Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Motorola Moto G9 series

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#91
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
G9 Play - am primit ieri update la Android 11

Edited by cattavencu, 17 August 2021 - 09:11.


#92
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Confirm!Ai sesizat ceva în plus sau în minus față de cum funcționa telefonul înainte?

#93
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Pare mai lent.

Sa vedem cu bateria cum o fi.

Asta am simtit si la G7 Power cand a trecut la Android 10. A devenit mai lent si am pierdut vreo 3 ore din autonomia initiala de 15-16 ore de SoT.

In rest, vizual - doar cacaturi, cum ar fi de pilda ca s-au modificat fonturile. Mare evolutie.

Chiar nu inteleg de ce saliveaza lumea la update de Android pe telefoane. De la Android 7 sau 8 incoace, plusurile pe care le primesti sunt aproape zero.

Edited by cattavencu, 18 August 2021 - 12:47.


#94
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
De trei zile am un G9 Power. L-am luat sa vad cum e (cum se misca si cat tine bateria). Il compar cu G9 Play, ca pe asta il am.

A fost 629 de lei si a venit cu Android 11. Pe G9 Play am dat 469 de lei, a venit cu Android 10 care s-a updatat acum vreo luna la 11.

- nu imi sta bine in mana, caci e un pic mai lat decat G9 Play. E si mai greu (destul de considerabil mai greu).

- senzorul de amprenta da rateuri, nu o ia niciodata din prima, trebuie sa mai ating o data si sa fie fix pe centrul senzorului.
- se misca mai lent decat Play, desi am dezactivat animatiile. Pur si simplu e mai lent. Pana si blocatul / deblocatul telefonului se produce cu un lag pronuntat.
- sunetul in difuzorul extern e bun, se aude tare, fara distorsiuni. In apeluri interlocutorii zic ca ma aud foarte bine. La fel si eu, ii aud foarte bine. Se pare ca Motorola a rezolvat problema asta care afecta o gramada de modele mai vechi (G4, G5 S Plus etc), pentru ca nici G9 Play nu are defectul asta.
- bateria...nu stiu ce sa zic. Pare sa se consume destul de repede. Pe gsmarena e dat la 155 de ore, dar n-as crede ratingul asta, caci nu pare sa tina mai mult decat Play (la care nici nu s-au obosit sa puna rating). Daca ma uit insa la SOT, nu e rau deloc: dupa 7 ore si 49 de minute de SOT, mai are 61% din baterie. Facand un calcul, ar trebui deci sa tina undeva spre 17-19 ore.

Cam asta e, la o prima vedere. Cea mai enervanta chestie e faptul ca e nitel mai lent decat G9 Play.

Attached Files



#95
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
De unde a inceput Motorola sa taie din costuri? Un exemplu e la ecran: daca G4, G5S Plus etc. aveau Gorilla Glass 3, ultimele G-uri nu mai au asa ceva. La G9 Play deja am cateva zgarieturi (de pe la chei, din rucsac etc.). Nici macar G9 Plus nu mai are dat Gorilla Glass la specificatii.

https://www.gsmarena..._plus-10432.php

#96
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
La seria nouă Edge 20,au pus gorilla glass 3...

#97
Donyiano

Donyiano

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 24.07.2021
Gorila glass 5, pe gsmarena e dat gresit ca are GG3

#98
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Saracie, am observat de la g8 ca s-au dus p pl la calitate. Eu am spart displayul la g7+ si dupa ce l.am scos l-am testat, n-am reusit sa-l zgarii decat cu o sticla ciobita, ascutita, nu cheie/cuie/plastic/lemn/unghii. N.am stiut ca e asa rezistent

#99
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
G9 Power: 34% baterie ramasa, 12 ore si 8 minute SOT

E de precizat ca s-a vorbit mult pe Signal / Whatsapp (apeluri audio lungi). Adica fara ecran activ.

Attached Files


Edited by cattavencu, 17 September 2021 - 22:17.


#100
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
G9 Power: 14% baterie ramasa, 14 ore si 59 minute SOT

Attached Files


Edited by cattavencu, 18 September 2021 - 09:48.


#101
Donyiano

Donyiano

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 24.07.2021
La ce va așteptați la ce preturi au, dacă nu va convine luați altceva, iphone si nu va mai plângeți,

#102
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 18.05.2010
Mai are cineva probleme cu touchscreen-ul la G9 play ? Aleator începe să dea comenzi singur din când în când și nu știu dacă să îl duc la service sau să chem preotul.
La service o să îmi spună că funcționează normal că na... dacă face figuri o dată la o săptămână.

#103
Donyiano

Donyiano

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 24.07.2021
Sa ghicesc, când e în 2g face asta?

#104
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 18.05.2010
Nu am fost atent la asta.o să îl forțez să văd dacă acolo e buba

#105
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 18.05.2010
Am reușit să îl fac sa se comporte iar ca și cum e posedat.
Se întâmplă când este pe semnal GPRS (îl prind când sunt în lift).

#106
terryorist

terryorist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 02.04.2017
salutare. folie sticlă pentru G9+ de unde pot sa iau? sau are cineva de vânzare?

#107
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,378
  • Înscris: 18.05.2010
@teryorist: https://www.mobiledi...r2s2v2s2z2.html
@Donyiano: A făcut o vizită la Depanero, l-au resortat în cam o săptămână și acum pare că e totul ok.

#108
terryorist

terryorist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 02.04.2017

 xtremealex15, on 09 noiembrie 2021 - 10:08, said:

@teryorist: https://www.mobiledi...r2s2v2s2z2.html
@Donyiano: A făcut o vizită la Depanero, l-au resortat în cam o săptămână și acum pare că e totul ok.

și nu îți acoperă camera din fata?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate