Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

Alegere furnizor gaze naturale?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
5729 replies to this topic

Poll: Topic gaze naturale (76 member(s) have cast votes)

Reguli minime aditionale ale topicului

  1. Topicul este destinat discutiei despre diferiti furnizori si serviciile acestora, preturi, etc (72 votes [51.43%] - View)

    Percentage of vote: 51.43%

  2. Conform regulamentului general, nu se posteaza coduri de afiliere, promotie sau orice alt cod referral (34 votes [24.29%] - View)

    Percentage of vote: 24.29%

  3. Postarea de coduri si/sau link-uri referral se trateaza ca si spam (34 votes [24.29%] - View)

    Percentage of vote: 24.29%

Vote Guests cannot vote

#4897
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
Nu vreau avioane, vreau 4 lucruri simple :

1. sa pot da citirea lunar intr-o platforma
2. sa vina factura pe mail si sa fie corecta, conform indexului transmis, nu estimari si alte tampenii
3. sa pot plati factura online sau prin transfer bancar
4. sa pot comunica cu ei pe un nr de telefon sau pe un mail in caz de nevoie

As zice ca nu e SF ce imi doresc. Pana acum, la Nova, nu am ce reprosa, indeplinesc toate conditiile de mai sus, doar pretul a devenit problema.

#4898
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
Ptr contracte nou încheiate încă sunt cei mai ieftini din piată cei de la Nova,respectiv 626 preț final pe Mwh zona București.

Edited by ioonell, 28 January 2022 - 15:16.


#4899
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
Asa este, noi vb de electricitate.
Stiu ca nu e topicul de asa ceva, dar ideea era de trecere de la Nova la Hidro pe electricitate.
Pe gaze, e jale la toti. O fi Nova cel mai ieftin, dar tot scump e.

#4900
CARNATUL

CARNATUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 25.08.2021

View PostMagicwisewolf, on 28 ianuarie 2022 - 15:02, said:

Nu vreau avioane, vreau 4 lucruri simple :

1. sa pot da citirea lunar intr-o platforma
2. sa vina factura pe mail si sa fie corecta, conform indexului transmis, nu estimari si alte tampenii
3. sa pot plati factura online sau prin transfer bancar
4. sa pot comunica cu ei pe un nr de telefon sau pe un mail in caz de nevoie

As zice ca nu e SF ce imi doresc. Pana acum, la Nova, nu am ce reprosa, indeplinesc toate conditiile de mai sus, doar pretul a devenit problema.

Crede-ma ca nu mai esti in masura sa-ti doresti nimic. Contracteaza cel mai mic pret si gata.

#4901
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,063
  • Înscris: 20.06.2009

View PostMagicwisewolf, on 28 ianuarie 2022 - 15:02, said:

(...)
2. sa vina factura pe mail si sa fie corecta, conform indexului transmis, nu estimari si alte tampenii
(...)
Dacă primesc indexul de la distribuitor, pe acela ți-l vor factura! Și asta indiferent că e citit pe bune, estimat sau visat noaptea de cineva de acolo!
Indexul trimis de tine e doar „rezervă”, intră în acțiune numa' atunci cînd cel de la distribuitor nu se prezintă la raport...Posted Image

Edited by crislacor, 28 January 2022 - 15:48.


#4902
hackoo

hackoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 30.08.2007
Ce tare ! La mine vine distribuitorul cu cititu” o data la 6 luni !

#4903
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View Postcrislacor, on 28 ianuarie 2022 - 15:47, said:

Dacă primesc indexul de la distribuitor, pe acela ți-l vor factura! Și asta indiferent că e citit pe bune, estimat sau visat noaptea de cineva de acolo!
Indexul trimis de tine e doar „rezervă”, intră în acțiune numa' atunci cînd cel de la distribuitor nu se prezintă la raport...Posted Image

Pai am avut in august si noiembrie citire de la distribuitor. De ce nu imi ia in calcul ceea ce am dat ca citire in decembrie, ianuarie, etc ? Asa cum mi-a luat in calcul in septembrie si octombrie ceea ce am dat ?
Zici ca sunt tampiti astia de la CEZ. Baga pe aceeasi factura estimari, autocitiri, numai ei stiu cum le combina, dar de 3 luni numai prost iese pt mine. Trebuie sa verific mereu cati mc sunt pe minus si sa calculez cat sa pun deoparte pt luna viitoare, in speranta ca ajung la zi. Si luna urmatoare, o iau de la inceput...Posted Image

#4904
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

View Posthackoo, on 28 ianuarie 2022 - 15:54, said:

Ce tare ! La mine vine distribuitorul cu cititu” o data la 6 luni !

Oooo, ai cam pus-o....

#4905
hackoo

hackoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 30.08.2007
De ce s-o pun ? Investesc banii de curent 6 luni si sa vezi cum platesc curentul cu 0,10 lei KWh !

#4906
De-LuX

De-LuX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 23.03.2011

View Postpatraulea100, on 28 ianuarie 2022 - 11:36, said:


De ce ti se pare noul pret naspa? Ai 0.80 lei/Kwh cu toate taxele.  Naspa era, dupa parerea mea,  0.8 lei/Kwh fara taxe,etc. asa cum mi-au marit mie pretul talharii de la Engie  (0.64 lei/Kwh fara taxe).Se poate mult mai rau.Oricum ai plafonare in februarie si martie la 0.31 lei /kwh + compensare pe care unii o aplica cum vor ei si n-au nici o treaba cu legea. La Engie, eu n-am vazut compensare pe nici o factura. A primit cineva?

Pai cum nu-i nașpa, de la 0,116Lei/Mwh la 0, 808Lei?!

View PostMagicwisewolf, on 28 ianuarie 2022 - 15:28, said:

Asa este, noi vb de electricitate.
Stiu ca nu e topicul de asa ceva, dar ideea era de trecere de la Nova la Hidro pe electricitate.
Pe gaze, e jale la toti. O fi Nova cel mai ieftin, dar tot scump e.

Am facut mișcarea de la N la Hidro

#4907
patraulea100

patraulea100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 21.01.2008

View PostMagicwisewolf, on 28 ianuarie 2022 - 15:02, said:

Nu vreau avioane, vreau 4 lucruri simple :

1. sa pot da citirea lunar intr-o platforma
2. sa vina factura pe mail si sa fie corecta, conform indexului transmis, nu estimari si alte tampenii
3. sa pot plati factura online sau prin transfer bancar
4. sa pot comunica cu ei pe un nr de telefon sau pe un mail in caz de nevoie

As zice ca nu e SF ce imi doresc. Pana acum, la Nova, nu am ce reprosa, indeplinesc toate conditiile de mai sus, doar pretul a devenit problema.
E clar, nu Hidroelectrica, cel putin in urmatoarea perioada.Posted Image

#4908
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,264
  • Înscris: 14.04.2009

View PostMagicwisewolf, on 28 ianuarie 2022 - 15:02, said:

Nu vreau avioane, vreau 4 lucruri simple :

1. sa pot da citirea lunar intr-o platforma
2. sa vina factura pe mail si sa fie corecta, conform indexului transmis, nu estimari si alte tampenii
3. sa pot plati factura online sau prin transfer bancar
4. sa pot comunica cu ei pe un nr de telefon sau pe un mail in caz de nevoie

As zice ca nu e SF ce imi doresc. Pana acum, la Nova, nu am ce reprosa, indeplinesc toate conditiile de mai sus, doar pretul a devenit problema.
Calul de dar nu se cauta la dinti...noua platforma online Hidroelectrica va fi complet functionala in februarie si concurenta va exploda de nervi...

#4909
hackoo

hackoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 30.08.2007
Stai linistit. Concurenta se scoate pe partea cealalta. Nu stiu noi, consumatorii.

#4910
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 16.02.2008

View PostMagicwisewolf, on 28 ianuarie 2022 - 15:02, said:

Nu vreau avioane, vreau 4 lucruri simple :

1. sa pot da citirea lunar intr-o platforma
2. sa vina factura pe mail si sa fie corecta, conform indexului transmis, nu estimari si alte tampenii
3. sa pot plati factura online sau prin transfer bancar
4. sa pot comunica cu ei pe un nr de telefon sau pe un mail in caz de nevoie

As zice ca nu e SF ce imi doresc. Pana acum, la Nova, nu am ce reprosa, indeplinesc toate conditiile de mai sus, doar pretul a devenit problema.

Cam asta vrea orice consumator cu IQ mediu, net, cunostinte PC, card bancar, adica majoritatea clasei 30-55 de ani, grosul cientilor din orase si zone rezidentiale de pe langa orase.
Decizia ca HE sa isi faca platforma online cu aceste specificatii minimale este una politica 100%. Cat timp va avea Min Energiei PNL-ul, ma indoiesc de acest lucru.

Lucrurile se vor schimba radical insa dupa ce va incepe razboiul.

View Postav_myjob, on 29 ianuarie 2022 - 16:07, said:

Calul de dar nu se cauta la dinti...noua platforma online Hidroelectrica va fi complet functionala in februarie si concurenta va exploda de nervi...

De unde ai informatia asta? Eu unul nu cred ca HE & Romgaz vor avea voie de la Citzu ca sa sparga cartelul vesticilor al caror om este.
Lipsa acestor platforme CRM este elementul decisiv pentru ca ambii sa nu sparga piata cu preturi decente pentru romani.

#4911
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View PostMagicwisewolf, on 28 ianuarie 2022 - 15:02, said:

Nu vreau avioane, vreau 4 lucruri simple :

1. sa pot da citirea lunar intr-o platforma
2. sa vina factura pe mail si sa fie corecta, conform indexului transmis, nu estimari si alte tampenii
3. sa pot plati factura online sau prin transfer bancar
4. sa pot comunica cu ei pe un nr de telefon sau pe un mail in caz de nevoie

As zice ca nu e SF ce imi doresc. Pana acum, la Nova, nu am ce reprosa, indeplinesc toate conditiile de mai sus, doar pretul a devenit problema.
Asta ai la Nova . Era bine daca faceai contracte pe 2 ani direct cand se putea , anul trecut . Eu asa am facut in feb 2021 la Nova , contracte pe 2 ani la 7 contoare si pana-n 2023 stau relaxat .

#4912
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
La acel moment nu am stiut ce va urma si stiu de la telefonia mobila sa nu ma leg la cap pe 2 ani, ca mai mereu apareau oferte mai bune. 1 an am considerat ca e de ajuns, pt inceput.
Doar ca aici lucrurile merg invers decat la telefonia mobila unde preturile, stimulate de concurenta, au mers mereu tot mai jos, nu mai sus. Aici e exact pe dos...

#4913
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,264
  • Înscris: 14.04.2009

View PostBaXXXon, on 29 ianuarie 2022 - 18:58, said:

Asta ai la Nova . Era bine daca faceai contracte pe 2 ani direct cand se putea , anul trecut . Eu asa am facut in feb 2021 la Nova , contracte pe 2 ani la 7 contoare si pana-n 2023 stau relaxat .
Cand am facut eu contract la Nova in decembrie 2020 la GN nu mai erau pe site contractele pe 2 ani...si de atunci nu tin minte sa le mai fi vazut vreodata nici macar in 2021...mai mult, in februarie 2021, Nova a dat afara un manager de top, poate asta sa fie una din cauzele nestiute si de ce unii au mai incheiat contracte de GN pe 2 ani si in februarie 2021...in schimb, la Engie am tot vazut campanii si contracte de GN pe 2 ani, dar la Engie nu m-as mai intoarce chit ca as renunta complet la GN...

Edited by av_myjob, 29 January 2022 - 21:51.


#4914
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,264
  • Înscris: 14.04.2009

View Postgry2000, on 29 ianuarie 2022 - 18:32, said:

Cam asta vrea orice consumator cu IQ mediu, net, cunostinte PC, card bancar, adica majoritatea clasei 30-55 de ani, grosul cientilor din orase si zone rezidentiale de pe langa orase.
Decizia ca HE sa isi faca platforma online cu aceste specificatii minimale este una politica 100%. Cat timp va avea Min Energiei PNL-ul, ma indoiesc de acest lucru.

Lucrurile se vor schimba radical insa dupa ce va incepe razboiul.

De unde ai informatia asta? Eu unul nu cred ca HE & Romgaz vor avea voie de la Citzu ca sa sparga cartelul vesticilor al caror om este.
Lipsa acestor platforme CRM este elementul decisiv pentru ca ambii sa nu sparga piata cu preturi decente pentru romani.
Romgaz e furnizor de GN doar pentru clientii finali racordati in sistemele de distributie GN ale Romgaz...401.3 lei/kWh pret de furnizare in comparatorul ANRE (comunele Ghercești (Dolj) și Stejari (Gorj))...foarte departe de oferta Hidroelectrica la EE...

Edited by av_myjob, 29 January 2022 - 22:12.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate