Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

Way to go, Huidu

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
Esti un mare fraier; imi masori mie calitatea prin aplaudarea gestului lui Huidu? De nuante ai auzit? Mai citeste threadul odata.

Oricum, pana invatei subiectul nuantelor poti sa te intorci la carul cu boi, ca s-a dezechilibrat numeric

#38
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004

Quote

Originally posted by Bertino
thread-ul asta este ideal pentru a-ti da seama de calitatea oamenilor de pe forum-ul asta...
Chiar nu poti sa ai pretentii de la niste oameni care au aplaudat gestul de mahala al baietzashului asta complexat de propriul succes, numit Huidu


Cum ar veni "cine are alta parere decat mine e un bou". Toleranta, acceptarea unei pareri divergente argumentate sunt dovada de maturizare psihica si intelectuala. Eu nu inteleg cum te poti compromite tu si scrie pe un forum cu astfel de oameni de o asemenea calitate.


Mie mi se pare o atitudine gen sef de scara: daca nu-ti place ce zic eu ca e bine esti clar un dobitoc. Toata lumea trebuie sa gandeasca la fel, sa nu aiba pareri si eventual sa-i dea dreptate unui cvasianonim pe numele de scena Bertino. Dar evident vorbesc singur. Ii lasam pe zei sa se duca la culcare.

#39
Bertino

Bertino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 02.09.2003
in cazul de fatza, sincer, chiar ca cei care incurajeaza gesturi gen Huidu nu au cerebelul prea dezvoltat... in orice tara civilizata astfel de calomnii se rezolva la judecatorie nu prin razbunari de doi bani...
Si ok, prefer sa fiu un "sef de scara dobitoc" decat sa incurajez astfel de gesturi ordinare

#40
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
-------
in cazul de fatza, sincer, chiar ca cei care incurajeaza gesturi gen Huidu nu au cerebelul prea dezvoltat... in orice tara civilizata astfel de calomnii se rezolva la judecatorie nu prin razbunari de doi bani...
-------
lasa, mei, duma, cine ti-a spus tie ca romania e o tara civilizata? stii bine ca nu e. se compara justiatia de aici cu aia din tarile civilizate? ce justitie? ce sa faca in justitie? sa se judece citeva luni degeaba, timp in care aia continua sa scrie cacaturi? asa macar i-a socat putin si nici n-a murit nimeni. prea mult zgomot pentru nimic...

#41
Bertino

Bertino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 02.09.2003
mah... doar asa ne putem civiliza... daca cati mai multi oameni isi rezolva pe CAI NORMALE problemele...
Individul numit Huidu este un model pentru o mare parte a populatiei... cum sa ne mai civilizam cand oameni care creeaza curente de opinie recurg la astfel de gesturi. Daca ar fi facut-o un simplu anonim, nu era mare lucru, dar vezi tu, asa o gramada de idioti au sarit sa il felicite pentru gestul lui "deosebit" si fac pariu ca, acum, daca ar putea, multi i-ar imita gestul...

VOUA CHIAR VI SE PARE NORMAL SI DE APRECIAT CE A FACUT???

ROMANIAAAAAAA TREZESTE-TE !!!!!!!!!!!!

#42
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
decit sa fiu civilizat si sa umblu ca boul prin tribunale fara nici un rezultat (pentru ca aceasta este situatia in momentul de fata) timp in care fituica ar fi continuat sa scrie rahat despre proces etc etc, mai bine ii dau niste rahat inapoi sa vada cum este. de fapt gestul lui huidu este exact gestul vip, dar pe dos. eu nu cred ca daca vine cineva si se pisa pe tine tu mergi sa-l dai in judecata. cred ca mai degraba ii dai doua-n gura. asta daca te tine...

#43
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
stiu ca razbunarea e arma prostului si huidu mai mult a avut de pierdut la faza asta dar exista o chestie in firea omului si aia se numeste mandrie, demnitate si cand un bou care nu are ce face se apuca sa indruge verzi si uscate despre tine in ziar judecatorul desi iti da dreptate nu acopera in totalitate paguba

si nu imi vine sa cred ca nu ai auzit de rusell crowe sau cum ii zice ca l-a batut pe un paparazzi sau tommy lee etc.
nu incurajez violenta si intimidarea mass mediei, dar presa de scandal merita cate o vidanja in fiecare zi

#44
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by Bertino
in cazul de fatza, sincer, chiar ca cei care incurajeaza gesturi gen Huidu nu au cerebelul prea dezvoltat... in orice tara civilizata astfel de calomnii se rezolva la judecatorie nu prin razbunari de doi bani...
Si ok, prefer sa fiu un "sef de scara dobitoc" decat sa incurajez astfel de gesturi ordinare

Bertino...mai primesti omule inca pe cineva linga tine? :)
Aiwa se declara si el sef de scara!
Gestul e PENIBIL

Cu toate ca il cunosc personal pe Huidu si cam toata echipa cronicii...gestul sa stii ca ..e discutabil!

#45
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
Dragii mosului,
revolta nu e legata de cei care au impresia ca gestul a fost penibil. maturizandu-ma am descoperit ca exista (teoretic) tot atatea pareri cati indivizi exista. Nedumerirea mea e cum nu poti trece dincolo de atitudinea tip "sef de scara" si considera ca cei care au o alta parere decat tine sunt inferiori in vreun fel.

Plus ca nu e vorba de aplaudaci. E vorba de nuante. Daca ma uit la Mitica Dragomir cand se balbaie nu inseamna ca am sa-l votez, cand rad de becali cu filosofiile lui nu inseana ca sunt anti stelist, tot asa daca nu ma revolt si-mi bat nevasta si copii de ce a facut huidu nu inseamna ca sunt aplaudaci.

Grow up. De asta e forum. Unul crede ceva, altul altceva iar divergenta parerilor nu-l face pe unul mai tampit ca altul.

#46
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
poate daca erau altii m-ar fi deranjat un asemenea gest
dar avand in vedere ca sunt cei de la VIP nu meritau nici KKtul pe care li l-a dat Huidu

#47
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
Trebuie retinut faptul ca gestul lui Huidu nu poate fi interpretat in nici un fel drept "intimidare a presei" pentru ca acest concept vizeaza chestiuni politice, chestiuni de coruptie, etc.

Dar VIP nu e decat o masa de pseudo-ziaristi care se hranesc din scandaluri (de multe ori create se ei), sunt doar o gasca de paparazzi cu manusi. Daca ceea ce fac ei se cheama presa atunci barfa la coltul blocului este "analiza strategica a habitatului social in mediul urban"

#48
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
tabloidele astea nu au nici un respect fata de demnitatea umana astfel ca nici nu merita nic macar o parere de rau

astia nu sunt ziaristi sunt hiene

#49
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
vai, vai. aveti mare grija ce spuneti. sa inteleg ca sunteti pe undeva de acord cu actiunea lui Huidu. Tot ce va rog e sa nu fiti foarte vehementi. s-ar putea sa se supere Bertino. Si pe urma ce ne facem?

#50
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
sa zicem ca nu e un motiv de lauda ceea ce a facut dar nici nu il condamn

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate