Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

ING Romania

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
12212 replies to this topic

#12187
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,676
  • Înscris: 13.03.2005
Da, doar că dacă compari acoperirea rețelei mcash de la UniCredit, cu bancomatele ING sau BT, e departe. Unicredit apelează și la bancomatele Euronet pentru a-și servi clienții ca bancomat propriu.

#12188
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 13.06.2005
Cont euro - taxa 3€/luna - poate fi scurtcircuitată cumva? Deocamdată am deschis doar un "ING card complet" la care am un virtual din oficiu și am cerut și unul fizic (18 lei livrare emitere)

Cum se mișcă ăștia la transfer euro în XTB, Tradeville sau alte bănci? Un transfer la 8:00 are șanse să ajungă pe la 13-14:00 (ca la raiff) sau rămâne pe a doua zi dimineața (CEC) sau mai rău dupăamiază(UniCredit)?

Edited by dansysro, 19 April 2024 - 14:51.


#12189
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,676
  • Înscris: 13.03.2005
Da, folosind serviciile bancilor concurente ce iti ofera cont  de euro si transferuri in euro fara comision.
Stiti sfatul meu: "ai nevoie de conturi la minim 3-4 banci pentru a avea gratuit serviciile bancare necesare in viata de zi cu zi".

#12190
Hellocj

Hellocj

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 14.02.2020

Vizualizare mesajdansysro, pe 19 aprilie 2024 - 14:47, a scris:

Cont euro - taxa 3€/luna - poate fi scurtcircuitată cumva? Deocamdată am deschis doar un "ING card complet" la care am un virtual din oficiu și am cerut și unul fizic (18 lei livrare emitere)

Cum se mișcă ăștia la transfer euro în XTB, Tradeville sau alte bănci? Un transfer la 8:00 are șanse să ajungă pe la 13-14:00 (ca la raiff) sau rămâne pe a doua zi dimineața (CEC) sau mai rău dupăamiază(UniCredit)?

Daca ai ING in zona ta poti sa ridici cardul din agentie fara sa mai platesti cei 18 lei livrare la curierat.

#12191
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,171
  • Înscris: 03.12.2021
Asa bine mere Ingul ca la bancomat Ing scrie " acest tip de card nu e primit" , fiind cardul lor activ.

#12192
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2019

View Postthe_blue_raven, on 20 aprilie 2024 - 20:09, said:

Asa bine mere Ingul ca la bancomat Ing scrie " acest tip de card nu e primit" , fiind cardul lor activ.

Cardul fizic e deteriorat.
Scrie sus. Card invalid.Attached File  Screenshot_2024-04-20-22-27-56-886_com.whatsapp.jpg   58.46K   64 downloads

Edited by stevetlangat, 20 April 2024 - 21:30.


#12193
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,676
  • Înscris: 13.03.2005
Am mai pățit și eu. De aceea prefer să folosesc Google Pay la bancomatele ING.

#12194
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 24.11.2019
Uneori - dar nu e obligatoriu, am reusit sa-l fac sa functioneze frecandu-l. Solutia data si de operatorii RC de la furnizorii de cablu digital: scooate cardul, freaca-l (ei zic de obicei sa-l stergi) si pune-l inapoi.
Nu glumesc, l-am stropit cu alcool izopropilic si l-am sters bine cu lavetica de ochelari. Se pare ca de la utilizare rara se oxidau contactele cipului. Si purtand ochelari am si "sculele" necesare in permanenta la mine.

Asta pe vremea cand mai utilizam cardul fizic si nu exista la ATM-uri nici optiunea contactless.

Dar este adevarat ca la ING in douazeci de ani de utilizare si mai ales in ultimul timp am avut si doua carduri cu adevarat defecte...

Edited by MiaJiro, 21 April 2024 - 05:41.


#12195
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 13.06.2005
Visa simplu, ce limita are pt bancomat? In aplicație nu afișează decât limitele Pos/Internet 40000/zi


Pentru gold se poate evita comisionul? Pare că nu, și nu intenționez să cheltuiesc 5000 cu acest card :)

Citat

ALEGE TIPUL CONTULUI
ING Card Complet
cu Opțiunea ING Gold
Îți aduce toate avantajele ING Card Complet fără să fie nevoie să îți aduci salariul la ING, cardul ING Visa Gold, precum și o gama variată de alte beneficii.
BENEFICII
Tot ce e inclus în pachetul ING Card Complet, plus:
cardul Visa Gold
asigurare de călătorie pentru tine și membrii familiei tale
asistență rutieră pe teritoriul României și al întregii Europe

* vezi oferta în detaliu
COSTURI
Administrare cont (/lună)
0,00 RON
9,00 RON
Administrare opțiune ING Gold (/lună)*
29,00 / 0,00 RON
Comision de închidere (dacă renunți în primele 3 luni)
60,00 RON
*Taxa de administrare este zero dacă în luna anterioară ai făcut plăți la POS sau pe internet de peste 5.000,00 RON
Taxa de administrare este zero dacă în luna anterioară ai făcut plăți la POS sau pe internet de peste 5.000,00 RON (cu orice card în lei: Gold sau standard, fizic sau virtual, debit sau credit).

Luăm în calcul tranzacțiile decontate în luna anterioară, care îți apar și ție în extrasul de cont aferent. Nu sunt incluse transferurile de fonduri, retragerile de la ATM și plățile în alte valute decât lei.


#12196
JohnnyRambo

JohnnyRambo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 12.07.2022
15.000 lei depuneri/retrageri pe zi, in total nu per card. Comisionul pentru optiunea Gold nu se poate evita daca nu ai plati cu cardul de cel putin 5000 lei / luna.

#12197
bograd

bograd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 28.05.2004

Quote

Dragă, xxxxx
ING Pay a fost super. Fiind printre primele metode de plată cu telefonul, ne-a fost alături când aveam cea mai mare nevoie. La concerte, festivaluri, la cumpărăturile săptămânale sau la cafeluța de weekend. Și ne bucurăm că ți-a fost util, încă din 2018.

Însă, începând cu luna septembrie 2024, ING Pay nu va mai fi disponibil ca metodă de plată cu telefonul mobil. Dar nu-ți face griji, poți plăti la fel de sigur și rapid cu telefonul, prin Google Pay, adăugând cardul (fie el fizic sau virtual) direct din ING Home’Bank: selectezi Cardurile mele – apeși pe cardul pe care vrei să-l adaugi – Vezi detalii – Adaugă în Google Pay.

Ce porcarie.

#12198
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,676
  • Înscris: 13.03.2005
În afară de funcția de plată offline în avion, nu am văzut o utilitate pentru ING Pay.
Trăiască concurența care acaparează tot: Google Pay și Apple Pay!

#12199
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,015
  • Înscris: 18.12.2007
Concurenta care devine din ce in ce mai mica.
Eu oricu GPay folosesc, am toate cardurile acolo, inclusiv Revolut si cel de bonuri de masa.

#12200
peter15

peter15

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.01.2017
Salutare.
A facut cineva refinantare prin cardul de credit Ing fara dobanda, 18 rate? Sau daca sttiti alte metode de refinantare fara dobanda? Multumesc.

#12201
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,676
  • Înscris: 13.03.2005
Dacă cauți alternative, Ai varianta de refinanțare fără dobândă, cu 24 rate fără dobândă, folosind cardul de credit CEC .

Și BRD are un card similar.

#12202
thekat

thekat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,623
  • Înscris: 13.03.2005
BRD nu mai are.
Ai ING - însă accepta doar alte carduri de credit pentru refinanțare, CEC cu 24 rate orice, Garanti cu 36 de rate orice

#12203
peter15

peter15

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.01.2017

View Postwertyck, on 28 aprilie 2024 - 08:21, said:

Dacă cauți alternative, Ai varianta de refinanțare fără dobândă, cu 24 rate fără dobândă, folosind cardul de credit CEC .

Și BRD are un card similar.

View Postthekat, on 28 aprilie 2024 - 08:39, said:

BRD nu mai are.
Ai ING - însă accepta doar alte carduri de credit pentru refinanțare, CEC cu 24 rate orice, Garanti cu 36 de rate orice

Va multumesc pentru raspunsurile rapide. Oare la care e cel mai simplu de obtinut refinantareaa cardului de credit?

#12204
geluadi2000

geluadi2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 08.02.2006

Vizualizare mesajAlexEn, pe 26 aprilie 2024 - 19:07, a scris:

Concurenta care devine din ce in ce mai mica.
Eu oricu GPay folosesc, am toate cardurile acolo, inclusiv Revolut si cel de bonuri de masa.
La cine ai cardul de bonuri de masa?
Eu am la "pluxee" dar nu pot sa il adaug in Gpay. Ca solutie am gasit ca modific din NFC , cu ce platesc. dar Gpay e mai bine.
Multumesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate