Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 

Cum putem fi de folos ?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
214 replies to this topic

#55
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostMembruAnonim, on 11 ianuarie 2019 - 11:27, said:

Orice om care se imbata e alcoolic.  
:D
Mă cheamă althea și sunt alcoolică. M-am îmbătat de două ori în viață, la 22 și la 27. Prima oară dintr-o combinație de vodcă cu vermut Mamaia, am băut un pahar întreg care avea cel puțin 150 ml, și a doua oară la 27 de ani cu mai multe pahare de Lacrima lui Ovidiu.

#56
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 12.07.2010
Dacă vrem să fim de folos e bine să nu ne „băgăm” in familie la nimeni, părerea mea! Mama, în tinereţe, a avut o bună prietenă pe stradă, se vizitau, totul OK. Când în familia femeii au apărut probleme, omul o cam înşela, etc., ea a băgat la divorţ. Mama chemată ca martor la tribunal a spus doar ce ştia (favorabilă bineînţeles femeii). După o perioadă femeia a refuzat să-i mai vorbească şi a urât-o toată viaţa pe mama, spunând că dacă nu era mărturia ei nu se despărţeau, că a rămas singură cu un copil de crescut, că altul mai bun ca el nu are cum să găsească, etc., etc. Culmea e că şi omul, deşi si-a refăcut viaţa a rămas supărat pe mama.

#57
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,151
  • Înscris: 19.09.2005
@althea
eu am condus baut in stare acoolica de craciun
(mancasem o visina de pe tort)

Edited by arg, 11 January 2019 - 11:37.


#58
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 22.01.2015
Initiator/are,nu te baga!

#59
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postalthea, on 11 ianuarie 2019 - 11:35, said:


:D
Mă cheamă althea și sunt alcoolică. M-am ĂŽmbătat de două ori ĂŽn viață, la 22 și la 27. Prima oară dintr-o combinație de vodcă cu vermut Mamaia, am băut un pahar ĂŽntreg care avea cel puțin 150 ml, și a doua oară la 27 de ani cu mai multe pahare de Lacrima lui Ovidiu.

Lasă că știi f bine că nu este același lucru. Și eu m am îmbătat acum ceva ani cu Lacrima lui Ovidiu că am băut o sticla .. ca pe suc.

Posibil să fiu superficială, dat alcoolul combinat cu violența mie nu mi rezultă decât un singur lucru: boală. Alcoolismul este o boală.



#60
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,151
  • Înscris: 19.09.2005
@Yseult
de unde reiese ca sotul prietenei se imbata zdravan des?

Edited by arg, 11 January 2019 - 11:51.


#61
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postarg, on 11 ianuarie 2019 - 11:51, said:

@Yseult
de unde reiese ca sotul prietenei se imbata zdravan des?

Ca daca era pt prima oara, mergea sa doarma, nici nu o auzea pe nevasta sa.

Edited by MembruAnonim, 11 January 2019 - 11:52.


#62
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,151
  • Înscris: 19.09.2005
esti maritata sau stai de mult timp cu cineva?

stii ce inseamna sa-ti spuna partenerul "gata pana aici!"... ai idee ce se poate intampla pe urma?

Edited by arg, 11 January 2019 - 11:54.


#63
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 01.11.2005

View PostMembruAnonim, on 11 ianuarie 2019 - 11:16, said:

Althea, pai nu cred ca este prima data pt ca a avut un tupeu fantastic sa o loveasca si de fata cu initiatoarea, d aia.

Da, se scuza pana data viitoare. Asa s alcoolicii violenti.
Cum le stii tu pe toate....
Sunt alcoolici care nu misca un deget oricat i-ai supara si sunt non-alcoolici care de la o bere iti arde una pentru ca te-ai uitat urat la el.
Si cum a spus si @althea, atata timp cat nu stii exact ce s-a intamplat, nu ai fost acolo, tragi niste concluzii pripite. De unde nu stii ca sotul si-a adus aminte atunci ca el si-a luat in cap 100 de tigai si ca duamna lui i-o mai trage din cand in cand la ficat (la propriu).
De unde stii ca initiatoarea nu a starnit ea scandalul ? Ca la ce sfaturi da, vad ca ii cam place sa se bage in ciorba altuia.
De unde nu stii ca poate initoarea a facut de multe ori demersuri si vorbe pe la spate (da sunt astfel de femei) ca sa ii desparta, vezi domnule el nu e potrivit pentrru tine. Si poate atunci sotului i s-a umplut paharul. SI poate chiar era prima data, si poate chiar nu este violent.
De unde nu stii ca poate initiatoarea nu era bine-venita in casa dar sotul a facut un compromis de dragul nevestei..
De unde esti tu sigura ca ala a fost exact motivul real (baut si miroase urat) ?
Plus ca nu stim modul in care i-a spus-o. Una e sa iti spuna: dragule, te-ai ametit cam tare si cam mirosi a bautura. Te rog eu fa un dus si baga-te in pat. Lasa ca dorm eu in cealalta camera.....
Si alta e sa iti spuna: bai betivule, iar te-ai facut muci de te-ai cacat pe tine si mirosi de la o posta. Mars in PLM si spalate si sa nu te prind in dormitor in seara asta. Dormi pe canapea, in alta camera, nu ma intereseaza dar nu vii in pat cu mine - asta de fata cu prietena respectiva....

Intrebare pentru tine,Yseult: Tu ce ai fi facut exact in conditiile spuse de initiatoare ??? Ai fi divortat exact in secunda doi pentru ca asa ti-a zis tie o prietena ? Answer please..

Si eu am facut betii la viata mea, nu multe, dar cand o ardeam se rupea filmul. Niciodata nevasta-mea nu mi-a spus sa ma duc in alta camera ca miros sau ca sunt beat. A inteles mereu. E o chestie de care trebuie sa intelegi ca asta face parte mariaj, asta vine la pachet chiar daca uneori te surprinde.
Atata timp cat o betie nu este un viciu, nu vad unde e atata tam-tam....

View PostMembruAnonim, on 11 ianuarie 2019 - 11:52, said:

Ca daca era pt prima oara, mergea sa doarma, nici nu o auzea pe nevasta sa.
Nu te-ai gandit poate omul asta a vrut sa faca...sa se duca in domitor sa se culce dar poate a fost provocat ca miroase si e beat si poate a fost provocat pe un ton mai putin politicos si mai ales de fata cu alta persoana.
Eu am impresia ca tu nu ai fost facuta de kkt de cineva drag de fata cu altcineva drag sa vezi cum te simti...
Si apoi amplifica asta cu x100 (cand esti la bautura) si vezi ce-ti iese.

Edited by tehnics, 11 January 2019 - 12:10.


#64
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,288
  • Înscris: 06.07.2007

View PostHider141, on 11 ianuarie 2019 - 10:28, said:

Nu tin cu nicio parte. Dar daca e doar un incident izolat (e primul, si nu se mai repeta) mi se pare prea drastic sa divorteze.
ffs, au ajuns unii sa divorteze si pentru ca sotul trage pârțuri sau sotia nu stie sa faca de mancare ca la mama acasa.

L.E.: da, e inacceptabil ca un barbat sa loveasca o femeie (si invers), dar daca isi regreta gestul si nu se mai repeta nu cred ca e motiv sa divorteze.
Problema e daca se mai repeta....
Stii cum e: prima data e mai greu. Dupa ce s-a invatat la pielea ei, va continua cand ii va fi lumea mai draga.

#65
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,151
  • Înscris: 19.09.2005

View Postdan1980_25, on 11 ianuarie 2019 - 12:01, said:

.... Dupa ce s-a invatat la pielea ei, va continua cand ii va fi lumea mai draga.....
ce exprimare "provocatoare"....

Edited by arg, 11 January 2019 - 12:03.


#66
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
@tehnics, da, aș fi divorțat.

O beție finalizata cu violență domestică nu este doar o beție. D ohh.

#67
belvue

belvue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2015

View PostMembruAnonim, on 11 ianuarie 2019 - 10:38, said:

Nu ai cum sa ajuti astfel de persoane. Pana nu si da ea seama singura ca e proasta, n ai ce face. Am avut un caz in familie in care o otmatusa de a mea era batuta crunt de barbata su betiv, pleca si se intorcea la el dupa o saptamana. A plecat de tot, intr un final nefericit, cand mai avea putin si murea in mainile lui. Si a distrus viata si le a distrus viata si copiilor ei care au ramas cu traume serioase.

Dar poate le poti face sa-si dea mai repede. Tocmai asta e problema, trebuie cumva sa le faci sa iasa din bula lor de confort. Stim cu totii ca cine a dat o palma va da si a doua oara, daca se creaza premisele. Ba chiar ii va fi mult mai usor sa o faca a doua oara.

#68
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 01.11.2005

View PostMembruAnonim, on 11 ianuarie 2019 - 12:09, said:

@tehnics, da, aș fi divorțat.

O beție finalizata cu violență domestică nu este doar o beție. D ohh.
Succes atunci.
Adica tu ma faci albie de porci de fata cu cineva care poate imi este antipatica si eu, in casa mea, sa stau si sa indur umilinta ta.
Pai in cazul asta draguta, as fi bagat eu divort primul ca nu stii sa te comporti in familie, asta ca sa evit sa iti dau tie motiv sa divortezi...

#69
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,151
  • Înscris: 19.09.2005
nu era mai simplu ca sotul sa se puna la tv la meci si sa dea sonorul tare....
in cazul asta il "pleznea" sotia prima...

View Postbelvue, on 11 ianuarie 2019 - 12:11, said:

....sa iasa din bula lor de confort. ....
cat de des si cat de mult dicuti cu prietena?

#70
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 01.11.2005

View Postbelvue, on 11 ianuarie 2019 - 12:11, said:

Dar poate le poti face sa-si dea mai repede. Tocmai asta e problema, trebuie cumva sa le faci sa iasa din bula lor de confort. Stim cu totii ca cine a dat o palma va da si a doua oara, daca se creaza premisele. Ba chiar ii va fi mult mai usor sa o faca a doua oara.
Ba nu e asa. Poate acel cineva a ajuns la o limita in care a spus "pana aici" si apoi a varsat paharul.
Si nu stiu de unde dracu ati scos voi regula asta ca daca cineva a dat odata va da si a doua oara ? E scris undeva, e dovedit stintific undeva ?
Nu ii iau apararea omului care s-a imbatat, dar sa faci o tragedie fara sa stii exact ce s-a intamplat....cam greu
De unde stii tu ca defapt nu respectiva i-a ars vre-un sut in cur prima dar initiatoarea "a uitat"  sa-l spuna ????

#71
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,151
  • Înscris: 19.09.2005

View Posttehnics, on 11 ianuarie 2019 - 12:16, said:

....dar initiatoarea "a uitat"  sa-l spuna ????
pai ea e initiatoarea...
dar poate nu a vazut sutul...
poate nu auzit acel "pana aici" si faptul ca sotia a insistat incurajata de prezenta prietenei...

Edited by arg, 11 January 2019 - 12:18.


#72
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 01.11.2005

View Postarg, on 11 ianuarie 2019 - 11:53, said:

esti maritata sau stai de mult timp cu cineva?
...nu prea as crede.
Femeile astea perfectioniste in ale mariajului nu fac pureci multi...

L.E. Cunosc eu caz concret. De la o palma, beat, a doua zi ea a divorta...tot la undrumarea unei bune prietene (divortata si aia). Acum se chinuie singura cu 3 copii, si pe respectivul il doare la trompeta. Ala ramas cu casa, ea inca sta cu chirie. Dupa 5 ani inca crede ca a facut alegerea corecta....mda, sigur.

Edited by tehnics, 11 January 2019 - 12:26.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate