Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 

Totul despre aeroporturi

- - - - -
  • Please log in to reply
1652 replies to this topic

#55
bell

bell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.11.2003
Pai cumnata lui nastase sa stea fara servici? In curand revenim la clanurile de alta data, doar ca schimbam nomenclatura din Tovarasu Ceausescu in Domnul Nastase. Tipul asta e la fel de periculos ca si ceausestii ce acum ceva vreme. Daca intr-adevar au fost pierderi asi vrea sa vad si eu registrele lor cu procentul de ocupare. Nu registrele masluite ci datele reale. Dar asta nu o sa se intample in Romania nastasiana in veci si pururi. Acum sper sa imi schimbe astia biletul cu altul si sa ajung si eu acasa de sarbatori.
  Si ca sa respectam traditia ...
Stima noastra si mandrai Nastase - Romania!!
Multumim DOMNULE ilustru conducator!!
he he he... 10 ani de indoctrinare si tot nu am uitat lozincile vechi ... good old times cand ne scoteau de la ore.. si eram abia in clasa a 2-a sa mergem la defilari pe stadion. pe cat punem pareu ca inca un mandat pt tov N si o sa revenim la defilari... sa aratam colegilor nostri din ue ca suntem patrioti si ne sustinem "ilustrul conducator"

#56
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
daca te uitzi bine... nastase si seamana cu ceaushescu. chiar bine....

punetzi 2 poze una cu ceausescu si una cu nastase una langa alta si o sa vedeti despre ce vorbesc. poate cineva cu un morph.. ne face si o animatzie....

o fi v'un fiu d'a lui ? (acu ma apuc de bagat fitile :) lol

#57
bell

bell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.11.2003
nu e asemanarea fizionomica la fel de inspaimantatoare precum asemanarea in decizii si in mentalitate. daca te uiti pe site-ul guvernului are jdemii de poze in ipostaze de parca au editat pozele lui ceasca si au pus pe bombonel in loc. nu zic ca e gresit sa faci poze pe unde te duci si alea alea dar e wierd.

#58
gniv

gniv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 10.09.2003
Daca te uiti atent, si W seamana cu Ceausescu. Cred ca are de-a face cu faptul ca dormi bine, mananci bine, si zambesti fals in fiecare zi...

Si ca sa fiu on-topic: Tarom.

#59
bell

bell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.11.2003
Nastase a ordonat anularea curselor de long currier deci e on-topic. but here ya go ... Tarom :>

#60
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
gniv: cine e W ?

#61
gniv

gniv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 10.09.2003

Quote

Originally posted by arty
gniv: cine e W ?

:D:D:D
Dubya. The Big Kahuna. The husband of the 1st lady. How many hints can I give?

Oh, and.. Tarom.

#62
bell

bell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.11.2003
gniv ... u gotta say " Dubbya" in order for ppl to understand you ... it's not W ... it's Dubbya in the deep south..
    and btw ... dubbya  arata ca un alcoolist departe de sticluta lui. tipul printr-un noroc si o mare prostie( sa nu spun ca alegerile au fost aranjate.... si oricum el a primit mai putine voturi populare decat gore... dar what can you do .. the electoral college and the supreme court has the final say) a ajuns prisidinte si acum face ce il taie capul ... 'neway ... i'm off to sleep ...
ughh .... Tarom ... and pigs fly ... wait .. they do ... altfel cum ar ajunge parlamentarii romani pe alte continente in vacante ?

#63
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
bell, tu cu ce zbori in Ro pina la urma? Te-a transferat Taromu' pe AirFrance, sau te baga direct in container pe vapor spre Bucharest ;)

#64
bell

bell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.11.2003
lol. au zis aia de la travelocity ca imi schimba biletul cu altul. cred ca o sa fie la air france. mama lor de frantuzi ... daca imi pierd legatura si de data asta ii invadez. si oricum ... daca imi asigura conditii such as high speed internet food and women merg si cu containeru :D

#65
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Am citit un interviu cu noua directoare Tarom si afirma ca nu neaparat capacitatea de incarcare era big issue ci avioanele Airbus care operau ruta asta erau vechi, depasite si nu se putea zbura cu ele in limita minima a costurilor, adica incarcare la jumatate.

Aceste aeronave vor intra in conservare sau se vor inchiria, costul pentru repunerea in functie ar urma sa fie de vreo 15-20mil.

Toate ca toate, asta ma face sa spun ca este spre SANATATEA voastra ca nu mai zboara Tarom cu AIRBUS-ul la NY, oricum, puteau sa cumpere altele de la Boeing de lung curier, dar mai incolo e politica.

Ghici cu ce zboara Nastase, cu ultima aeronava Boeing 737 achizitionata de Tarom, omul stie ce-i bun.

Greets,
Speedo

#66
bell

bell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.11.2003
vrajeala. spun nenorocitii astia numai minciuni si ar trebui sa fiu picat in frunte sa ii cred. s-a luat spaga si de asta nu mai merge cursa aia. costurile daca ar fi isteti si le-ar acoperi. cat despre avioane... nu le-a cumparat petrica pe astea cumva acum ... 10 ani ? sau in jur de 10 ani .... hai sa o lasam moarta... sunt in state pe la AA si alte companii avioane de ti-e frica sa te uiti la ele... cred ca sunt de-o seama cu mama avioanele alea si le zboara astia pana scot ultimul cent din ele.
sa nu uitam ca e guvernul romaniei administratorul si patronul tarom, si sa nu uitam ca pe romanasii nostri ii doare in cot de oricine inafara de preadistinsa  lor persoana.
  si cu declaratia aia a directoarei .. incearca si ea sa dreaga ciorba acum cu smantana acra... acum cateva saptamani era procentul de incarcare... acum incearca doamna naftasescu sa o dea la intors ca vezi doamne erau ei ingrijorati de siguranta pasagerilor... singurul lucru de care sunt astia e ingrijorati  e grosimea obrazului lor a burtii si contului din banca.... sa ma lase pe mine cu vezi doamne facem tot ce putem sa va fie voua bine si sa nu muriti draq intr-un accident ca vezi doamne de acu 10 ani avioanele astea au devenit veci shi depasite... doar prin declaratia respectiva femeia asta ne jigneste inteligenta  si cred ca ar merita o rosie la scafarlie si ea si cumnata-su ...
   sanatate.... nu ei sau lu nastasescu....

#67
Amyd

Amyd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 01.02.2002
Poate e off-topic aici, insa incerc sa gasesc un bilet Bucuresti-Las Vegas si toate agentiile imi spun ca nu mai sunt locuri de loc in perioada in care doresc eu (si perioada inseamna 3-4 zile + sau - pe care am fost dispus sa le incerc numai ca sa gasesc o varianta). Air France nimic, KLM nimic, LOT nimic, etc.

Are cineva idee de un loc unde sunt mai descurcareti agentii sau ceva online serios pentru alte variante de zbor?

Mersi,
Andrei

#68
bell

bell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.11.2003
ai incercat travelocity ? astia aveau bilete peste tot. poate e perioada pe care vrei tu sa mergi prea scurta... 3-4 zile e cam putin si nu stiu daca vand astia bilete pt perioade asa de scurte. oricum .. incearca www.travelocity.com

#69
Amyd

Amyd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 01.02.2002
Nu, vroiam sa spun ca plec un pic mai mult (o saptamana), dar am fost dispus sa variez plecarea si intoarcerea cu +/- 3-4 zile ca sa gasesc ceva.

O sa ma uit si pe Travelocity, mersi.

Salutari,
Andrei

#70
bell

bell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.11.2003
si da-i un detailed search  si vezi ce spune. initial eu gasisem bilet stl bucuresti la vre-o 1000 de dolari si cand am dat un detailed search cu taromul( nu stiam ca nu mai zboara la ny) am gasit cu 500. cauta  in mai multe locuri oricum. stiu ca de la travelocity nu conteaza destinatia si de unde iei biletul.
   bafta

#71
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Sa vedeti voi ce cresc preturile acum pe USA-Ro de cind cu suspendarea curs;lor directe Tarom.
Cum a zis si bell Airbus-urile nu erau vechi, 10 ani de functionare e o perioad scurta sau medie. Asta e doar un pretext.
  Am zburat in Pittsburgh cu un jaf Boeing 707 de vreo 30 de ani. Trebuia sa tip din toate puterile sa ma inteleg cu cineva in avion+ca vibrau scaunele non-stop. :jeez:
Apropo, JetBlue din USA opereaza numai airbus-uri ultimul tip A320 noi noute, peste 60 la nr.
Cum a zis si Speedo, POLITICA bate-o vina :(

#72
bell

bell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.11.2003
si btw .. Speedo unde era interviul ala? asi vrea sa il citesc si eu sa vad ce a putut sa debiteze femeia aia.
cand vine cu argumente de astea e clar ca a fost o spaga implicata si niste jocuri de interese. well ...Bine ati venit in Romania ...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate