nu-mi place si se da examen... Nu am idee. Cineva care a terminat, sa spuna ceva beneficii care le-a avut, sau eventuale neplaceri? Ca sunt in a12a si nici nu stiu la ce sa dau... :mellow:

#87
istocescu

istocescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 09.08.2008
Vreau si eu sa fac Facultatea de Arhivistica. Care sunt materiile pt admitere? Trebuie sa sustin si proba de educatie fizica? (Arhivistica numai la Academia de Politie exista...)

#88
king_of_disco206

king_of_disco206

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 13.10.2008
daca urmezi facultatea de drept si un master in stiinte penale(nu din cadrul academiei) exista vreo sansa sa lucrezi in politie?

#89
sergiu555

sergiu555

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.10.2008
ceau
daca am gaura in ureche ma primeste
am o singura gaura in urechea stange la probe nu ar trebui sa am probleme joc fotbal de la 10 ani si inca mai joc in C iar la capitolul minte am medi numai de 9 luate pe spatele meu nu al colegului
precizez ca sunt clasa a 11
o seara placuta

#90
klaxx

klaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 30.01.2008
imi poate spune si mie cineva de ce va bateti pe academia asta de politie?nu de alta,dar as vrea sa stiu si eu de ce toata lumea vorbeste despre academia de la bucuresti ca si cum ar fi harvard. :huh:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate