Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

"Ce ne enerveaza", o noua productie marca Recorder

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
68 replies to this topic

#55
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,670
  • Înscris: 15.06.2007

View Postargonaut, on 03 martie 2024 - 21:19, said:

Noi, restul, putem sa fim mai atenti la ce bagam in urne si, mai ales, putem sa decidem sa ajungem la ele de cate ori e nevoie.
vezi tu, ca nu mi se pare ok sa ma obosesc pana la urne doar ca sa-mi anulez votul. Si daca nu ma duc, iarasi nu e bine.  Wtf?

#56
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,727
  • Înscris: 21.03.2020
Nu ma deranjeaza sa merg sa-mi anulez votul. Merita sa ma duc sa le dau o flegma in ochi...

View Posttfmercedez, on 03 martie 2024 - 16:31, said:

Am vizionat astazi episoadele despre vanatorul de batrani din Oradea, despre renovarea cladirii destinate "Imparatului" , evident din bani publici..  asa, si?

Cele patru puteri in statul democratic fiind legislativul (guvenrul) , justitia, armata si presa sau jurnalismul.

Boon, acuma daca presa a scos la iveala chestiile astea, mai departe ce se va intampla?

Toate chestiile scoase la lumina se termina in coada de peşte.  Toti sunt acoperiti cu hartii, totul este cvasi legal.  Iohannis va locui nestingherit in respectiva cladire, vanatorul de batrani este bine mersi cu 46 de proprietati in palmares. Noi, restul, ce putem face in privinta asta? Nimic.
Toate chestiile scoase la lumina sunt generatoare de spaga in diverse directii, sistemul isi freaca mainile si zice multumim ca ne-ati atras atentia.
Noi nu putem face nimic pentru ca nu suntem "organe abilitate" si e ilegal sa-ti faci singur dreptate.

Edited by GlCA_Contras, 04 March 2024 - 10:18.


#57
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,364
  • Înscris: 29.07.2013

Vizualizare mesajGlCA_Contras, pe 04 martie 2024 - 10:17, a scris:


Noi nu putem face nimic pentru ca nu suntem "organe abilitate" si e ilegal sa-ti faci singur dreptate.


Io zic ca, in momentul in care esti un om informat, daca vrei sa faci mai mult decat bagatul buletinului de vot in urna, te poti implica.
Cum, este la latitudinea fiecaruia.
Politica nu se face doar macro, la nivel national, Local poti influenta ca cetatean situatia, bineinteles nu pe cea punctuala (asa cum ziceai) dar o voce sau o atitudine in plus conteaza. Oricat de inert ar fi sistemul, in momentul in care se modifica majoritatile la nivel local, se va simti si la macro.
Am asa, o presimtire, ca peneleaua ramasa in strutocamila va avea o surpriza neplacuta cand vor vedea cate voturi au pierdut si catre cine le-au pierdut.

Important este ca acum informatia circula si cu cat cainele de paza adulmeca magariile politicienilor si le pune pe tapet, societatea se poate vindeca sau cel putin lepada de diverse lichele.
Toata problema este de credibilitatea sursei.
De exemplu, daca informatiile despre "ghidusiile" lui Wernwr in legatura cu casele, cu copiii, cu chiriile ar fi fost provenite din surse credibile, poate acum era doar dascal de fizica, in loc sa se scalambaie ca presedinte.

#58
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,727
  • Înscris: 21.03.2020
Cainele de paza e umflat cu treaturi si doarme in post...am ramas doar cu pisicute de paza pe retele sociale.

#59
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,364
  • Înscris: 29.07.2013
Atata timp cat informatia este corecta nu cred ca mai conteaza daca sunt latrate sau mieunate. Important este sa fie cat mai dese.

#60
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,670
  • Înscris: 15.06.2007

 argonaut, on 04 martie 2024 - 10:55, said:



Io zic ca, in momentul in care esti un om informat, daca vrei sa faci mai mult decat bagatul buletinului de vot in urna, te poti implica.
Cum, este la latitudinea fiecaruia.
Si atunci ce se intampla cu Sebastian Burcă?
Deocamdata se bucura de prezumtia de nevinovatie, adica hotul neprins, negustor cinstit. Dar aia din anturajul victimelor sunt invidiosi pe el, ca a mostenit. Ce norocos e Sebastian Burcă, ca intalneste mereu batrani instariti fara urmasi, care mor rapid si convenabil.

#61
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,364
  • Înscris: 29.07.2013

Vizualizare mesajtfmercedez, pe 04 martie 2024 - 11:33, a scris:


Si atunci ce se intampla cu Sebastian Burcă?


Scuza-ma dar asta este o intrebare de nivel clasa elemetara ajutatoare, fata de ce am scris eu.
Raspunsul ar trebui sa ti-l dea cineva cu pregatire de specialitate, eu nu am asa ceva.

#62
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,461
  • Înscris: 08.12.2006

Vizualizare mesajargonaut, pe 04 martie 2024 - 10:55, a scris:

De exemplu, daca informatiile despre "ghidusiile" lui Wernwr in legatura cu casele, cu copiii, cu chiriile ar fi fost provenite din surse credibile, poate acum era doar dascal de fizica, in loc sa se scalambaie ca presedinte.
Sursele credibile sunt sursele care îţi dau informaţia pe care o vrei sau măcar o împachetează în forma pe care o preferi, de ex în loc să titreze "dezastru la bac, jumătate din candidaţi au picat" pot să titreze "rezultate bune la bac, jumătate din candidaţi au trecut" ;)

#63
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,390
  • Înscris: 31.08.2006
Hai, cu episodul 6, foarte bun si asta, bineinteles.

                                       "În acest episod, despre bursierul Ciolacu, generația secrețeilor, Cioro din Clanul Bibliotecarilor și Sebi Burduja care nu e fiu de securist."

            [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OOjYONChT84?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#64
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,390
  • Înscris: 31.08.2006
Hai si cu episodul 7. In acest episod, printre altele, despre loazele care candideaza, nu conteaza unde candideaza, fiindca ele nu reprezinta pe nimeni. Pe nimeni normal la cap vreau sa spun:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-RrLITDCnQ4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#65
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,727
  • Înscris: 21.03.2020
Problema e la mentalitatile oamenilor obisnuiti cu haiducia, pe care o admirau in vremea comunistilor... Ei nu inteleg ca acum sunt furati (din banii lor) de haiducii astia moderni (coruptii) care fura de la amarati ca sa-si dea la famelioanele lor ;)

#66
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,390
  • Înscris: 31.08.2006
Hop si cu numarul 8, referitor la javrele traseiste:

                      [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/G6idACUhQCo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#67
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,727
  • Înscris: 21.03.2020
Si astia ma enerveaza, tot de la Recorder:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WHgwT-F05J4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#68
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,670
  • Înscris: 15.06.2007
Dap.. am vrut sa postez si eu clipul cu gunoiul.

Cum se adevereste ca gunoiul unora e aurul altora.. ce G class dragut avea Fane Capatana, cu numar B xxx KGB,  ca boșii.

Dar noi ducem sticlele inapoi pentru 50 de bani.. cum dracu fac aia bani de yachturi si masini scumpe, un miracol.


#69
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,383
  • Înscris: 03.03.2016
Uite asta ar fii un un bun argument sa nu intram in shenghen, daca intram sa vezi cum vine gunoiul austriecilor, cu trenul

Edited by Anonymous1986, 17 April 2024 - 21:28.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate