Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 

PC Garage - Pareri / Sugestii / Reclamatii

- - - - -
  • Please log in to reply
764 replies to this topic

#541
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 30.01.2003
Eu am terminat afacerile cu ei, mi-am recuperat banii într-un final.
Ca rezumat: am comandat un sdcard, a doua zi am văzut ca nu l-au dat la curier, am dat mesaj pentru anulare comandă, după 3 săptămâni am reușit să-mi recuperez banii.
Eu consider că problema trebuia să se rezolve în maxim 2-3 zile, având în vedere că încă nu se trimisese comanda la curier când am cerut anularea ei.
Inițial ei lăsaseră suma în cont ("îi puteți folosi pentru comenzi viitoare"), a trebuit sa cer eu transferul bancar.
La mine a fost o sumă mică, nici nu vreau să mă gândesc ce aș fi făcut dacă ar fi fost vorba de o sumă mai serioasă. Probabil vreun infarct de la atâția nervi.

#542
paso87

paso87

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 06.08.2008
@georgica: In ziua in care am dus placa de baza la ei, mai era cineva care incerca sa isi foloseasca banii din cont (pe care ii avea sub forma de voucher) si PCG-ul ii spunea ca n-are cum sa-i foloseasca decat in anumite conditii.

Chiar ma gandeam ca omului i-au luat banii si acum nu-l lasa sa-i foloseasca... erau banii lui.

#543
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu nu stiu cum sa le dau 120 lei. Nu stiu daca au cadru legal sa accepte 120 lei de la o persoana fizica fara sa ofere nimic in schimb.

#544
Alexandru_Gi

Alexandru_Gi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 01.06.2012
Salutare,
Aș dori să adresez o întrebare referitoare la un produs pe care urmează să îl returnez celor de la PC Garage. Am comandat săptămâna trecută un notebook de la ei și se pare că am avut ghinionul să aibă ceva defecte de fabricație, așa că am hotărât să îl trimit înapoi. Întrebarea mea este următoarea: Oare ar fi o problemă că îl trimit cu hard disk-ul formatat? El avea la început Endless OS, i-am pus Windows 10 pentru a-l testa, dar nu am rezolvat nimic, disfuncțiunile tot așa erau. Așa că i-am formatat hardul de tot și l-am reîmpachetat.

#545
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009
Nu, nu este.

#546
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,675
  • Înscris: 24.11.2015
Deci la asta se refera emagul cand scoate resigilate cu hdd-ul reformatat... sunt produse defecte si cauta alti fraieri sa le cumpere. Posted Image

#547
Alexandru_Gi

Alexandru_Gi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 01.06.2012
@TruculMagic da, cam așa este. Dacă nu se obosesc să trimită produsele în service pentru a fi reparate sau recondiționate, rămân așa și sunt vândute ca resigilate. Dar dacă defectele sunt reparate sau nu sunt de natură hardware, ci doar estetice, în cazul în care produsul se revinde cu hard disk formatat și neavând alte probleme, cumpărătorul instalează oricum ce sistem de operare dorește. Totul depinde de bunăvoința comercianților...dacă au sau nu bunul simț. Omul cumpără și nimerește după cum îi e norocul...poate e țeapă, sau poate produsul e ok. Din nefericire, de multe ori este țeapă luată de cumpărător.

#548
Al3xxxinho

Al3xxxinho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 14.03.2007
Eu mi-am recuperat banii de la ei, am platit doar transportul retur, ceea ce mi se pare o porcarie sincer :) Dar na, asta e

#549
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
Forumul lor(mygarage) e praf si pulbere, mai multa reclama negativa le face. E un fel de afacere a celor ce fac recomandari pentru sistemul de afiliere.
Daca superi pe unul dintre ei sau daca ii contrazici.... e grav ! Se activeaza spiritul de turma si in momentul urmator ai -la reputatie, practic te discrediteaza pentru ca 'asa vrea muschi lor'.
Sa nu mai zic ca sunt unii pe acolo care sufera rau de șefie.
DarkZone i-ar face pe Mao Zedong, Idi Amin, Stalin, Hitler, Pol Pot, Mobutu Sese Seko si Gaddafi sa se simta mici copii pe langa el, dreptul la libera exprimare e incalcat flagrant acolo desi respecti regulamentul lor. Din pacate sunt multi ca el.

Edited by Spaghete, 11 January 2018 - 04:02.


#550
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Comunistul ala de darkzone mi-a inchis azi in bot doua topice la aria abzuri. Nu-i nimic . Le-am lasat si pe facebook recent o steluta sa se sature cu forumul lor de comunisti ordinari. Mygarage ala nu e forum. Ala a devenit o tampenie nationala in ultimul timp.

NU cred ca o sa mai cumpar nimic de la pcgarage. Pai ce dau bani in plus la produse sa-i tina pcgarajul in spate pe comunistii aia de pe mygarage si sa le platesc eu salariul la comunistii aia de pe forumul magazinului... no way.

Edited by -koss-, 11 January 2018 - 22:01.


#551
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007

View Post-koss-, on 11 ianuarie 2018 - 21:59, said:

Comunistul ala de darkzone mi-a inchis azi in bot doua topice la aria abzuri. Nu-i nimic . Le-am lasat si pe facebook recent o steluta sa se sature cu forumul lor de comunisti ordinari. Mygarage ala nu e forum. Ala a devenit o tampenie nationala in ultimul timp.

NU cred ca o sa mai cumpar nimic de la pcgarage. Pai ce dau bani in plus la produse sa-i tina pcgarajul in spate pe comunistii aia de pe mygarage si sa le platesc eu salariul la comunistii aia de pe forumul magazinului... no way.

Ti-am citit reclamatia ! Posted Image) O sa-ti iei ban daca vine si Dianu ...Eu am luat ban pentru mult mai putin !

Exact ce spuneam ! Din ce observ foarte multi renunta sa mai cumpere de la PCGARAGE deoarece MyGarbage ii nedreptateste...
Pentru ca niste ipochimeni sufera de sefie si adora sa pedepseasca(nu vreau sa le fac profilul psihologic).


MyGarage e antireclama pentru PCGARAGE(la care sunt client fidel de multi ani)

Ideea e ca PCGARAGE nu are rival momentan pe piata de gaming din RO(aviz amatorilor) si isi permit astfel de arogante de genul Mygarbage

Ca sa nu mai zic ca omniscientul de darkzone...din lipsa de argumente, intr-o discutie banala s-a luat de perifericele mele, cum ca as avea o obsesie pentru gadgeturi scumpe si inutile...toate cumparate de la PCGARAGE Posted Image)

Edited by CoBr4, 12 January 2018 - 14:16.


#552
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Este ca si cum te-ar lua peste picior cineva din cadrul magazinului. AIa practic sunt pe state in cadrul pcgarage deci e ca si cum un reprezentat al magazinului (chiar daca ei nu recunosc oficial) te ia peste picior.. Trebuie sa fii masochist sa mai cumperi de la ei in astfel de cazuri sau sa ii mai recomanzi. Alternative stai chill ca sunt destule, apelam la amazoane si alte asiatice si iesim si mai bine chiar la pret. Oricum in ultimul timp la pcgarage vin comenzile mai greu ca din China.

Uite sa dau un exemplu. Stiu pe cineva care ia placi video din Germania din Depozite.. Platesc pentru un gtx 1060 6GB in bani Romanesti vreo 900-1000 de lei.. Pc Garajul vinde aceeasi placa la.. 1700-2000 de lei deci au profit colosat. La fel si emag si alte situri. Astea sunt un cartel.

Edited by -koss-, 11 January 2018 - 22:47.


#553
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007

View Post-koss-, on 11 ianuarie 2018 - 22:42, said:

Este ca si cum te-ar lua peste picior cineva din cadrul magazinului. AIa practic sunt pe state in cadrul pcgarage deci e ca si cum un reprezentat al magazinului (chiar daca ei nu recunosc oficial) te ia peste picior.. Trebuie sa fii masochist sa mai cumperi de la ei in astfel de cazuri sau sa ii mai recomanzi. Alternative stai chill ca sunt destule, apelam la amazoane si alte asiatice si iesim si mai bine chiar la pret. Oricum in ultimul timp la pcgarage vin comenzile mai greu ca din China.

Uite sa dau un exemplu. Stiu pe cineva care ia placi video din Germania din Depozite.. Platesc pentru un gtx 1060 6GB in bani Romanesti vreo 900-1000 de lei.. Pc Garajul vinde aceeasi placa la.. 1700-2000 de lei deci au profit colosat. La fel si emag si alte situri. Astea sunt un cartel.


Ai perfecta dreptate ! Forumul trage mult in jos magazinul. Din ce mai stiu echipa 'holding' face bitcoins pe seama prostilor care vor nick violet(lol).

Cat despre bisnita...esti naiv daca abia acum ti-ai dat seama de asta. E ''absolut normal'' ca site -urile de profil din RO sa se intalneasca si sa stabileasca o strategie in comun ! Asta e o practica foarte veche !
Eu am vrut sa-mi iau un telefon de la PCGARAGE, dar cand am fazut pretul de afara am sarit in sus...am scris pe forum si ''m-au luat in barca''....pai sa vezi...ca nush ce adaosuri si taxe...de parca eu n-as sti cu ce se mananca comertul.

Edited by Spaghete, 11 January 2018 - 23:22.


#554
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Desi nici mie nu imi sunt deloc simpatici baietii mentionati mai sus, v-as ruga sa vorbiti civilizat, fara jigniri. Posted Image

#555
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Ma uit prin partea de livrare pc garage si este ceva vreo gluma? Vor 12 lei sa platesti cash la livrare si inca 12 lei sa poti deschide coletul? Trolol?

#556
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Nu mai cumpara nimenea de la pcgarage?
Am o comanda Stare: nepreluata Detalii livrare: - Mesaje: PC Garage Se asteapta procesarea platii online
Ce procesare plata ca nu mi-a aparut sa bag datele de pe card si tot nu imi apare sa bag datele de pe card.

#557
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 30.01.2003
Nu mai are lumea bani după sărbători.

#558
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Chiar si salariile se dau cu intarziere :) si tu vrei comenzile sa ajunga cu celeritate :)) haha.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate