Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Atlantida

- - - - -
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#91
Apopii

Apopii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 01.07.2009

View Postxelad, on 9th July 2006, 16:30, said:

Toti vin cu teorii si legende si descopera Atlantida in diferite parti ale lumii dar nimeni nu se intreaba daca noi romanasii nu suntem atlantii?

Citeste Cartea Legii, s-ar putea sa gasesti multe lucruri interesante in aceasta directie!

http://www.paganism.ro/CarteaLegii.pdf

#92
M251

M251

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 07.10.2009

View Postdennis_zer08294, on 2nd September 2009, 08:07, said:

exista vreun obiect care ar fi posibil sa fie din atlantida ???


Exista vreun obiect care sa fie de pe Planeta X? Supozitii. Bucati de meteorit analizate chimic si despre care s-a tras concluzia ca au "navigat" prin spatiu vreo 30000 de milioane de ani, de pe Planeta X si au ajuns intr-un final pe Pamant.
Numai tampenii si pierdere de timp. Timp care poate fi folosit in alt scop, evident unul constructiv. Dar e mai usor sa facem emisiuni cu n-spe mii de simulari faine pe calculator, cataclisme si alienieri de sori, 2012, Atlantida, Star Trek si toate cele.
La ora asta, de cate ori vorbim de aliens, vorbim de o civilizatie super avansata care evident vine pe Pamant sa ne impartaseasca ce n-am fost noi in stare sa descoperim si astfel vom deveni foarta avansati. Pai uitati-va in jur fratilor, unde suntem la o 100 de ani de la Revolutia Masinilor din Anglia si cat suntem de civilizati defapt, de pasnici, de sociabili si cat bun simt mai avem. Ce promovam (inafara de toate curvele de la TV si emisiuni de cea mai joaca speta facute doar ptr rating). Lasati Atlandita sa zaca unde este (daca este...) si mai bine am avea preocupari reale, care sa schimbe ceva in societatea in care suntem. Pacat, pe zi ce trece ne indepartam unul de celalalt tocmai prin acest gen de interactiune.

Edited by M251, 09 November 2009 - 12:18.


#93
Apopii

Apopii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 01.07.2009

View PostM251, on 9th November 2009, 13:17, said:

Lasati Atlandita sa zaca unde este (daca este...) si mai bine am avea preocupari reale, care sa schimbe ceva in societatea in care suntem. Pacat, pe zi ce trece ne indepartam unul de celalalt tocmai prin acest gen de interactiune.

Studiind trecutul putem trage invataminte pentru prezent si viitor!
Daca studiul trecutului inseamna SF si fabulatie, atunci nu ne foloseste la nimic, poate doar pentru divertisment...

#94
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009

View PostM251, on 9th November 2009, 12:17, said:

Exista vreun obiect care sa fie de pe Planeta X? Supozitii. Bucati de meteorit analizate chimic si despre care s-a tras concluzia ca au "navigat" prin spatiu vreo 30000 de milioane de ani, de pe Planeta X si au ajuns intr-un final pe Pamant.
Numai tampenii si pierdere de timp. Timp care poate fi folosit in alt scop, evident unul constructiv. Dar e mai usor sa facem emisiuni cu n-spe mii de simulari faine pe calculator, cataclisme si alienieri de sori, 2012, Atlantida, Star Trek si toate cele.
La ora asta, de cate ori vorbim de aliens, vorbim de o civilizatie super avansata care evident vine pe Pamant sa ne impartaseasca ce n-am fost noi in stare sa descoperim si astfel vom deveni foarta avansati. Pai uitati-va in jur fratilor, unde suntem la o 100 de ani de la Revolutia Masinilor din Anglia si cat suntem de civilizati defapt, de pasnici, de sociabili si cat bun simt mai avem. Ce promovam (inafara de toate curvele de la TV si emisiuni de cea mai joaca speta facute doar ptr rating). Lasati Atlandita sa zaca unde este (daca este...) si mai bine am avea preocupari reale, care sa schimbe ceva in societatea in care suntem. Pacat, pe zi ce trece ne indepartam unul de celalalt tocmai prin acest gen de interactiune.



toate 'minunatiile' de care vorbeai la datoram masonilor.....lor sa le multumesti pt lumea de rahat in care traim azi......tot ei au fost in spatele inchizitiei.....si tot ei conduc lumea si azi.....

cine crede ca noi am fost si vom fi singura 'civilizatie' care a trait si locuit pe planeta asta...de la inceputuri si pana acum....ori e foarte limitat in gandire...ori e foarte sceptic si se crede 'creatia suprema a lui Dumnezeu'......desi eu tind sa cred ca suntem ori un experiment esuat al E.T ori suntem descendentii unor rase de ET decazute.....evident......:D

Edited by _raz_, 15 November 2009 - 14:41.


#95
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Post_raz_, on 15th November 2009, 15:37, said:

toate 'minunatiile' de care vorbeai la datoram masonilor.....lor sa le multumesti pt lumea de rahat in care traim azi......tot ei au fost in spatele inchizitiei.....si tot ei conduc lumea si azi.....
Pai ce treaba au masonii cu conducerea lumii ?

#96
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009

View PostOwidiu, on 15th November 2009, 23:32, said:

Pai ce treaba au masonii cu conducerea lumii ?



intreaba-i.....:D

#97
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Post_raz_, on 16th November 2009, 18:20, said:

intreaba-i.....:D
zi tu pe cine ?

#98
ExpreSSed

ExpreSSed

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.11.2009
"Cine nu-si cunoaste trecutul nu poate intelege prezentul si nu va putea sa vada viitorul"

Atlantida face parte din trecutul nostru istoric, fie ca vor sa ascunda asta unii sau nu. Dovezi palpabile sunt cate vrei, numai sa deschizi ochii.

De ce cartografii oare au denumit Oceanul Atlantic Atlantic??? de unde vine legenda lui Atlas?

Lemuria si Atlantida erau civilizatii destul de avansate incat sa se distruga una pe alta. Altceva a intervenit, un soi de parazit, ceva decazut si infect care a infectat mintile celor care conduceau atunci.

Nicolaie Roerich in cartea sa Shambala mentioneaza ca in zilele Atlantidei au cazut acei ingeri (rase extraterestre avansate sa le spunem ca unora nu le place cuvantul inger, ET sau cum vreti voi). Dupa care a inceput decaderea Atlantidei si declararea razboiului Lemuriei. Imperium poftim. ramasitele Lemuriei au ajuns sub pamant. Atlantida si-a inceput experimentele asupra geneticii si mintii umane, ptr a-i face mai servili si docili. Intervin acei mari conducatori ai sistemelor solare si rad de pe fata pamantului Atlantida folosind tehnologii mult mai sofisiticate decat vimanele  (intr-adevar in Mahabharata si Ramayana sunt descrise razboaie in care se utilizau niste tehnologii avansate). potopul cel mare. ramasitele Atlantilor din pacate suntem noi, o rasa docila si servila, cazuta in mana acelorasi ingeri, care au supravietuit si ei. Sumer-ul, Egiptul Antic, Maya-sii sunt descendentii altantilor. dar mai exista si civilizatia tolteca, si olmecii. totusi ma intreb chinezii, si indienii ramasitele cui sunt? :D  

trebuie citite cu atentie cartile lui Roerich si Carlos Castaneda, cu toate ca si Mahabharata si Ramayana raspund la multe intrebari legate de Atlantida.

parerea mea, dar de atunci avem un destin comun. unii tind sa ramana la nivelul atlantidei si sa iasa in spatiu, altii tind sa scape de trecutul atlantidei si sa inceapa sa se schimbe, acum cand momentul este atat favorabil ptr toti, inclusiv si ptr bad ET's.

"n-am creat nimic ca sa se auto-distruga, sau sa distruga pe altcineva, i-am creat ptr a-mi deveni prieteni si impreuna sa construim o lume pasnica"

#99
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009

View PostOwidiu, on 16th November 2009, 19:39, said:

zi tu pe cine ?


pai sa vedem : familia Kissinger, familia Bilderberg astia ar fi cele mai influente familii de nobili (masoni)....de ceilalti mai mici poti afla si din carti si de pe net.....:D

#100
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Post_raz_, on 24th November 2009, 22:51, said:

pai sa vedem : familia Kissinger, familia Bilderberg astia ar fi cele mai influente familii de nobili (masoni)....de ceilalti mai mici poti afla si din carti si de pe net.....:D
stai ca le trimit un fax

#101
Solarius

Solarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 22.07.2006
eu ma duc sa imi f888t gagica ....    voi ?  :bored:

#102
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View PostSolarius, on 30th November 2009, 21:06, said:

eu ma duc sa imi f888t gagica ....    voi ?  :bored:
Si noi tot aclo, tot pe a ta
Iti place sa faci off-topic ?

#103
gabigowriel

gabigowriel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 07.12.2009

View PostPollux, on 22nd June 2006, 18:01, said:

Am vazut pe Discovery un documentar care sustinea ca Atlantida ar fi putut fi pe insula Santorini, care a fost partial scufundata in urma eruptiei unui vulcan.
Altii sustin ca a e pe fundul Pacificului, si am auzit si voci care sustin ca Atlantida ar fi fost pe actualul teritoriu al Romaniei ( :D ).


Credeti ca a existat Atlantida sau este doar o pilda a lui Platon?


Bibliografie: Critias si Timaeus de Platon. (se gasesc pe net in Engleza)
:thumbup:
Cine e interesat de "mistere" poate viziona filmul  "Ancient Aliens"!
A NU  se intelege ca EU cred ceva din ce apare in filmul asta! :naughty:
http://fairyshare.co...ec6e966b08b573d

#104
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Un lucru e clar. Cuvintul Atlantida exista. Si un ocean cu numele.
Dupa cite stiu eu dupa basme nu s-a botezat nici macar un om.

#105
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Esti pe langa,rau de tot leule...Atlantic nu vine de la Atlantida...Marea lui Atlas. cica ar fi denumirea corecta.

Poate doar coincidenta de nume...mai frumos este Mitologia SG cand Atlantis este orasul Strabunilor si pleac prin spatiu undeva,candva...:)

Iar cu numele din basme nu poti sa fi atat de sigur...intreaba niste minoritari sigur este vreunul pe acolo Harap Alb sau Greuceanu.

#106
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Oi fi eu pe linga cu atl ala, dar daca noi nu credem, nu a existat.
Si daca noi credem, a existat.  :naughty:

#107
freekidro

freekidro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 22.09.2007
Atlantida este acum la noi pe Pământ.Nu ați văzut ultimul episod din Stargate Atlantis?

#108
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View PostNASTYPRIMUL, on 6th May 2010, 03:55, said:

Oi fi eu pe linga cu atl ala, dar daca noi nu credem, nu a existat.
Si daca noi credem, a existat.  :naughty:
Dacă crezi în Atlantida și ea există, te duci în Orasul Atlantilor.
Dacă crezi în Atlantida, dar ea nu există, nu pierzi nimic.
Dacă nu crezi în Atlantida, dar ea există, ai gresit.
Dacă nu crezi în Atlantida și chiar nu există, într-adevăr ai avut dreptate, dar ești tot în situația celui care a crezut.
În concluzie: mai bine crezi și riști să câștigi totul decât să nu crezi și să riști să pierzi totul.

:naughty:


Quote

Atlantida este acum la noi pe Pământ.Nu ați văzut ultimul episod din Stargate Atlantis?

Si atunci vulcanul este de fapt flota lui Anubis care ataca sau niste wraithi mititei.Sa vina Strabuni sa ne ajute.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate