Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Sfanta Treime

* * * * - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
9356 replies to this topic

#6661
TGB

TGB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 03.04.2010

View Postmario_bril, on 07 aprilie 2019 - 22:13, said:

Nu mă ocup cu asta, e unul Leo Taxil, citește-l pe ăla. Important este să nu mai afirmi ceea ce nu știi, că te faci de râs.

Ma fac de ras fata de cine? de trinitate? Inca nu ai adus nici o dovada scrisa in Scriptura unde spune despre trinitate.

#6662
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostTGB, on 07 aprilie 2019 - 22:31, said:

Ma fac de ras fata de cine? de trinitate? Inca nu ai adus nici o dovada scrisa in Scriptura unde spune despre trinitate.
Și dacă-ți aduc, ce urmează? Îți faci mea culpa și te tunzi chilug? Posted Image

View Postpacopaco1967, on 07 aprilie 2019 - 22:30, said:

Nu te astepta la adevar de la cei care se hranesc zi de zi cu minciuna. Acestia nu sunt crestini ci pagani in toata regula.
Așa este, confirm. Să se aștepte de la cei care se hrănesc zi de zi cu adevăr și susțin că Biblia este inspirată de Satan cam 66,6%, cum faci dumneata.

P.S. Mă distrează cum un creștin dintr-ăsta, înfocat, îți dă like, deși habar nu are ce măscări ai rostit dumneata la adresa lui Dumnezeu, a lui Hristos, a apostolilor și a Bibliei.

Edited by mario_bril, 07 April 2019 - 22:34.


#6663
TGB

TGB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 03.04.2010

View Postmario_bril, on 07 aprilie 2019 - 22:37, said:

Și dacă-ți aduc, ce urmează? Îți faci mea culpa și te tunzi chilug? Posted Image


Așa este, confirm. Să se aștepte de la cei care se hrănesc zi de zi cu adevăr și susțin că Biblia este inspirată de Satan cam 66,6%, cum faci dumneata.

P.S. Mă distrează cum un creștin dintr-ăsta, înfocat, îți dă like, deși habar nu are ce măscări ai rostit dumneata la adresa lui Dumnezeu, a lui Hristos, a apostolilor și a Bibliei.

Ma indoiesc ca imi vei arata scris in Scriptura unde scrie despre treime.

Cat despre ''laicul meu" il acord chiar si unei "magarite", care vorbeste .

#6664
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostTGB, on 07 aprilie 2019 - 22:47, said:

Ma indoiesc ca imi vei arata scris in Scriptura unde scrie despre treime.
Păi dacă rătăcești, necunoscând Scriptura, e și normal să te îndoiești. Vezi, ăsta e defectul vostru, al ereticilor: nu cunoașteți, dar afirmați sigur că nu există. Că așa v-a zis vouă un nene.

Edited by mario_bril, 07 April 2019 - 23:01.


#6665
TGB

TGB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 03.04.2010
Eu sunt 'nea" toma necredinciosul. Nu cred pana nu imi arati. Dar cum iepurasul tau a fugit din joben, ai ramas fara numarul de circ. Cum si treimea pe care o propovaduiti este un circ, al cultelor. Ce-o mai fi si ala cult?

Edited by TGB, 07 April 2019 - 23:01.


#6666
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostTGB, on 07 aprilie 2019 - 23:00, said:

Eu sunt 'nea" toma necredinciosul. Nu cred pana nu imi arati. Dar cum iepurasul tau a fugit din joben, ai ramas fara numarul de circ. Cum si treimea pe care o propovaduiti este un circ, al cultelor. Ce-o mai fi si ala cult?
Uite îți fac hatârul: deschide evanghelia după Matei, la ultimul capitol și citește ultimele versete. Dacă nu te dumirești, roagă-l pe un preot să te lămurească, dar vezi să nu-i oferi să citească din Biblia aia a ta, eretică. Oferă-i o Biblie adevărată, în traducere ortodoxă.

Edited by mario_bril, 07 April 2019 - 23:04.


#6667
TGB

TGB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 03.04.2010
Pentru lamuriri am Scriptura, nu am nevoie de popa. Treimea nu a fost cunoscuta de nici un parinte al credintei, incepand de la Melhisedec si continuând cu Avram, Isac, Iacov, Moise, etc. si nici nu a fost propovaduita de niciunul dintre ei. Treimea este o invatatura mincinoasa cu scopul de a duce lumea in ratacire. Isus nu a invatat norodul despre treime, apostolii la fel, nu au invatat despre treime.
In Apocalispa unde este treimea? Ca nici acolo nu am gasit-o.

#6668
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostTGB, on 07 aprilie 2019 - 21:19, said:

Shalom.
Pace frate!

#6669
TGB

TGB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 03.04.2010

View Postpenticostalul, on 08 aprilie 2019 - 06:30, said:


Pace frate!

Har și Pace, de la Dumnezeu Tatăl și de la Domnul nostru Isus Cristos.

#6670
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostTGB, on 08 aprilie 2019 - 07:37, said:

Har și Pace, de la Dumnezeu Tatăl și de la Domnul nostru Isus Cristos.
Foarte frumos spus. Uite si dovada biblica.

Nici urma de trinitate. E o inventie a ereticilor. Bineinteles ca au incercat subtil sa bage in biblie si minciuna cu trinitatea.

Attached Files



#6671
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostTGB, on 07 aprilie 2019 - 23:16, said:

Pentru lamuriri am Scriptura, nu am nevoie de popa. Treimea nu a fost cunoscuta de nici un parinte al credintei, incepand de la Melhisedec si continuând cu Avram, Isac, Iacov, Moise, etc. si nici nu a fost propovaduita de niciunul dintre ei. Treimea este o invatatura mincinoasa cu scopul de a duce lumea in ratacire. Isus nu a invatat norodul despre treime, apostolii la fel, nu au invatat despre treime.
In Apocalispa unde este treimea? Ca nici acolo nu am gasit-o.
Nu ai nevoie de popă, dar nici nu reușești să o înțelegi, după cum se vede. Ai întrebat unde scrie în Biblie despre Treime. Ți-am spus că nu ai citit-o, de vreme ce pui o asemenea întrebare. Acum că ai citit-o, se vede că nu reușești să o înțelegi. Da, ai nevoie de un preot, deci.

View Postpenticostalul, on 08 aprilie 2019 - 06:30, said:

Pace frate!
Vezi că și respectivul tot martor de ăla, de-al lui Iehova, este.

#6672
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postpacopaco1967, on 08 aprilie 2019 - 07:47, said:

Nici urma de trinitate.
E o inventie a ereticilor.
Posted Image
Din volumul "Despre Eretici" de "sfantul" Popa Paco, Țibrinu 2019.

#6673
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postmario_bril, on 08 aprilie 2019 - 08:03, said:

Vezi că și respectivul tot martor de ăla, de-al lui Iehova, este.
Cred ca a fost.
Acum pare a fi independent. Si de Biblie, si de Hristos si de Biserica Sa.
Ba chiar si de orice secta Posted Image

#6674
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postpenticostalul, on 08 aprilie 2019 - 08:57, said:

Cred ca a fost.
Acum pare a fi independent. Si de Biblie, si de Hristos si de Biserica Sa.
Ba chiar si de orice secta Posted Image
Toți se dau astfel. De ce le-o fi rușine să-și recunoască apartenența, habar n-am. Probabil că se simt că nu sunt în regulă.

#6675
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postmario_bril, on 08 aprilie 2019 - 09:01, said:

Toți se dau astfel. De ce le-o fi rușine să-și recunoască apartenența, habar n-am. Probabil că se simt că nu sunt Ăźn regulă.

Care toti? Degeaba va dati voi cu fundul de pamant, ca omul are dreptate, nu a existat in istoria iudaismului acest concept, si nici in crestinismul primar, nici chiar insusi Pavel nu avea cunostinta despre un asemenea concept!
Conceptul trinitatii este o adaugire ulterioara la dogmatica bisericii, si nu uita, ca acel conciliu care a introdus conceptul in biserica, a fost prezidat de un pagan!
Legat de martori, am impresia ca d-ta ai ceva personal cu ei, in conditiile in care nu doar martorii resping trinitatea, ci si evreii, islamicii, o parte a crestinatatii, budistii, hindusii, etc.!
Dumnezeu este Unul, asta afirma si Biblia, si bunul-simt! Binee, la voi Unul este trei... :)

Edited by heart_of_ice, 08 April 2019 - 09:23.


#6676
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Postheart_of_ice, on 08 aprilie 2019 - 09:19, said:

Care toti? Degeaba va dati voi cu fundul de pamant, ca omul are dreptate, nu a existat in istoria iudaismului acest concept, si nici in crestinismul primar, nici chiar insusi Pavel nu avea cunostinta despre un asemenea concept!
Conceptul trinitatii este o adaugire ulterioara la dogmatica bisericii, si nu uita, ca acel conciliu care a introdus conceptul in biserica, a fost prezidat de un pagan!
Legat de martori, am impresia ca d-ta ai ceva personal cu ei, in conditiile in care nu doar martorii resping trinitatea, ci si evreii, islamicii, o parte a crestinatatii, budistii, hindusii, etc.!
Dumnezeu este Unul, asta afirma si Biblia, si bunul-simt! Binee, la voi Unul este trei... Posted Image
Altul care nu a citit Biblia... :bored:

27. Apoi a zis lui Toma: Adu degetul tău încoace şi vezi mâinile Mele şi adu mâna ta şi o pune în coasta Mea şi nu fi necredincios ci credincios.
28. A răspuns Toma şi I-a zis: Domnul meu şi Dumnezeul meu!
29. Iisus I-a zis: Pentru că M-ai văzut ai crezut. Fericiţi cei ce n-au văzut şi au crezut!


#6677
TGB

TGB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 03.04.2010
@mario, ce legatura are Toma cu trinitatea?

P.S. degeaba vrei sa explici unui om Marea cand el o viata intreaga a trait langa balta!

#6678
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostTGB, on 08 aprilie 2019 - 09:47, said:

@mario, ce legatura are Toma cu trinitatea?

P.S. degeaba vrei sa explici unui om Marea cand el o viata intreaga a trait langa balta!
E simplu: Tatăl este Dumnezeu, Fiul este Dumnezeu, Sfântul Duh este Dumnezeu. Avem deci, Sfânta Treime.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate