Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Motorola Moto G9 series

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#109
terryorist

terryorist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 02.04.2017

 terryorist, on 09 noiembrie 2021 - 15:47, said:



și nu îți acoperă camera din fata?
nu e aceeași folie. eu am camera selfie într-un punct pe ecran

#110
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.05.2010
Corect, tu ai G9+, nu Play

#111
terryorist

terryorist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 02.04.2017
încă ceva, cum se descurca telefonul G9 plus la cine are, cu navigația, având în vedere că nu are Compass? da erori in navigație? sau cei care au Motorola fără compass

#112
terryorist

terryorist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 02.04.2017
Am g9 plus de 3 zile și mă scoate din sărite. Am trecut la A11 și parcă e posedat. Când apas pe o aplicatie pe ecran dispare eticheta de sub ea, câteodată parcă merge in reluare. Și nu la toate aplicațiile dispare eticheta. Numai la calendar, calculator, ceas. Se mai întâmplă la cineva cu acest telefon și A11?

#113
Donyiano

Donyiano

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 24.07.2021
Ce sw ai pe el?

#114
terryorist

terryorist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 02.04.2017

 Donyiano, on 12 noiembrie 2021 - 17:54, said:

Ce sw ai pe el?
Ce e sw? Am instalat un launcher de la Microsoft și cu asta merge bine, nu îmi face figurile alea. Cum îl trec pe Motorola launcher la fel face. Lasă-mi un număr de telefon pe mesagerie daca vrei. Ms. android 11 e pe el

#115
terryorist

terryorist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 02.04.2017
nu mai contează că l-am dat retur. nu are compas și nu merge navigația. nu înțeleg de ce au ales să scoată acest senzor

#116
terryorist

terryorist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 02.04.2017
nu îmi pare rău că am dat retur la g9 plus. Am luat redmi note 10 pro, ecran amoled, cameră 108 mp, compas, procesor bun, zboară.

#117
Donyiano

Donyiano

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 24.07.2021
1500 vs 1000 de lei, diferenta de pret își spune cuvântul, camera de 108 nu are ois deci nu m-as baza pe ceva prea ok adica eu as fi mers către ceva cu ois in locul tau mai ales pe camere, procesorul e același si pe g9 plus si pe xiaomi deci 0 diferenta aici insa ai dreptate are conpass pe xiaomi si oled aici e ceva super ok dar vezi sa cauți pe formul la xiaomi ca am inteles ca au o problema cu ecranele nus dacă la modelul asta sau la altul...tot pe softpedia

#118
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,657
  • Înscris: 20.09.2010
Nu cred că are legătură compasul cu navigația.
Am avut Motorola fără compas și am folosit diferite softuri de navigație fără probleme, iGo, TomTom.
Senzorul compas poate ajuta pentru altceva, nu pentru navigare.


#119
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Compasul funcționează exact ca o busolă clasică, telefonul având senzor magnetic se poate orienta ușor după o calibrare în prealabil,pe nordul magnetic al Pământului, astfel te poți orienta după punctele cardinale, eventual cu o hartă în față!!Pentru navigare ai nevoie de internet dar se pot descărca hărțile și mergi și în offline dacă putem spune așa!

Edited by Therockstar, 23 November 2021 - 12:04.


#120
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,657
  • Înscris: 20.09.2010
Pentru navigare este nevoie de modulul GPS, cu cit este mai performant cu atat gaseste mai multi sateliti.
GPS, Galileo, Glonass, Beidou....

#121
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
612 lei G9 Plus resigilat:

https://altex.ro/tel...PBL/#resigilate

Si mai sunt exemplare la preturi intre 600 si 700 de lei Dar pe alte culori, ma rog, pentru cine conteaza culoarea):

https://altex.ro/tel...PGD/#resigilate

E pe final, pentru cine doreste. Ecranul e foarte mare, telefonul se simte solid. Cu toate astea, Dimensity 800U de pe un Xiaomi Note 9T (pe care l-am vazut la 686 resigilat) se simte mai rapid decat 730G de pe Motorola (ambele telefoane cu cele 3 setari de la animatii dezactivate din meniul "dezvoltator")

O alta chestie nasoala la G9 Plus: nu are Gorilla Glass.

Attached Files


Edited by cattavencu, 12 February 2022 - 10:08.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate