Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Metropolitan Rezidențial Metalurgiei/Berceni 1

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#73
iulianbucei

iulianbucei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2019
Parerea mea ca pana pe 1 ianuarie 2020 nu au nicio sansa sa termine.
Se misca extraordinar de greu, si lucreaza cu galbejitii aia care se inteleg prin semne ca alta limba nu stiu..

#74
Scarface2019

Scarface2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.07.2019
Eu zic ca in martie 2020 cel mai devreme ...
De abia au inceput la fatada dinspre stadion.....mai au parchet ,centrala termica ,obiecte sanitare,parcare,lift,hol de pus si terminat....
Sa nu mai zic ca  unii nici acum nu au gresia sau faianta pusa

Oricum daca nu e terminat pana in octombrie putem sa ne gandim la primavara -vara 2020 ....vin iarna,sarbatorile...or sa invoice vremea rea etc

#75
coradoo

coradoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2009
Salut! Am fost ieri la o vizionare iar astazi am primit urmatorul mesaj.

Buna ziua, am primit o informare de la dezvoltator:"Buna ziua!
Anuntati-va clientii, ca incepand cu data de 15 iulie, vom mari toate preturile la apartamentele de la Metalurgiei, cu 1000 €.
Revin in cel mai scurt timp si cu informare cu privire la Berceni.
Multumesc!". Daca va hotarati pana pe 15, pot sa va pastrez pretul. O zi buna!

Poate intereseaza pe cineva 😁😁

#76
Scarface2019

Scarface2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.07.2019
Si ce termen de finalizare ti au comunicat la vizionare?

#77
coradoo

coradoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2009
31 octombrie cica

Update :

Acum ne-au dat listele de preturi si sunt cu 2000 mai scumpe si pe Metalurgiei, nu sunt doar 1000 euro.

😁😁

#78
Scarface2019

Scarface2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.07.2019
E inclusa si perioada de gratie sau fara?

#79
coradoo

coradoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2009
Nu cred, +60 zile, oricum nu cred ca e gata anu asta...

#80
Scarface2019

Scarface2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.07.2019
Cum era in interior:se lucra la casa scarii si/sau spatiile comune sau tot haos? Banuiesc ca de lift nu poate sa fie vorba :)))

#81
coradoo

coradoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2009
Eu am fost la et 3 si 4, si interiorul apartamentului era facut cu glet si lavabila, in rest, pauza, liftu nu exista momentan. Ma batea gandu sa ma hotarasc la un ap aici, dar deja pretul vad ca o sa creasca, mi se pare mult 5000e parcarea, si nu mi place ideea cu netul lor si alte chestii. Compartimentarea mi se pare ok, la apartamentele care nu au teava in bucatarie aproape pe mijloc 😁😁, in rest pare solid..

Edited by coradoo, 10 July 2019 - 10:40.


#82
Scarface2019

Scarface2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.07.2019
Era facut cu glet si lavabil in interiorul apartamentului sau pe hol? Ai idee in ce tronson ai fost:1 sau 2?

#83
coradoo

coradoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2009
In interiorul apartamentului, am fost in partea dreapta cum vezi blocul, si la apartamente cu vedere spre monaco tower si unu vedere spre terenul de fotbal

#84
Scarface2019

Scarface2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.07.2019
Suna bine ce zici... Banuiesc ca apartamentele pe care le ai vazut aveau gresie si faianta. Poate totusi, auzind toate astea, se incadreaza in oct :D

#85
Scarface2019

Scarface2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.07.2019
Mai asteptam si parerile/impresiile celor care au vizitat de curand ansamblul in ceea ce priveste stadiul constructiei

#86
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Va reamintesc ca nu se mai poate vinde fara receptie finala, adica aia in care e terminat blocul cu lift, balcoane, parcari, etc. Daca voi credeti ca mana de oameni cu care lucreaza astia in general poate termina tot pana la sfarsitul anului e bine, ca pe asta se bazeaza si ei :) Lamborgini consuma mult, nu iti permiti sa mai angajezi inca 20 de insi pe salariul minim.

#87
Scarface2019

Scarface2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.07.2019
Daca anteconntractul s a semnat inainte, nu are aplicabilitate.
Legea de care faci referire se refera mai mult la imobilul achizitionat sa fie bransat legal si mai putin la parcari etc sa fie terminate.
Corectati ma daca gresesc.


#88
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Te corectez, legea se aplica pentru orice apartament care va avea contract de V-C dupa ce a intrat in vigoare. In Mihai Bravu s-a pierdut o gramada de timp cu apartamentul gata ca nu era sticla pusa la balcoane.

#89
Scarface2019

Scarface2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.07.2019
Si oare  monseniorii de la Metropolitan sa tina cont de asa ceva, de legea asta de care spuneti dvstra?
In ultima comunicare a lor, in ultima sedinta cu ei, au spus ca in octombrie vor livra apartamentele persoanelor care au semnat contracte cu ei inca de la very beginning. Asta inseamna ca ei vor face contracte de VC si receptie finala doar pe apartament si nu pe bloc...

#90
dandan1989

dandan1989

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.04.2019
Parerea mea este ca nu pot sa mai vanda nici un apartament, fara a avea receptia finala a contructiei - respectiv proces verbal de receptie finala, unde inclusiv trebuie sa semneze reprez Primariei Sectorului 4, alaturi de constructor si beneficiar. Abia dupa ce acest document este finalizat, se pot pune in vanzare apartamentele. Chiar daca, presupunand prin absurd, vom fi chemati sa semnam contractul de vanzare-cumparare fara ca blocul sa fie gata (adica racordat la utilitati, cu lift functional, cu fatade si parcari finalizate, etc) va recomand sa nu semnati asa ceva, invocand prevederile antecontractului de vanzare cumparare. Cum am putea sa luam in primire un apartament fara sa vedem daca apa curge la robinet sau daca centrala termica functioneaza?
Zi frumoasa sa aveti!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate