Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

"Ce ne enerveaza", o noua productie marca Recorder

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
68 replies to this topic

#19
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,983
  • Înscris: 14.09.2004
Eu zic sa vorbeasca si de uciderea Lenutei in 89 poate te mai lamuresti sau o sa gasesti emisiunea interesanta... 🤣

#20
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,364
  • Înscris: 29.07.2013

View PostMatrix40, on 23 ianuarie 2024 - 21:04, said:


Era vorba de bun simt fata de dumneata, sa nu te oftici ca nu baga nimeni in seama topicul dumitale. Eu am bun simt si fata de rivali.
Te identifici cumva personal cu hipsterismul si progresismul?


Cata onoare pe capul meu ca m-ai bagat in seama si-ai catadicsit, din inaltimea dumitale morala sa-ti cobori privirea spre amaratul meu de topic Posted Image
Dumneata doresti sa te identifici ca rival al meu in ce sens, ca nu cred ca avem aspiratii comune, chiar nu avem nimic in comun care sa creeze rivalitate intre mine si dumneata. Banuiesc totusi ca nici sensul cuvantului rival nu prea-l stapanesti. Posted Image
Nu cunosc ce-s alea hipsterism si progresism in legatura cu o persoana ca sa pot raspunde la astfel de interogari idioate, imho.

#21
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,659
  • Înscris: 02.10.2009
Inca o emisiune, ca atatea altele asemanatoare de refulare a nemultumirilor diverse. Mai asemanatoare cu un buletin de stiri dar din care nu aflam nimic nou, absolut toate “enervarile” sunt mereu si demult prezente in zeci de pocasturi, interviuri, articole si comentarii. Departe de vigoarea si aciditatea din Starea Natiei de exemplu.

Vechea zicala, cainii latra, caravana trece.
Se poate ajunge ca aceste emisiuni sa contribuie cat de cat semnificativ la trezirea populatiei si conturarea unor optiuni de vot care sa duca la vreo schimbare? Asta pentru ca influenta directa asupra liderilor de orice nivel e ca si nula.





#22
Matrix40

Matrix40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,179
  • Înscris: 20.08.2022

View Postargonaut, on 23 ianuarie 2024 - 21:15, said:


Dumneata doresti sa te identifici ca rival al meu in ce sens, ca nu cred ca avem aspiratii comune, chiar nu avem nimic in comun care sa creeze rivalitate intre mine si dumneata.

Rivalitatea e din partea dumitale, prin raspunsurile arogante si agresive pe care le dai la replicile mele.
Din partea mea nu e rivalitate fata de dumneata, ci doar iertare si compasiune, un om intelept nu poatecobori la nivelul unor  asemenea rautati din partea muritorilor de rand.

Edited by Matrix40, 23 January 2024 - 21:25.


#23
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,364
  • Înscris: 29.07.2013

View PostMatrix40, on 23 ianuarie 2024 - 21:24, said:


Din partea mea nu e rivalitate fata de dumneata, ci doar iertare si compasiune, un om intelept nu poatecobori la nivelul unor  asemenea rautati din partea muritorilor de rand.


Matale m-ai declarat rival, dar n-are importanta.
Ai inceput cumva sa mergi pe apa, deja ti-a aparut nimbul deasupra frezei?!
Cand oi incepe sa transformi apa in vin sa ma anunti, sa pregatesc niste damigene.  Posted Image

#24
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,389
  • Înscris: 31.08.2006

View PostAtreides, on 23 ianuarie 2024 - 18:20, said:

PS @fansat, mii de rugaminti, nu pune, pentru a catralioana oara,placa aia, stii tu care

   Ohohooo, am pomenit despre el inca de acum cateva zile, de cand a lansat acest proiect, fiindca e pe stilul meu omul. Cum de ti-a scapat chestia asta ? Posted Image

  Uite, dovada, stimabile.

  Si apropo de rugaminte, ti-o respect, mai ales ca ma scuteste omuletul asta sa mai pun eu placa arhicunoscuta. Sper ca vei citi si comentariile la clip, ca sa vezi ca nu sunt singurul din lume care pune placa aia, stii tu care, ci sunt unul dintre cei foarte, foarte multi care pun placa asta Posted Image. Dupa cum vezi acolo, romanasii ii iubesc mult, mult de tot pe boierii aroganti din politica. Aoleu, stai ca ma indrept periculos spre placa. Ma opresc aici.

#25
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,983
  • Înscris: 14.09.2004

View PostMatrix40, on 23 ianuarie 2024 - 21:24, said:



Rivalitatea e din partea dumitale, prin raspunsurile arogante si agresive pe care le dai la replicile mele.
Din partea mea nu e rivalitate fata de dumneata, ci doar iertare si compasiune, un om intelept nu poatecobori la nivelul unor  asemenea rautati din partea muritorilor de rand.
Ba da mai stiu eu pe cineva cu complexul asta mesianic al tau... Pe iubita Sarma de Voluntari.... Cum dracu se face ca pe amindoi va supara ND si USR? Ce coincidenta...

#26
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,147
  • Înscris: 19.05.2005

View PostMatrix40, on 23 ianuarie 2024 - 20:13, said:

Ne enerveaza  ca recorder e o arma de propaganda progresista, nu o institutie de presa independenta asa cum vrea sa para.
De asemenea tipul nu are niciun haz, umorul hipsteresc e ciudat.


Ce inseamna la tine propaganda progresista? si de ce o vezi ca ceva negativ?
Faptul ca BOR-ul este o caracatita mafioata este bun pentru popor? Faptul ca se fura paduriile la ras este bun? Coruptia extinsa din aceasta tara este buna?

Vad foarte des folosit acet termen, de progresism, tocmai de cei care au interese ca lucrurile sa ramana asa cum sunt, coruptie, furturi, evaziune etc.

A, si lasa propaganda LGBT, aia e altceva, o amesteca tot cei care au interese, asa cum cei care au interese sa nu se renunte la combustibili fosili finanteaza tot felul de miscari asa zise eco ca sa decredibilizeze fenomenul.

#27
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,679
  • Înscris: 13.03.2005

View Postargonaut, on 23 ianuarie 2024 - 20:58, said:



Am inteles, la matale, tot ce nu-ti convine, nu-ti place sau te enerveaza e sau progresist sau hipsteresc si le tratezi cu bun simt.
Ma intreb daca stapanesti intelesul cuvintelor respective Posted Image

Adică ceva de genul mulțimilor disjuncte care au în același timp și multe elemente comune...😂

Edited by wertyck, 24 January 2024 - 09:38.


#28
Raz0rblade

Raz0rblade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 18.08.2021
Eu as merge pe fir si as cauta sa vad cine e in spatele achetelor de la Recorder, cine le comanda, cine-i ghideaza pe baieti. Ca deh, orice lucru gratis e de fapt platit de altii, care indica si directia materialului sponsorizat. Sa crezi in jurnalism onest, independent si gratuit, e ca si cum ai crede in zina Maseluta si fetitzele Powerpuff...
Jurnalismul independent ca specie e extinct, ce se pretinde a fi asa ceva are un sugar daddy ca sponsor, in statul de plata. Adica e curvasareala mascata

#29
Matrix40

Matrix40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,179
  • Înscris: 20.08.2022

View Postcristiandrei, on 24 ianuarie 2024 - 09:26, said:




Ce inseamna la tine propaganda progresista? si de ce o vezi ca ceva negativ?
Faptul ca BOR-ul este o caracatita mafioata este bun pentru popor? Faptul ca se fura paduriile la ras este bun? Coruptia extinsa din aceasta tara este buna?

Vad foarte des folosit acet termen, de progresism, tocmai de cei care au interese ca lucrurile sa ramana asa cum sunt, coruptie, furturi, evaziune etc.

A, si lasa propaganda LGBT, aia e altceva, o amesteca tot cei care au interese, asa cum cei care au interese sa nu se renunte la combustibili fosili finanteaza tot felul de miscari asa zise eco ca sa decredibilizeze fenomenul.

Nu am vazut nici cea mai mica critica Recorder la adresa USR si la elementele progresiste din Romania.
Tintele lor sunt clasicele PSD, PNL, biserica, familia traditionala. Mai exact tintele clasice ale progresismului.

Pentru un om cu ceva experienta de viata lucrurile nu sunt in alb si negru, adica tot raul din tara asta la PSD, PNL si bisetica, si tot binele din tara asta la USR, LGBT.

Daca tu Recorder i-ai critica pe toti, abia atunci ti-ai castiga credibilitatea in fata mea, dar pana la urma Recorder prezinta ce vrea donatorul de bani sa auda...
Cum zicea Base, presa tonomat, bagi banul si iti canta ce vrei sa auzi si iti valideaza bula in care crezi.

View PostRaz0rblade, on 24 ianuarie 2024 - 09:46, said:

Eu as merge pe fir si as cauta sa vad cine e in spatele achetelor de la Recorder, cine le comanda, cine-i ghideaza pe baieti. Ca deh, orice lucru gratis e de fapt platit de altii, care indica si directia materialului sponsorizat. Sa crezi in jurnalism onest, independent si gratuit, e ca si cum ai crede in zina Maseluta si fetitzele Powerpuff...
Jurnalismul independent ca specie e extinct, ce se pretinde a fi asa ceva are un sugar daddy ca sponsor, in statul de plata. Adica e curvasareala mascata

Recorder se pliaza pe ce vrea publicul lui sa auda, public care finanteaza Recorder prin donatii.
Daca Recorder ar critica USR, ar pierde donatorii de bani simpatizanti USR.

Ce vrea sa auda donatorul de bani la Recorder? Pai vrea sa auda despre PSD-ul cel rau si biserica cea nasoala, iar Recorder presteaza in acest sens, ca donatorul sa marce banul in continuare.
E cu dedicatie, ca la lautari...

Edited by Matrix40, 24 January 2024 - 12:22.


#30
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,385
  • Înscris: 28.07.2008

View PostMatrix40, on 23 ianuarie 2024 - 21:06, said:


Noroc ca am intrat eu sa il scot din anonimat, caci altfel ar fi fost moartea pasiunii.

Bravo tie!!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YvX2BuqrBso?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostMatrix40, on 24 ianuarie 2024 - 12:13, said:


Daca Recorder ar critica USR

E gustoasa ciocolata aia pe care o molfai?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0hZXE1ozQnE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
fgk

fgk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 22.12.2006
Daca ati observat astia de la recorder au multe vizulizari in care multi oameni spun ca nu sunt de acord,ca sunt nemultumiti etc. insa partea curioasa e ca nu se regasesc la vot.Practic sunt votati mereu aceiasi indivizi si partid,ceva foarte ciudat.Pe de o parte ai chestiile astea in care se revolta lumea la ce arata recorder insa cand au posibilitatea la vot sa faca ceva voteaza aceiasi indivizi de atatia ani.

Edited by fgk, 24 January 2024 - 12:44.


#32
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,147
  • Înscris: 19.05.2005

View PostMatrix40, on 24 ianuarie 2024 - 12:13, said:

Nu am vazut nici cea mai mica critica Recorder la adresa USR si la elementele progresiste din Romania.
Tintele lor sunt clasicele PSD, PNL, biserica, familia traditionala. Mai exact tintele clasice ale progresismului.


Tintele lor sunt tocmai cei care fac cel mai mare rau acestei tari! Daca a fi impotriva ciumei PSD+PNL inseamna sa fii progresist, atunci sunt fara discutie, sa inteleg ca antonimul la progresist este corup? hot?  Ca nu vad cum un om normal, corect, cinstit, informat, poate sa sustina mafia PSD-PNL. Iar de BOR nu cred ca mai are rost sa discut, a pus umarul la inlocuirea credintei crestine cu ipocrizia unei religii extremiste, din fericire inca departe de extremismul islamic, care tine poporul intr-o stare de incultura, frica, controlabil, foarte util coruptilor cu care BOR-ul conduce tara.

Si te rog eu, scrie BOR, nu biserica, nu sunt acelasi lucru, BOR-ul fiind cei ce au acaparat biserica traditionala pentru a o folosii in scopuri proprii.

#33
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,461
  • Înscris: 08.12.2006

View PostRosebud09, on 23 ianuarie 2024 - 21:18, said:

Se poate ajunge ca aceste emisiuni sa contribuie cat de cat semnificativ la trezirea populatiei si conturarea unor optiuni de vot care sa duca la vreo schimbare?
Foarte puţin spre nul. Cam cât influenţează şi prezentul forum ;)

#34
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,727
  • Înscris: 21.03.2020
Matrix are boala pe progres si evolutie... Il enerveaza civilizatia in general.

#35
Pictor_Fonta

Pictor_Fonta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,250
  • Înscris: 09.08.2012

View PostMatrix40, on 23 ianuarie 2024 - 20:13, said:

Ne enerveaza  ca recorder e o arma de propaganda progresista, nu o institutie de presa independenta asa cum vrea sa para.
De asemenea tipul nu are niciun haz, umorul hipsteresc e ciudat.

va rog sa nu va abtineti din a dezvalui tot adevaru. Recorder este finantat de Soros.

View PostMatrix40, on 23 ianuarie 2024 - 21:24, said:

Rivalitatea e din partea dumitale, prin raspunsurile arogante si agresive pe care le dai la replicile mele.
Din partea mea nu e rivalitate fata de dumneata, ci doar iertare si compasiune, un om intelept nu poatecobori la nivelul unor  asemenea rautati din partea muritorilor de rand.
nu luati in seama agresivitatea userilor de pe acest forum la adresa dumneavoastra, ca si a mea, de altfel. Noi, intelectualii, trebuie sa privim mai cu detasare interactiunea cu userii de rand.

#36
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,790
  • Înscris: 12.01.2018

View PostRaz0rblade, on 24 ianuarie 2024 - 09:46, said:

orice lucru gratis e de fapt platit de altii
era unu soroș care-i plătea pe toți.n-o fi mierlit-o încă?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate