Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

măști home-made

- - - - -
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#55
nyuszi

nyuszi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.03.2008
Eu imi fac gomaj cu malai amestecat cu albus o data pe saptamana.Imi curata fata foarte bine si o lasa foarte catifelata.Ce imi ramane folosesc si pe corp si e extraordinar.
Galbenusurile care imi raman le amestec cu putin ulei de masline,miere si cateva picaturi de lamaie si pun apoi pe par.Las masca cca o ora apoi ma spal normal cu sampon.Parul ramane foarte matasos si stralucitor.

#56
mtz_mic

mtz_mic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 10.04.2007
Ceva pentru punctele negre de pe nas cunoaste vre-o cineva, ca m-am saturat sa arat ca Rudolf dupa ce incep sa il strofoc

#57
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postmtz_mic, on Jul 25 2008, 11:26, said:

Ceva pentru punctele negre de pe nas cunoaste vre-o cineva, ca m-am saturat sa arat ca Rudolf dupa ce incep sa il strofoc
Exista niste chestii, pore strips de cheama, eu am luat de la Carrefour, care sunt relativ eficiente. Sunt niste benzi cu lipici, le tii 10 minute pe nas si pe urma le dezlipesti cu tot cu punctele negre.

#58
mtz_mic

mtz_mic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 10.04.2007

View PostMoaca, on Jul 25 2008, 11:28, said:

Exista niste chestii, pore strips de cheama, eu am luat de la Carrefour, care sunt relativ eficiente. Sunt niste benzi cu lipici, le tii 10 minute pe nas si pe urma le dezlipesti cu tot cu punctele negre.

Pai, pe nas exista niste puf, care vrea sa se faca mare daca este dat la o parte... benzile astea iau si pufuletul acela aproape invizibil?

#59
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postmtz_mic, on Jul 25 2008, 11:41, said:

Pai, pe nas exista niste puf, care vrea sa se faca mare daca este dat la o parte... benzile astea iau si pufuletul acela aproape invizibil?
Sincer, nu m-a preocupat aspectul, probabil ca mai iau si o parte din puf : insa ce pot sa-ti spun e ca le-am folosit de cateva ori si inca nu mi-a crescut blana pe nas :)

#60
Lidiaaa

Lidiaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.02.2008
Stiti cumva masti pt par cret?adica inafara de celelalte.una speciala care sa ajute la intretinerea buclelor?
eu stiam de o masca foarte simpla pe care o foloseste cathrine zeta-jones:ulei de maslina&lapte.Se amesteca si se pune doar pe radacina!!!daca vi-l puneti pe lungimea parului e de rau!se unge si trebe sa-l mai speli odata.

#61
nicole_diva

nicole_diva

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.08.2008
Un gomaj foarte bun(pt. mine cel putin) si pentru ten si pentru corp este cep cu malai.Malai amestecat cu apa sau miere si te freci bine de tot pielea,clatesti si mai freci o data.Gomajul asta iti face o piele asa fina.Este tocmai bun sa il faci inainte de epliale.
O alta alternativa ar mai fi gomajul cu nisip fin dar nu il recomand pe fata :nonobad:  pentru ca s-ar putea sa te alegi cu o iritatie mai ales daca freci puternic insa pt corp este f. bun(mai ales pe vergeturi) :OK:

#62
Aetana

Aetana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 12.08.2008
eu in locul malaiului prefer de 100 de ori cafeaua,si in mastile de fata amestecata cu argila lapte si miere dar si in fiecare zi pt corp amestecata cu gelul de dus.merge si zatul dar mie una mi se pare ca e prea apos si isi pierde din mirosul ala de cafea proaspata  pe care il ador :x,in plus este recomandat si impotriva celulitei,mai raman cateodata dimineata fara cafea but :-"

#63
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostLidiaaa, on Aug 7 2008, 14:12, said:

Stiti cumva masti pt par cret?adica inafara de celelalte.una speciala care sa ajute la intretinerea buclelor?
eu stiam de o masca foarte simpla pe care o foloseste cathrine zeta-jones:ulei de maslina&lapte.Se amesteca si se pune doar pe radacina!!!daca vi-l puneti pe lungimea parului e de rau!se unge si trebe sa-l mai speli odata.

si daca-l pui doar la radacina, umbli cu el asa, fara sa-l speli? ai incercat tu vreodata si nu era uleios? (asta trecand peste faptul ca nici o masca nu se pune la radacina, asa cum s-a mai precizat).

#64
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
As zice ba chiar din contra, uleiul de masline e indicat pe varfuri! Inainte de spalare, ung bine varfurile cu ulei de masline, il las cateva ore dupa care ma spal. Dar il spal bine, logic, nu il las unsuros. Dupa doua samponari, e excelent. Alteori mai bat doua oua si mi le arunc in par dar clatesc cu apa mai rece sa nu-mi fac omleta in cap  ^_^ .

#65
irinaaa

irinaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 17.09.2007
plsssss vreo solutie pt par extrem de aspru, fara stralucire? am incercat si eu diversele masti cu ulei de masline, galbenus, ulei ricin...chiar si usturoi. pentru ca de ceva timp imi si cade ingrozitor. S.O.S.

#66
LostInYourMind

LostInYourMind

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.09.2008

View Postsensuela, on Oct 3 2006, 11:42, said:

Sa nu folosesti masti pe baza de ou, eu mi le fac pt volum, si poi umbl o zi cu parul maciuca  :D


:D Tocmai mi-am facut masca pe baza de ou + ulei de masline + ulei de ricin...
M-am spalat pe cap si acum astept sa se usuce ca sa vad ce iese :-S :))

#67
HABIBA

HABIBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 01.03.2008

View PostLostInYourMind, on Sep 10 2008, 13:12, said:

:D Tocmai mi-am facut masca pe baza de ou + ulei de masline + ulei de ricin...
M-am spalat pe cap si acum astept sa se usuce ca sa vad ce iese :-S :))

cu siguranta a fost bine .....

View Postirinaaa, on Aug 28 2008, 23:52, said:

plsssss vreo solutie pt par extrem de aspru, fara stralucire? am incercat si eu diversele masti cu ulei de masline, galbenus, ulei ricin...chiar si usturoi. pentru ca de ceva timp imi si cade ingrozitor. S.O.S.
parul este vopsit ? daca da ... foloseste produse pt par vopsit .. sampon si masca si alte tratamente .. dar masca obligatoriu .... pt stralucire si hranire - hidratare ....
fara balsam ca oricum doar descurca parul , masca il si descurca si il si hraneste ...
si mastile naturale au efect dar doar folosite saptamanal ....  ;)

#68
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View PostLostInYourMind, on Sep 10 2008, 13:12, said:

:D Tocmai mi-am facut masca pe baza de ou + ulei de masline + ulei de ricin...
M-am spalat pe cap si acum astept sa se usuce ca sa vad ce iese :-S :))
Si cam cum trebuie sa dozezi ingredientele? Adica la un ou, cam cat ulei de ricin, si cat ulei de masline pui?

#69
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Eu intai dau cu ulei de masline pe par cat sa fie unsuros dar nu sa curga, il las putin, apoi torn si ouale. Nu am incercat sa le amestec toate intr-un castron.

#70
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View PostJaqueline, on Sep 22 2008, 01:06, said:

Si cam cum trebuie sa dozezi ingredientele? Adica la un ou, cam cat ulei de ricin, si cat ulei de masline pui?

cat cuprinde, vorba aia :) cam cum e cand faci o maioneza (nu cu mixeru' :D )


dar din ce stiu eu, ingredientul esential e de fapt uleiul de ricin, nu cel de masline. asa ca eu, avand par scurt, folosesc doar o sticluta de ulei de ricin, una de vitamina A si cateva capsule de vitamina E. si putin alcool pentru efectul revulsiv (nu mult, ca se duce dracului toata maioneza :P )

#71
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Eu nu mai inteleg nimic din mastile astea de par. Unele spuneti ca e bine sa-ti pui uleiul pe varfuri, altele - la radacina. Nu vreti sa spuneti, aia e!
Ieri mi-am facut masca aia scrisa si de rox, cu aspirina si iaurt. Dupa ce mi-am scos-o si m-am uitat in oglinda, nu-mi venea sa cdred! Eram chiar Alba ca Zapada! :w00t:

#72
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View PostLaberta, on Sep 25 2008, 11:07, said:

Eu nu mai inteleg nimic din mastile astea de par. Unele spuneti ca e bine sa-ti pui uleiul pe varfuri, altele - la radacina. Nu vreti sa spuneti, aia e!

nu vrem? sau nu vrei tu sa citesti?  :P

View Postmianna, on Aug 13 2008, 17:26, said:

(asta trecand peste faptul ca nici o masca nu se pune la radacina, asa cum s-a mai precizat).


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate