Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 

Prosumatori la Hidroelectrica

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
906 replies to this topic

#901
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,197
  • Înscris: 09.01.2008
1.8.1 ?! Mai exista tarif diferentiat?
Cred ca ai vrut sa zici 2.8.0.

#902
dudu76

dudu76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 24.02.2010
scuze, rectific la  2.8.0.

#903
marius_rg

marius_rg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 19.12.2006
Am incheiat azi contractul de Prosumator la Hidro si am inteles ca in termen de x zile Hidro o sa notifice DEER ca am semnat acest contact....Stiti cumva cat dureaza acest proces si daca am cum sa verific daca s-a facut aceasta notificare? La DEER am înțeles ca ei au termen de 5 zile de la primirea notificarii sa "seteze contorul" sau ce o sa-i facă pentru inceperea citirii ambilor indecsi (1.8.0 si 2.8.0)

#904
adicuu

adicuu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 04.01.2016
Eu am verificat pe posf.ro si acolo o sa apara ca esti prosumator si data montarii contorului. La vreo doua saptamani din luna urmatoare o sa apara si ultimii indexi la ambele coduri.

#905
marius_rg

marius_rg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 19.12.2006
Apare ca sunt prosumator, dar am inteles ca pana nu semnezi contractul cu furnizorul, iar in același timp DEER sa fie înștiințat de catre Furnizor, degeaba ai contor cu dublu sens....etc.

#906
adicuu

adicuu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 04.01.2016
La cat timp ai asteptat pana acum, ce mai conteaza cateva zile.
Uite cum e la mine acum:
- 14.03.2024 inlocuire contor cu unul cu dublu sesn
- 25.03.2024 emitere Certificat Racordare
- 27.03.2024 am incarcat CR pe site la Hidroelectrica si in aceeasi zi la ora 23 am primit si Contractul

Mai jos vezi ce imi apare la DEER.

Acum mai ramane sa vad daca o sa mai primesc facturi de la Hidro, pana acum am fost la zi cu emiterea facturilor.

Attached Files



#907
marius_rg

marius_rg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 19.12.2006
Am inteles, vad ca la tine apare si "programare/ajustare". la mine inca nu.  Cred ca o sa le fac o vizita la DEER, sa vad daca au primit notificarea de la Hidro, ca altfel nu vad cum as putea sa verific... La Hidro am sunat si a zis ca se face "automat", dar in acelasi timp sunt destui utilizatori care s-au plans ca Hidro nu a facut notificarea aia si au stat aiurea luni de zile....

17.04.2024 001 Citire contor intermed.cu calc.facturare 196 KWH
21.03.2024 001 Citire contor la instalare pt.calc.fact. 4 KWH
21.03.2024 001 Inlocuire la instalare 4 KWH

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate