Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare ferestre de adezivul fol...

Placare scara exterioara acces

Dovada lucru firma desfiintata

Zone de facut casa
 Recomandare service Maserati in B...

Drenaj ape pluviale

Incompatibilitate router Digi Mer...

Lada frigorifica vs congelator
 Rezerve periuta de dinti Woya

Promisiunile și realizarile ...

Recomandare soundbar

Controller dual step down MAX8734A
 Nu pot citi stickurile USB

Promisiunile și realizarile ...

Boxe de birou

acest lantisor este unisex sau do...
 

Interpretare raport daune RAR

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
Vierro

Vierro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.07.2006
Am vorbit cu proprietarul. A fost lovit de un alt vehicul in parcare si reparatiile au fost facute pe RCA.
Doar bara fata a fost schimbata. Avea si factura in acest sens.

Va multumesc tuturor pentru sfaturi. Topicul se poate inchide.

PS: am atasat si o imagine cu dauna cum se vede pe carvertical

Attached Files



#38
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,132
  • Înscris: 20.06.2005
La ex Honda mea, reparatie pe Casco bara fata crapata si farul doar urechi rupte, fara tabla atinsa > 5000 lei. Daca avea radiatoare atinse oare cat ar ajunge :(

#39
alex8877

alex8877

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.01.2021
La i20 a fost vreo 8000 lei dauna, lano lovitură în spate. Schimbat bara, reparat haion și vopsit. Deh, preț de reprezentanta..

#40
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,184
  • Înscris: 13.11.2017

View Postsebulbus, on 04 mai 2021 - 23:28, said:

Niciuna nu trage niciunde daca s-a reparat corect. Uneori asta inseamna ca niste chestii incomod de inlocuit trebuie inlocuite.

Nu e cazul aici. Poate sa fie un cotet sau poate sa fie perfect ok, dar nu din cauza incidentelor de acolo.

Cine vinde nu va repara corect daunele fiindcă nu își va mai scoate cheltuielile.

#41
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,251
  • Înscris: 03.12.2005
Nu pot vorbi pentru toti, dar exista suficienti. E simplu. Ora de manopera nu e niciunde mai scumpa decat la reprezentanta, iar anumite piese le poti cumpara de la producatorul OEM la pret substantial mai bun decat acelasi producator in cutia marcii. Altele pot fi luate de pe o masina dezmembrata cu rulaj asemanator iar altele pot fi reparate fara sa le influenteze functionarea sau longevitatea.
As putea sa vin si cu exemple, dar stiu sigur ca mi-as pierde timpul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate