Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

măști home-made

- - - - -
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#19
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
A folosit cineva uleiul de ricin pt gene? Are vreun efect?  :huh:

#20
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005

View Postrox, on Oct 7 2006, 19:30, said:

fier foarte scazut?probabil o anemie....ce-a zis doctorul?

nu chiar foarte...e la limita inferioara...
mai rau e cu calciul...de ani de zile nu reusesc sa-l aduc la normal, in fiecare luna iau 10 fiole de calciu gluconic...dar sa incapataneaza sa ramana pe la 3  :angry:

#21
La_ura

La_ura

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.10.2006

View PostJaqueline, on Oct 10 2006, 17:42, said:

A folosit cineva uleiul de ricin pt gene? Are vreun efect?  :huh:
Buna apropo de uleiul de ricin pentru gene,eu am folosit si indr-adevar a dat rezultate.Foloseste o perie de la rimel dar curat-o bine si ar trebuii sa te dai o data pe zi cu elei de ricin.Eu am facut tratament doua sapt. Dezavantajul este ca in perioada asta nu te poti da cu rimel  pentru ca nu se prinde:)

#22
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View PostLa_ura, on Oct 13 2006, 13:39, said:

Buna apropo de uleiul de ricin pentru gene,eu am folosit si indr-adevar a dat rezultate.Foloseste o perie de la rimel dar curat-o bine si ar trebuii sa te dai o data pe zi cu elei de ricin.Eu am facut tratament doua sapt. Dezavantajul este ca in perioada asta nu te poti da cu rimel  pentru ca nu se prinde:)
Eu ma dau seara, inainte de culcare. Nu e prea confortabil, mai ales cand te trezesti cu uleiul intins pe ochi  <_<  Oricum, n-am nicio problema cu rimelul, si ma dau zilnic  :naughty:

#23
sihaya

sihaya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 26.10.2006
a-propos de suplimente, revalid a luat cineva? are efect? cat timp trebuie luat si mai important...se pastreaza efectele si dupa ce termini tratamentul?

a, si inca o intrebare...zicea cineva mai susu ca fiolele de cofeina amestecate cu crema de corp sunt bune pentru celulita...cum asa? adica, care este efectul?

si inca o chestie...ca sar de la o idee la alta :D am vazut un documentar cu niste tipe duse la ceva spa in spania sa le scape de tot felul de boli de care nu puteau scapa (eczeme, hiperhidoza, etc). pe langa un regim foarte strict, doar fructe, supe, legume, in fiecare zi le puneau sa faca de doua ori clisme cu cafea :) cica e extraordinara pentru curatarea 'interioara'  :D

#24
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postsihaya, on Nov 13 2006, 09:24, said:

a-propos de suplimente, revalid a luat cineva? are efect? cat timp trebuie luat si mai important...se pastreaza efectele si dupa ce termini tratamentul?

a, si inca o intrebare...zicea cineva mai susu ca fiolele de cofeina amestecate cu crema de corp sunt bune pentru celulita...cum asa? adica, care este efectul?

si inca o chestie...ca sar de la o idee la alta :D am vazut un documentar cu niste tipe duse la ceva spa in spania sa le scape de tot felul de boli de care nu puteau scapa (eczeme, hiperhidoza, etc). pe langa un regim foarte strict, doar fructe, supe, legume, in fiecare zi le puneau sa faca de doua ori clisme cu cafea :) cica e extraordinara pentru curatarea 'interioara'  :D
Si cafeaua cum era mai tare sau mai slaba? Conteaza si dozajul. :)

#25
sihaya

sihaya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 26.10.2006

View PostLaberta, on Nov 13 2006, 11:50, said:

Si cafeaua cum era mai tare sau mai slaba? Conteaza si dozajul. :)

nu au fost chiar atat de exacti in prezentare  :D  :P

#26
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005
mama zicea ceva de o masca pt par din ulei de ricin+gaz+coniac
a auzit cineva de o asa masca??

#27
ella83

ella83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.12.2006

View PostJaqueline, on Oct 14 2006, 18:27, said:

Eu ma dau seara, inainte de culcare. Nu e prea confortabil, mai ales cand te trezesti cu uleiul intins pe ochi  <_<  Oricum, n-am nicio problema cu rimelul, si ma dau zilnic  :naughty:

si a dat ceva rezultate?sunt mai dese?mai lungi?as incerca si eu.... ^_^

#28
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View Postella83, on Dec 26 2006, 00:09, said:

si a dat ceva rezultate?sunt mai dese?mai lungi?as incerca si eu.... ^_^
da, mie chiar imi place :)

#29
ella83

ella83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.12.2006

View PostJaqueline, on Dec 26 2006, 00:43, said:

da, mie chiar imi place :)

oky.m-ai facut curioasa....si cam cat ar trebui sa dureze..tratamentul?sa zicem k o sa ma dau seeara inante de culcare...dar..pana cand?si cam in cat timp mi se indesesec genele?nu k nu as avea:)),dar park le vreau super dese,super lungi....am obsesiile mele:)) :rolleyes:

#30
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Tratamentul ar trebui sa dureze 3 luni. Eu nu m-am tinut de el pana la capat. Oricum, genele devin mai rezistente. Poate ca ar fi bine sa renunti la rimel in perioada asta.

#31
Gisele

Gisele

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 18.10.2006
Pentru pielea uscata e buna masca din smantana, dar cea mai slaba (12%, parca).
Masca din argila, mai ales pentru tenul gras. Sau din miere de albine, din morcov ras, din fructe, sint o multime :P

#32
declare

declare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.04.2007
Eu beau f. mult ceai verde, nu praf la plic ci frunze. Dupa ce am baut ceaiul imi pun frunzulitele pe fata, revitalizeaza. Daca am timp in week-end imi pun in blender branza de vaci si orice fruct am in casa de preferat capsuni.

#33
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006
Am aflat de curând de masca cu aspirină, incredibil de simplă și eficientă, e indicată pentru tenurile acneice. Al meu e mixt și cred că o să o folosesc regulat pe post de exfoliant; după 3 aplicări, la interval de 2 zile fiecare, pielea e vizibil mai luminoasă. Există într-o gamă largă de variante,  pentru detalii google "aspirin mask".

#34
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005
am citit intr-o carte veche o reteta de masca facuta in casa : ulei de masline, argila si miez de castravete destul de copt. se pun la mixer pana se devine consistenta (adica sa nu curga de pe fatza). eu n-am incercat-o inca, cica e hidratanta pentru orice tip de ten.
mai exista si rosii coapte cu argila pentru ten gras.
mi-e cam lene sa le incerc dar macar nu au parabeni :)

#35
cristINA15

cristINA15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.07.2007

View PostJaqueline, on Oct 10 2006, 17:42, said:

A folosit cineva uleiul de ricin pt gene? Are vreun efect?  :huh:

Am inceput eu sa folosesc uleiul de ricin pentru gene (de 2 zile :lol: ).Am auzit ca e bun, dar rezultatele nu se vad peste noapte.Am o prietena care a folosit ulei de ricin pt gene si a fost foarte multumita si m-am gandit sa il incerc si eu ca oricum nu poate sa faca rau :D Uleiul de ricin mai are si alte intrebuintari: uz intern:constipatii spastice, pregatire preoperatorie, pregatirea pt investigatii la nivelul tubului digestiv; uz extern: friabilitatea unghiilor si a firelor de par, tratarea negilor, a bataturilor etc.

On topic: Masca de banane pentru ten gras
- o banana coapta
- o lingurita de miere
- cateva picaturi de suc de lamaie sau de portocala
Amesteca ingredientele si aplica masca timp de 15 minute. Clateste cu apa calduta, apoi cu apa rece.

Masti de casa impotriva acneii si a punctelor negre
- jumatate de ceasca de rosii taiate feliute
- jumatate de ceasca de frunze proaspete de menta
- un varf de lingurita de talc sau amidon
Se tine pe ten 20-30 de minute; se inlatura, se scot punctele negre, dupa care se spala fata cu felii de rosii, cate 20 de minute, apoi se spala cu apa calduta; tratamentul dureaza trei-patru saptamani si este util in tratarea acneei.

#36
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View PostcristINA15, on Aug 3 2007, 12:25, said:

Am inceput eu sa folosesc uleiul de ricin pentru gene (de 2 zile :lol: ).Am auzit ca e bun, dar rezultatele nu se vad peste noapte.Am o prietena care a folosit ulei de ricin pt gene si a fost foarte multumita si m-am gandit sa il incerc si eu ca oricum nu poate sa faca rau :D Uleiul de ricin mai are si alte intrebuintari: uz intern:constipatii spastice, pregatire preoperatorie, pregatirea pt investigatii la nivelul tubului digestiv; uz extern: friabilitatea unghiilor si a firelor de par, tratarea negilor, a bataturilor etc.

O sa vezi efectele  :coolspeak: Genele n-o sa-ti mai cada asa de mult si parca sunt si ceva mai groase. Eu l-am folosit 2 luni si ceva pentru gene si sprancene. In perioada asta am renuntat de tot la rimel si ma dadeam cu uleiul doar seara, inainte de culcare, iar diminetata ma spalam.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate