Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

măști home-made

- - - - -
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#37
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
Cea mai buna masca de am testat-o in toata viata mea e facuta de mine, desigur  :lol: Dupa ce am combinat mai multe, au ramas urmatoarele :
- 1 galbenus
- 1 lingurita miere de albine
- 1 lingurita ulei de masline
- 1 plic pudra de argila.

Se amesteca toate, se aplica si se lasa cam 20min. Curata tenul extraordinar de bine, il lasa ferm, hidratat si matasos.

#38
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Am auzit-o la Geta Voinea pe Euforia.
Masa de par:
2 sticlute de ulei de ricin
2 galbenusuri
1 lingurita de rom

Se sta cu ea pe cap peste noapte. Dupa trebuie sa te spaeli bine pe cap.  :P

#39
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
masca de corp cu zat de cafea eu o stiu in urmatoarea varianta: se amesteca zatul de cafea cu ulei de masline si se "gomeaza" corpul. eu nu am incercat-o(mi-e lene si oricum prefer gomajele "la tub"), dar prietene mi-au spus ca e extrem de eficienta facuta la 2 zile (si anticelulita si pentru piele matasoasa)

#40
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

View Postanknic, on Sep 13 2007, 20:11, said:

masca de corp cu zat de cafea eu o stiu in urmatoarea varianta: se amesteca zatul de cafea cu ulei de masline si se "gomeaza" corpul. eu nu am incercat-o(mi-e lene si oricum prefer gomajele "la tub"), dar prietene mi-au spus ca e extrem de eficienta facuta la 2 zile (si anticelulita si pentru piele matasoasa)
confirm eu gomajul cu zat de cafea. combinam zatul de cafea cu putina lotiune de corp ca sa stea adunat (altfel in loc sa stea pe piele, pica in cada) si cu ceai verde. eu il faceam in fiecare seara si intr-adevar e eficient.

Edited by diorama, 14 September 2007 - 11:13.


#41
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
masca pt. ten: miere, zeama de lamaie, un galbenus proaspat.  este excelenta pt. orice tip de ten.

masca de castraveti: treceti miezul unui castravete prin mixer si puneti pe fata amestecul. sau pur si simplu masati-va fata cu cateva coji, dupa ce curatati un castravete pentru salata. la fel puteti face, cele cu ten gras sau mixt, cu o felie de portocala.

un demachiarnt extrem de natural si de plin de nutrienti pentru piele: caimacul din laptele da la piata, dupa ce ati fiert laptele.

Edited by Dari@, 16 September 2007 - 07:04.


#42
de_mona82

de_mona82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 22.08.2006
eu foloseam un gomaj mai dur putin :

albus de ou batut spuma
lamaie
malai foarte fin macinat

E bun insa e  recomandat in principal pt tenurile grase ^_^

Si in rest mai fac o argila simpla cu apa de pa robinet sau imi strivesc diferite fructe pe fata  :D .Pentru decolteu am auzit ca sunt bune feliutele subtiri de mar aplicate si lasate sa actioneze vreo jumatate de ora, se zicea ca dau fermitate...

#43
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
eu n`am pus urma de masca pe fetisoara mea :huh:  singura a fost una cu argila de la habar nu mai am ce firma, dar era gata facuta.
dau rezultate, sau sunt apa de ploaie? eu n`am deloc, dar deloc rabdare sa stau nici cu masca`n par..dapai pe fata. brr..20 min nemiscata? <_< se mai scurge vreun galbenus de pe moaca.. deci, au efect? sa stiu daca`mi disciplinez psihicu sa reziste..

p.s.: o tanti draguta de tot mi`a spus ca ea se sterge cu orice fructa/leguma prinde pe fata. taie lamaie pt ceai..zbang cu o felie pe mutra. taie coaja la castraveti pt salata? iar cu ea pe fata. taie rosii? o felie pt fata/gat. dupa vreo 5/10 minute se spala. acuma..o fi n`o fi bine..nu gasesc nimic rau, mai ales ca`s naturale. da' eu tot nu pot sa simt atatea prostii pe fata. mi`e nu stiu cum si cand dau cu apa, cand ma gandesc cate rahaturi contine, si cat de varza`s filtrele la noi <_< .

#44
Cristina75

Cristina75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 07.09.2007

View Postanknic, on Sep 13 2007, 19:11, said:

masca de corp cu zat de cafea eu o stiu in urmatoarea varianta: se amesteca zatul de cafea cu ulei de masline si se "gomeaza" corpul. eu nu am incercat-o(mi-e lene si oricum prefer gomajele "la tub"), dar prietene mi-au spus ca e extrem de eficienta facuta la 2 zile (si anticelulita si pentru piele matasoasa)


E intr-adevar foarte buna, eu mai amestec zatul de cafea cu zahar si cu Jonson Baby Oil, lasa pielea catifelata. Dar si baia murdara. :lol:

Pentru ten eu folosesc masca de argila de la Aslavital, o amestec cu zeama de lamaie sau portocale, pentru ca am tenul mixt. Dar mai folosesc si banana cu lamaie si miere de albine.

Edited by Jaqueline, 16 October 2007 - 19:42.


#45
just_me_4_you

just_me_4_you

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 05.05.2006
Eu am in clasa o colega ce a folosit o masca ptr fatza pe baza de bitter.dar nu se bea..se fac niste comprese[tifon inmuiat in bitter] apoi pus pe fatza..se tine jumatate de ora si apoi se clateste.In doua luni tipa nu mai are nimic pe fatza..nici macar un cos

#46
maxximilian_bogdan

maxximilian_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.07.2007
pentru pori dilatati...?? si puncte albe... am de gand sa folosesc o crema astrigenta de la avon... ce ziceti..?? is bune de ceva produsele avon..??

#47
Sheilla

Sheilla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.02.2006

View Postmaxximilian_bogdan, on Jan 25 2008, 23:43, said:

pentru pori dilatati...?? si puncte albe... am de gand sa folosesc o crema astrigenta de la avon... ce ziceti..?? is bune de ceva produsele avon..??



sunt bune fix de aruncat la gunoi.ai incercat masca cu argila ? recomand sa folosesti un gel de curatare de la garnier sau bioderma

#48
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Sorry, n-am putut sa ma abtin.  :lol: :lol:  
Cind am citit titlul topicului, am intrat repede, deja ma gindeam la masti de genul asta: http://farm2.static...._cf3b6cbe6a.jpg

#49
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Mai e pana la Miercurea cenusii.

#50
maxximilian_bogdan

maxximilian_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.07.2007

View PostSheilla, on Jan 26 2008, 12:41, said:

sunt bune fix de aruncat la gunoi.ai incercat masca cu argila ? recomand sa folosesti un gel de curatare de la garnier sau bioderma

alea unde se gasesc..?? si cam la ce preturi?

#51
maxximilian_bogdan

maxximilian_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.07.2007
apropo... am uitat sa zic... uneori seara, ma dau cu lamaie pe fata.... tai felii o lamaie, si folosesc o data o felie... ma frec cu ea pe fata, dupa care las circa 5 minute zeama pe fata... e bine? asta am citit de pe alte forumuri...
am tenul gras, imi mai apare si cate un mostrulet, dar acum ce ma framanta sunt porii dilatati, si punctele albe.... pentru astea ii buna lamaia???

#52
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
La magazine cu produse naturiste. E 3000 pliculetul de argila de la Aslavital.
Cred ca esti la varsta cand ai probleme cu acneea. Mai bine du-te la un dermatolog.

#53
maxximilian_bogdan

maxximilian_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 17.07.2007

View PostLaberta, on Jan 27 2008, 13:31, said:

La magazine cu produse naturiste. E 3000 pliculetul de argila de la Aslavital.
Cred ca esti la varsta cand ai probleme cu acneea. Mai bine du-te la un dermatolog.

nu la argila ma refeream .. ci la produsele garnier si bioderma, trebuie sa dau comanda gen avon, sau se gasesc in farmacii??

#54
Sheilla

Sheilla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.02.2006

View Postmaxximilian_bogdan, on Jan 27 2008, 17:27, said:

nu la argila ma refeream .. ci la produsele garnier si bioderma, trebuie sa dau comanda gen avon, sau se gasesc in farmacii??


gelu de curatare cu pompita albastru de la garnier e undeva la 17ron daca nu mai putin iar cel de la bioderma e 25 roni .e foarte bine sa te speli cu lamaie pe fata , poti sa o lasi si mai mult de 5 minute.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate