Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Previziuni imobiliare 2019

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
874 replies to this topic

#739
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E chestie de gust.
Noua numai asa ne place. Copiii stau la bar, sotia mai spala o vasa, eu le pun suc si ne uitam toti la tv.

Nu merge deloc cu bucatarie inchisa.

#740
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
Cum zicea și Cristi , EU pt MINE as lua numai cu Bucătărie deschisă.. nu sunt genul cu grătare sau vinete😂😂 in casa sau pe balcon..
Când dracu mai vorbești și stai cu familia dacă toată ziua esti plecat după bani..??
La mine in casa cât timp se face mâncarea , seara vorbind , femeia pe lângă cratițe și eu cu cracii pe canapea.. mai cu un ochi la tv, unul pe la femeie.., mai un citit pe forum și diverse .in doua trei ore cât durează tot avem ce Vb .. nu exista scoateri de ochi ca nu avem timp pt familie.

#741
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Chiar ma uit dupa un nou gratar electric. E o investitie care trebuie sa o fac. Cu picioare. Nu imi place webber.

O sa imi iau Char-broil.

Si nu se face niciodata scrumbie in casa, da-o naibi de treaba!

Pt vinete si ardei copti exista ciuskopeck :)

#742
alexandrupope

alexandrupope

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 21.08.2018
Și eu sunt pro bucătărie cu living spațios, fix din același motiv, stăm toți împreună, familia sau musafirii.

Majoritatea încă gătesc mâncăruri împuțite gen peste gras, ceafa, cartofi prăjiți, piftie, caltaboș, etc.

Acum se pot gati și alte rețete de mâncare mult mai gustoase și sănătoase care nu îți impute toată casa, acum găsim fructe de mare, o doradă, legume oricând etc.

Când vrem ceva împuțit gen cârnați, peste gras, se gătește afară.

 MembruAnonim, on 13 martie 2019 - 13:59, said:

Chiar ma uit dupa un nou gratar electric. E o investitie care trebuie sa o fac. Cu picioare. Nu imi place webber.

O sa imi iau Char-broil.

Si nu se face niciodata scrumbie in casa, da-o naibi de treaba!

Pt vinete si ardei copti exista ciuskopeck :)

Da și eu caut grătar electric, uneori nu am chef sa aprind cărbunii pentru 2 pești sau 2 cârnați.
Dacă ai recomandări te rog să împărtășești.

#743
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,632
  • Înscris: 06.03.2005
La mine se gateste de 2-3 ori pe saptamana seara si uneori mic dejun dimineata, in rest aduc mancare gata facuta sau mananc in oras.
Totusi in acele putine ori nu accept sa imput casa cu orice si nu concept idea de gatit in living, adica sa imi imbacsesc pana si boxele si proiectorul cu vapori, ulei, mirosuri, bleah.Repet o simpla omleta ar fi suficient sa compromita totul.
Cu toate ca bucataria este mica am stat chiar 6 persoane la masa, exista si televizor dar nu am obiceiul sa stau acolo decat pe timpul mesei sau sa ajut la gatit.Socializarea se face in living ferit de mirosuri si mancare.

Edited by FC72, 13 March 2019 - 14:47.


#744
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Exista Weber si apoi restul.

#745
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Toate au fost făcute cu cap la început. Separat pentru ca familia sa se adune la masă, nu unul sa stea pe canapea, altul la calculator și asa mai departe. Dincolo de problema mirosurilor.

Nu e mai puțin frustrant pentru nevasta sa te vadă ca stai pe canapea în timp ce ea pregătește mâncarea, chiar dacă nu vă desparte un perete.:))

Edited by mihaigerard, 13 March 2019 - 16:34.


#746
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Nu chiar, corturile, iurtele, bordeiele si casele vechi de la tara toate au practic bucatarie open space. Bucatariile separate au aparut in casele celor avuti care isi permiteau servitori care sa le gateasca, apoi au devenit norma pentru oamenii obisnuiti. Acum intoarcerea la bucataria open space are fix acelasi motiv pentru care a existat de la inceput, e mai ieftin.

#747
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 nnestor, on 13 martie 2019 - 14:45, said:

Exista Weber si apoi restul.
weber e bun dar ala de iti zic eu pare si mai bun :D

#748
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

 mihaigerard, on 13 martie 2019 - 16:29, said:

Toate au fost făcute cu cap la început. Separat pentru ca familia sa se adune la masă, nu unul sa stea pe canapea, altul la calculator și asa mai departe. Dincolo de problema mirosurilor.

Nu e mai puțin frustrant pentru nevasta sa te vadă ca stai pe canapea în timp ce ea pregătește mâncarea, chiar dacă nu vă desparte un perete.:))
Nu e frustrant pt nevasta , ca ea e de fapt patroana in casa. Nu are servici , face ce vrea , când vrea..
Asa ca seara am și eu dreptul sa stau sa frec pl in timp ce ea face mâncare .
Deci bucătăria si living e tocmai ce trebuie in cazul meu.. îndeplinește toate cerintele ..

#749
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Este chiar de vis sa chemi prietenii pe la tine si sa stati relaxati la o discutie in mirosuri imbietoare !
Pe viitor prevad sufrageria in buda, sa poti vedea nevasta cand spala closetul stand relaxat pe fotoliu cu pl in mana...ca la varsta aia ce altceva sa ii faci la saraca pl !

Bundylike wanna be !

#750
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai tu faci scrumbie când ai musafiri?
Eu deschid o sticla da vin, niste mezeluri și cașcaval și stam la masă.
Punem o pizza sau ceva lejer...
Dacă vrem grătar ieșim pe terasa la naiba. Nu-i sa facem friptura pe aragaz...

#751
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Orice mancare care incepe cu "se caleste o ceapa" sau "se caleste un catel de usturoi" umple inevitabil casa de miros pentru niste ore bune. Mie mi se pare ca miros hainele si dupa ce te duci sa mananci la cantina, la fel e suficient sa desfaca unul un sandvis cu salam ca miroase in tot open-space-ul la birou, de aia in firmele decente exista bucatarii sau zone de mancat si nu se permite consumul de alimente in afara lor.
Bucatariile alea tipla din apartamentele de lux sunt o fita, aia nu gatesc niciodata si alea sunt pur decor si oricum au hote de 2000 de euro. Pana la urma intr-o casa de oameni normali e normal sa se gateasca si e normal sa miroasa a mancare si nu numai a lavanda si ocean.

Edited by nnestor, 13 March 2019 - 21:47.


#752
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Corect dar miroase intr-o incapere in mare parte.

 MembruAnonim, on 13 martie 2019 - 21:26, said:

Pai tu faci scrumbie când ai musafiri?
Eu deschid o sticla da vin, niste mezeluri și cașcaval și stam la masă.
Punem o pizza sau ceva lejer...
Dacă vrem grătar ieșim pe terasa la naiba. Nu-i sa facem friptura pe aragaz...
Alta treaba, ce hota trebuie sa pui pentru a face fata open space-ului ? Orice ai pune, nu va face fata si mai mult iti va scoate mirosurile din alte incaperi, iti va strica geamurile si vei avea permanent curent in casa.
Ca idee,google about openspace si cum a disparut el acum mai bine de 10 ani din Europa...de bun ce era !
La noi acum e za shit, ca na, cica am evoluat de la comunism, e mai misto sa stai cu 30-40 de .... intr-o incapere decat cu 4-5 , si sa fii maxim de concentrare cand muncesti in timp ce unu injura, altu vorbeste cu copilul,altul cu nevasta, unu si-a dat mai tare muzica la pc ca ii canta latareata, etc...  !
Dar fiecare cu gusturile lui !
Eu prefer sa imi gatesc supa, nu sa o cumpar la plic , iar cand fac asta nu am chef sa imi miroase hainele din cuier sau perdeaua din living a rata leseasca !

Edited by M0sGerila, 13 March 2019 - 22:01.


#753
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu cu colegul meu fumam in birou. Mai mult eu, bine eu fumez o tigare la 2-3 zile, el fumează din alea electronice.

:)
Prefer oricând miros de carne.

Apropo mie îmi plac inimile de pui, ieri am prăjit în casă și am pus piept de pui la cuptor. Seara punem pizza. Nu miroase a nimic după 1 ora in casa...

Eu cu colegul meu fumam in birou. Mai mult eu, bine eu fumez o tigare la 2-3 zile, el fumează din alea electronice.

:)
Prefer oricând miros de carne.

Apropo mie îmi plac inimile de pui, ieri am prăjit în casă și am pus piept de pui la cuptor. Seara punem pizza. Nu miroase a nimic după 1 ora in casa...

#754
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
😂😂😂 ala nu miroase nici e flacara !
Ia baga o ciorba la presiune de orice pasare de curte sa vezi cum e !


#755
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 03.05.2008
Voi nu aveti prieteni fumatori? Aia unde fumeaza, iarna? Din ce-am vazut lumea se strange in bucatarie, la sprit si tigara -  deci e necesara o bucatarie mare, cu coltar daca nu poti direct canapele +TV, neaparat inchisa. Bonus, daca prajesti ceva nu-ti miroase casa a ceapa..

Edited by vlad1102, 13 March 2019 - 23:14.


#756
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,632
  • Înscris: 06.03.2005
Mirosurile nu dispar dupa o ora, defapt te obisnuiesti cu mirosul si nu il mai sesizezi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate