Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Atlantida

- - - - -
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#109
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View PostSecuristu, on 12th May 2010, 08:41, said:

Dacă crezi în Atlantida și ea există, te duci în Orasul Atlantilor.
Dacă crezi în Atlantida, dar ea nu există, nu pierzi nimic.
Dacă nu crezi în Atlantida, dar ea există, ai gresit.
Dacă nu crezi în Atlantida și chiar nu există, într-adevăr ai avut dreptate, dar ești tot în situația celui care a crezut.
În concluzie: mai bine crezi și riști să câștigi totul decât să nu crezi și să riști să pierzi totul.

:naughty:
ha.....? :confuzzled:

#110
Eduard

Eduard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.07.2005
Ce bine ar fi daca am incerca sa facem o prioritate nu din memorarea unor date istorice, ci din intelegerea lectiilor istoriei mai mult sau mai putin cunoscute a unui continent, a planetei, a sistemului nostru solar. Atlantida este purtatoarea unei mari lectii!

https://www.fortasig...i-atlantida.htm

#111
nerocezar666

nerocezar666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.12.2021
Atlantida a fost în regiunea insulelor Canare, unde a erupt vulcanul din Las Palmas. Scufundarea Atlantidei a început tot de la erupții vulcanice. Atlantida (insula Poseidonis mare aproape cât un continent, vezi harta) s-a scufundat acum aprox. 13.000 de ani. Iar Lemuria din al II-lea Mare An, se vede pe hartă unde a fost.

Attached File  1.png   255.78K   36 downloads


Attached File  TABEL CRONOLOGIA MARILOR ANI.png   47.8K   32 downloads


Attached File  PUNCTE CARDINALE, MARI ANI, RASE ȘI TEMPERAMENTE.png   20.41K   15 downloads


Attached File  PREZENTUL MANVANTARA1.png   1.38MB   11 downloads
Attached File  4.jpg   111.45K   10 downloads


Edited by nerocezar666, 16 January 2022 - 16:31.


#112
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008

View Postnerocezar666, on 16 ianuarie 2022 - 16:30, said:

Ce se presupune a fi bucata lunga de pamant din sudul hartii, de sub antarctica?

#113
nerocezar666

nerocezar666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.12.2021
Gondwana

Dislocarea continentului „Gondwana” (24.000 î.Hr.), a dat continentele emisferei australe: Antarctica, Australia, Madagascar, Africa de Sud și Țara de Foc (Tierra del Fuego).

Edited by nerocezar666, 17 January 2022 - 20:12.


#114
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 25.09.2014

View Postkaterink, on 08 iulie 2006 - 21:54, said:

Eu am auzit o chestie si mai si .... Cica  mii de ani in lume ar mai fi existat o civlizatie asemantoare cu a noastra
poate chiar mai avansata... Ca si in timpul Razboilui Reca ar fi existat 2 nuclee una cu centru in Atlantida iar cealalta cu centrul in India. Asa se explica toate cele scrise prin scrierile antice despre masinarii zburatoare si alte tehnologii avansate.... Problema lor a fost ca si intre ei au existat dispute care pana la urma nu s-ar fi incheiat pasnic urmand un razboi devastator in urma carei continentul Atlantida ar fi fost spulberat , dezintegrat pur si simplu de aceea nu i se gaseste urma...
Dar se pare ca nici ceilalti nu au ajuns mai bine .... omenierea ajungand din nou in epoca primitiva..... si am luat-o de la capat... cine stie poate in viitor asta o sa fie si soarta noastra..... Posted Image
Nu cred ca este posibil sa se intoarca civilizatia la epoca primitiva. Daca acum s-ar intampla ceva de genul acesta, supravietuitorii vor putea folosi cunostintele acumulate de-a lungul timpului. Ar avea posibilitatea sa improvizeze din materialele ramase dupa un cataclism. Doar nu dispar si aceste materiale. Se va gasi unul istet sa faca o eoliana dintr-un alternator de masina, sau sa aprinda un foc, sau sa improvizeze un adapost decent.
Sau poate cine stie, mor aia destepti si raman prostii pe planeta.

#115
saandy76

saandy76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 20.11.2021

View Postkaterink, on 08 iulie 2006 - 21:54, said:

Eu am auzit o chestie si mai si .... Cica  mii de ani in lume ar mai fi existat o civlizatie asemantoare cu a noastra
poate chiar mai avansata... Ca si in timpul Razboilui Reca ar fi existat 2 nuclee una cu centru in Atlantida iar cealalta cu centrul in India. Asa se explica toate cele scrise prin scrierile antice despre masinarii zburatoare si alte tehnologii avansate.... Problema lor a fost ca si intre ei au existat dispute care pana la urma nu s-ar fi incheiat pasnic urmand un razboi devastator in urma carei continentul Atlantida ar fi fost spulberat , dezintegrat pur si simplu de aceea nu i se gaseste urma...
Dar se pare ca nici ceilalti nu au ajuns mai bine .... omenierea ajungand din nou in epoca primitiva..... si am luat-o de la capat... cine stie poate in viitor asta o sa fie si soarta noastra..... Posted Image
Unii spun că Atlantida este Antartica Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate