Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Way to go, Huidu

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003
ah, da -  o amenda care sa il usture. Nu zic, gestul mi-a facut placere pe moment, asa, ca si idee e super, tre' sa recunoasteti, dar sa il pui in practica ... c'mon...
Eu dau o prognoza: un an mai rezista Cronica in formula actuala. Atat. Si inca am impresia ca un an e cam multisor.

#20
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
----------
Eu dau o prognoza: un an mai rezista Cronica in formula actuala. Atat. Si inca am impresia ca un an e cam multisor.
----------
esti meteorolog? poti sa-mi spui, te rog, cum va fi vremea pe 31 iunie 2027? imi string bani sa merg la mare si nu as vrea sa dau de ploaie....

#21
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001

Quote

Originally posted by z0z
Eu dau o prognoza: un an mai rezista Cronica in formula actuala. Atat. Si inca am impresia ca un an e cam multisor.


ai perfecta dreptate, o sa schimbe bebelusele, ca la anu o sa fie batrane :drac:

sai ai facut tu poze deocheate cu vreuna din ele si vrei sa le publici acu!

#22
Hawkie

Hawkie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 28.11.2001
Bătrâne ? Păi bruneta n-are decât 16 ani cică !

#23
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
[offtopic]
Va reamintesc ca aici se discuta despre gestul lui Huidu. Despre Cronica si ce tine de ea, exista deja alt thread.
[/offtopic]

#24
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Practic eu cred ca Huidu a replicat cu un gest simetric la tentativa unei reviste de scandal de a specula viata intima profitand ca "se presupune" ca un om de media nu poate avea reactiile unui - sa zicem - politician bogat din fotbal. Tocmai de asta gestul mi se pare benign in sine desi nu lipsit de ceva rautacios-razbunator. Drept care omul a zis "imi bagati pe gat ca viata mea e publica pentru ca sunt persoana publica, va bag si eu pe trotuar una care sa va faca celebri exact la modul la care o doriti". Pentru ca matter of fact ... penibila a fost apararea celor de la VIP care au ridicat gaia-matzu cate dovezi au ei, si cum moamaaa ce-o sa le publice, ca si cum asta era chestia. Si daca au dovezi, ce ? Ar avea aceleasi matze sa-l caute in dormitor pe propriul lor patron ? Si sa publice asta in revista ? Daca au 20 de angajati, unul/una sigur e pe invers, la rata cunoscuta deja din mediile mai selecte ar putea fi chiar 2. Hai sa vedem, au matze sa-si faca reclama spunand ce liberali sunt si sa-i dea si o prima la salariu ? Aaa, se presupune ca oamenii de media se respecta intre ei si nu-si scobesc viata intima unii altora din solidaritate profesionala. Ei, chiar aici e hiba. Si comparatia cu faptul ca Huidu e non-fairplay si da la gioale unor colegi de pe sticla e deplasata, pentru ca Huidu nu-i scobeste in dormitor, Huidu e un "produs secundar" incomod al sticlei insasi, putem sa-i spunem parazit, pentru ca el "creste" pe defectele pietei. Nah so what. Au aflat si romanii apa calda, ca exista presari si sticlari de care nu-ti vine sa-ti aduci aminte ce scot pe gura si ce pun pe hartie. No further comment.

#25
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
De fapt asta ma trimite cu gandul la o scena care se repeta des pe vremea manifestatiei din Piata Universitatii, cand "brandul" (sic!) natzional Pashunescu tocmai isi recapatase vocea (dupa ce in fata ambasadei SUA era cat pe ce sa-l sugrume lumea cand amintirile despre cea mai fidela limba a limbii romane erau mai proaspete) si vitupera contra golanilor ca deh, painica noului vechi regim era aburinda si imbietoare si omul trebuia sa-si recupereze ratingul shifonat. Nah, studentii cam de orice culoare politica non-fsn cum se intorceau de la manifestatie spre zona nordica a orasului, cum ii infigeau in tzepii de la gardul vilei cateva capete de porc. Nitel mai curat si mai uscat, dar in fond acelasi gest.

Cred ca Huidu facea bine sa le aduca o troaca mare si s-o umple de jir si ghinda. Era mai igienic si avea acelasi impact. Dar nah, omul chiar o fi avut nervii mai intinsi :)

#26
nelus

nelus

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 160
  • Înscris: 26.11.2003
Ziaristii o cauta cu lumanarea si au gasit-o.

#27
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003
Mosotti: te mai intereseaza si alte predictii ? :>

Eu cred ca este clar ca cei doi carcotasi si-au depasit de mult varful de forma, si ar fi mai multe chestii de comentat pe tema asta.
Chiar si gestul asta eu cred ca spune multe.
S-a trezit spiritul justitiar in Huidu, ca sa zic asa. Putea sa faca un mic scandal in emisiunea lui, zic eu, asa cum a facut Gainusa atunci cand s-a luat nu-stiu-cine de tac'su, pentru cine isi mai aduce aminte.

#28
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu exista virf de forma la circotasi, pentru ca prostia nu este repartizata uniform in timp. asa ca trebuie sa ne asteptam la virfuri in continuare.......

#29
docxp

docxp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 15.06.2003
Cineva trebuie sa ii invete minte pe cei de la VIP sa nu mai scrie rahaturi numai "de dragul ratingului" ... nu ai fost tu intr-o redactie de ziar/revista sa vezi cum se inventeaza stiri numai pentru ca a ramas o coloana dintr-o pagina goala, si nu au reclame de bagat...  
Mi-e sila de aia care inventeaza numai ca sa isi faca norma..

#30
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
mie mi s-a parut un gest destul de copilaresc. da' bine le-a facut! da' se putea si mai bine :ok: ... se vede ca i-a fost tarsa de consecinte. nici eu nu pot sa-i inghit pa aia de la vip si star (mai ales pa stoarfa aia de mai apare pa la mtv).

@docxp: ceea ce ai spus tu, legat de "inventarea" asa-ziselor stiti este un lucru la care putini s-au gandit pana acum... oricum... bine zis!

#31
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003
gestul lui huidu:O MAGARIE.de acord ca cei dela vip fac mizerii dar gestul in sine denota ca huidu se vede un fel de "homo intangibilus".putea trata problema in stilul pamflet sau cu o sceneta asa cum fac de obicei.intrebarea mea e ce va face huidu data viitoare?la ce va mai apela?

#32
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
si eu l-as condamna ca nu a fost civilizat ca nu a fost legal ca pe aici si pe dincolo dar in subconstientul meu cred ca as muri cu brancu de gat intr-un ocean de fecale daca mi-ar face asa ceva

daca VIP a incalcat legea calomniindul razbunarea lui desi exagerata nu face decat sa unga pe suflet zecile de persoane terfelite de asa zisele publicatii de scandal care intind fecale saptamanal pe paginile lor

ca cetatean zic ca nu meritau asa gest grobian ci un proces de calomnie, dar ca barbat care isi iubeste consoarta il felicit ca stie cum sa-si apere mandria chiar daca va plati amenda maxima de 40.000.000 lei, cred ca setimentul a fost maxim.

#33
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Sunt curios ce ați fi făcut voi în locul lui că îl condamnați așa. Nu zic, și pe mine m-a surprins ce a făcut și în alte împrejurări poate n-aș fi de acord cu asta, dar măcar dacă a început, putea să facă toată clădirea cafenie:drac:.

și nu e singurul care are probleme cu ei: mai am pe o casetă video o ediție a emisiunii "ZERO" în care Craioveanu dă o tură prin birourile revistei în stilu-i specific.:drac:

#34
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Cred ca vidanja aia cu amenda l-a costat mai putin decat procesul si nervii din timpul procesului. Plus ca e garantat mai mare satisfactia de-ai improsca cu rahat la propriu decat a-ti distruge nervii prin tribunale aia scapand cu daune de cateva milioane.

Macar a fost inedit: le-a facut ceva la ce nu se asteptau. Pacat ca au apucat sa inchida geamurile.

P.S. si a fost si o manifestare pasnica. Pacat ca n-am avum cum sa vad imaginile.

#35
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
macar poate invoca scuza provocarii lucru pe care VIP nu il poate face

#36
Bertino

Bertino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 02.09.2003
thread-ul asta este ideal pentru a-ti da seama de calitatea oamenilor de pe forum-ul asta...
Chiar nu poti sa ai pretentii de la niste oameni care au aplaudat gestul de mahala al baietzashului asta complexat de propriul succes, numit Huidu

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate