Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

Totul despre aeroporturi

- - - - -
  • Please log in to reply
1653 replies to this topic

#91
salerosa

salerosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 20.08.2005
Iti sugerez Isla Margarita. Au hoteluri superbe, cu all inclusive, plaja frumoasa, shoppingul e in regim de duty-free... Ce vrei mai mult ?

Daca te plictisesti de stat la soare, poti sa-ti iei si excursii. De exemplu, se face o excursie de 7 zile prin nordul Venezuelei, inlcuzind delta Orinoccoului si cascada Angel (cea mai inalta din lume). Exista si excursii de 2-3 zile, dar prin alte zone.

#92
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
seychelles

#93
twisterme2003

twisterme2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 11.01.2004
AS ALEGE THAILANDA...chiar daca e o tara saraca merita din plin pt turismul f dezvoltat...sau poate coreea de sud...mai ales ca nu ai nevoie de viza pt a intra (acord intre cele 2 tari)...iar pt ceva mai aproape...coasta de azur in franta...nu o sa-ti vina sa crezi ce superb este...sau salinele de la tg ocna...pt sanatate ca la cat stres au adus copiii tai...e benefic...respirator

#94
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,073
  • Înscris: 26.11.2001

View PostMosotti, on Dec 12 2005, 21:53, said:

seychelles

Am vazut pe net si pare demential, poti te rog sa oferi ceva detalii ? Stii cine organizeaza vacante acolo ?

#95
looloo™

looloo™

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 09.12.2005
daca dispui de atatia bani, iti recomand Punta Cana - Santo Domingo - Republica Dominicana - Caraibe. iti poti cauta o excursie acolo si poti face si artificii: sa o cumperi din alta tara, adica de exemplu de la o agentie de turism din franta, pentru ca iti iese mai ieftin.

tot in zona: CUBA!!! havana. sunt 2 hoteluri ffff mari: Nacional de Cuba, care are 3 stele si Parque Central care are 4 stele.

mai aproape: turcia. cu banii pe care ii dispui vei fi boier. hotel luxos, piscina imensa, bauturi... tot...

ps: eu asa alege cuba :D

#96
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,073
  • Înscris: 26.11.2001
looloo™, spune-mi te rog unde ai fost in Punta Cana, am sapat pe net si pare super. Eventul, lasa-mi privat o adresa de mail. Multumesc.

#97
looloo™

looloo™

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 09.12.2005
paradisos. si iti mai dau un sfat: ia-ti ultra-all inclusive, daca nu vrei sa bei doar apa, pentru ca te vor usca de bani bauturile. ;)

#98
Andreea

Andreea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 26.08.2005
Eu zic sa ti-l faci undeva unde crezi ca o sa-ti placa ,unde sa fie soare si poate si bautura ,mancare si ce mai vrei tu . Nu stiu de ce dar eu m-as duce intr-o excursie undeva prin Dubai ?

Edited by Andreea, 13 December 2005 - 23:28.


#99
Ari

Ari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 26.02.2006

View Postdon_King, on Dec 12 2005, 21:33, said:

Hai sa vorbim la concret: vreau la mare, la soare, all inclusive. Vreau sa ma simt bine si sa ma relaxez. Concre, UNDE?

ps. raspnsuri gen du-te la munte sunt total off topic



Grecia - Zakintos sau Coasta de Azur -Franta sau Rimini Italia , depinde de buget .
Eu am fost si a fost excelent .

Vacanta placuta !

#100
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
Caraibe (Barbados, St. Vincent)

#101
...easca

...easca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 21.06.2005
Jamaica - Montego Bay - Club Half Moon, sau daca vrei mai aproape, Antibes ( riviera franceza ) - Hotel Josse.

#102
kostyq

kostyq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 02.12.2003
Marbella, Costa del Sol(Spania)   :inlove:

#103
4Nae

4Nae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 17.01.2006
Brasil

#104
cornete

cornete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 28.10.2005
oferte din .de vezi la :

www.tui.com

http://www.booking.o...3;1140999528140


http://www.travel-overland.de/

http://www.condor.vi...8000&formular=4



cel putin vezi preturi,etc,etc,etc:
Concediu placut !

#105
lelica32

lelica32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 24.01.2006
Pina acuma am fost in Grand Canaria, Cuba, USA, Rusia, Egipt. Pentru mine ca concediu de odihna, sa stai la soare si sa ai all inclusive, a fost Egiptul. Au preturi foarte bune. Am rezervat pentru Iulie 2006 pentru 2 saptamiini hotel de 5 stele cu all inclusive, costa pentru 2 persoane 1500 Euro, cu tot cu avion. Sigur ca concediul ideal este in seychelles, dar nu exista all inclusiv, din pacate. Si in cuba a fost perfect numai ca preturile sint cam mari, hotel 4 stele cam 1200-1500 Euro de persoana si se zboara 11 ore. Aceleasi conditii poate chiar mai bune le ai in Egipt. Temperatura 33 °, apa 30°, apropo noi am fost in Hurghada in 2005 si anul acesta tot acolo mergem.
Eu am rezervat la www.billigweg.de, la firma asta rezerv eu excursiile mele deja de 8 ani, mai ieftin nu am gasit, de platit se poate plati cu carte de credit sau prin transfer bancar Daca vrei mai multe detalii scrie-mi pe PM

Alexandrina

Edited by lelica32, 27 February 2006 - 13:56.


#106
gogutza

gogutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.08.2005

View Postlelica32, on Feb 27 2006, 13:16, said:

Pina acuma am fost in Grand Canaria, Cuba, USA, Rusia, Egipt. Pentru mine ca concediu de odihna, sa stai la soare si sa ai all inclusive, a fost Egiptul. Au preturi foarte bune. Am rezervat pentru Iulie 2006 pentru 2 saptamiini hotel de 5 stele cu all inclusive, costa pentru 2 persoane 1500 Euro, cu tot cu avion. Sigur ca concediul ideal este in seychelles, dar nu exista all inclusiv, din pacate. Si in cuba a fost perfect numai ca preturile sint cam mari, hotel 4 stele cam 1200-1500 Euro de persoana si se zboara 11 ore. Aceleasi conditii poate chiar mai bune le ai in Egipt. Temperatura 33 °, apa 30°, apropo noi am fost in Hurghada in 2005 si anul acesta tot acolo mergem.
Eu am rezervat la www.billigweg.de, la firma asta rezerv eu excursiile mele deja de 8 ani, mai ieftin nu am gasit, de platit se poate plati cu carte de credit sau prin transfer bancar Daca vrei mai multe detalii scrie-mi pe PM

Alexandrina
hehehe, atentie la egipt ! in egipt nu exista norme nationale de clasificare a hotelurilor ci numai norme locale, de regula daca un hotel in egipt e clasificat 5* in stele europene el ar fi cam 3*+...de curiozitate spune-mi ce hotel ti-ai ales, nu te lua dupa poze...

#107
iopo2001

iopo2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.02.2006
interesant

Edited by iopo2001, 28 February 2006 - 13:34.


#108
lelica32

lelica32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 24.01.2006
In 2005 am fost la Siva Grand Beach 4 1/2 stele si in 2006 merg la LTI Dana Beach de 5 stele. In Germania in catalogul de la FTI, GTI, Schauinsland, ITS, pot fi vazute aceste hoteluri, stelele de 4 sau 5 sint din cataloagele germane. Infirmatii despre hoteluri puteti gasi la http://www.holidaycheck.de/ este un fel de forum cu impresiile oamenilor despre hoteluri

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate