Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Metropolitan Rezidențial Metalurgiei/Berceni 1

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#1
semperdan

semperdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.05.2009
Salutare! Deschid acest topic pt cei care vor să achiziționeze sau au achiziționat un apartament in metropolitan metalurgiei, vis a vis de stadion, bloc de 10 etaje, 340 de apartamente. Eu doresc sa cumpăr un apt de 2 camere in acest bloc. Din discuții cu agenta de vânzări am inteles ca se face un contract exclusivist pt paza, tv si net de 100lei/luna plus 2.5lei/m pătrat util/luna  pt întreținere. Termenul de finalizare noiembrie 2018, deși am inteles ca la toate celelalte ansambluri au fost întârzieri mari. Ce părere aveți? A mai cumparat cineva?

#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
uite aici niste informatii despre dezvoltator, e doar alta locatie:
https://forum.softpe...litan aviatiei

Edited by arg, 26 January 2018 - 09:24.


#3
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
si eu ma uit pe acolo dar , nu am intrat , pretul ma tine afara deocamdata , de la 57000 pt 2 camere , tu ce oferta ai primit ?

#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
nu-i vorba de pret ci de atitudine...

#5
semperdan

semperdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.05.2009
Eu caut de ceva vreme apartamente prin zona si acestea mi s-au parut cel mai ok pret/mp, sunt compartimentate bine spre deosebire de altele la acelasi pret de exemplu in metalurgiei park- mai mult pe schițe la acestea din urmă pentru ca sunt in stadiu "la fundatie" majoritatea.

#6
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 17.03.2009

 semperdan, on 26 ianuarie 2018 - 09:02, said:

Salutare! Deschid acest topic pt cei care vor să achiziționeze sau au achiziționat un apartament in metropolitan metalurgiei, vis a vis de stadion, bloc de 10 etaje, 340 de apartamente. Eu doresc sa cumpăr un apt de 2 camere in acest bloc. Din discuții cu agenta de vânzări am inteles ca se face un contract exclusivist pt paza, tv si net de 100lei/luna plus 2.5lei/m pătrat util/luna  pt întreținere. Termenul de finalizare noiembrie 2018, deși am inteles ca la toate celelalte ansambluri au fost întârzieri mari. Ce părere aveți? A mai cumparat cineva?
Asta e de reclamă, nu?
Cum e contractul ăla, exclusivist?

Edited by stancosty, 26 January 2018 - 10:29.


#7
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Ăștia mai un ansamblu la pallady,e mare si e ridicat la rosu si nu lucrează la el de vreo 2 ani,deși ei tot vand si mai au un bloc la mihai bravu care si ala e la rosu dar lucrau,deci sanse mici sa se termine repede si șantierul asta.

#8
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

 Marius19891989, on 26 ianuarie 2018 - 10:38, said:

Ăștia mai un ansamblu la pallady,e mare si e ridicat la rosu si nu lucrează la el de vreo 2 ani,deși ei tot vand si mai au un bloc la mihai bravu care si ala e la rosu dar lucrau,deci sanse mici sa se termine repede si șantierul asta.

Astia sunt aia de au fost aproape sa cumpere terenul de la Policolor, dar au avut litigii si l-au luat altii?

#9
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Nu stiu..stiu ca ei construiesc la policolor cel putin au început acum 3 ani,nici acum nu au terminat si nu lucrează nimic,am vrut eu sa cumpăr acolo.

#10
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Au cumparat o bucata de teren la Policolor si semnasera sa cumpere tot ce este acolo.
Nu au platit si evident proprietarii Policolor au gasit alti cumparatori.

#11
semperdan

semperdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.05.2009

 stancosty, on 26 ianuarie 2018 - 10:27, said:

Asta e de reclamă, nu?
Cum e contractul ăla, exclusivist?
Nu vad care e reclama... Exclusivist inseamna ca nu ai voie, prin contractul de vanzare, sa faci contract cu un alt operator de tv, net sau paza in afara celui pe care ti-l ofera ei (fortat), mie unu nu-mi convine!
In alta ordine de idei, o cunostinta a dat 5000e la un antecontract din policolor cu termen de finalizare in iulie 2017 si  acum termenul s-a prelungit la 1 martie 2018, se gandeste serios sa isi ceara avansul inapoi. Am intrebat-o pe cea de la vanzari despre problema asta si raspunsul a fost ca domnul primar Negoita le baga bete in roate, insa, aici, la metalurgiei nu vor fi astfel de probleme, imi garanteaza ea, bineinteles - verbal...

#12
nykyboy1984

nykyboy1984

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.09.2018
Salutare!
Am rezervat un apartament de 3 camere in acest ansamblu.
Mai sunt persoane pe aici care au facut acelasi lucru?
Care credeti ca va fi termenul de finalizare, dezvoltatori dau ca termen sfarsitul lunii martie 2019.
Aveti idee de calitatea finisajelor, avand in vedere faptul ca ei ofera doar 30 lei/mp pentru gresie/faianta/parchet si 300 lei/buc pentru usile de interior

#13
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
E simplu.
Conform istoricului lor.. termenul dat de dezvoltatori plus minim 6 luni pana la predare.

#14
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 09.04.2007
1.Confirm ce zice Groh
2.Preturile de la finisaje sunt minime (for low cost stuff) De exemplu eu am dat  cam 800 lei pe o usa:
https://classen.pl/en/door/5680/
-la gresie si faianta cred ca nici nu exista ceva sub 30 lei

#15
PunisherThe

PunisherThe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 17.11.2008
Este destul de mic bugetul pentru pretul cerut, dar in comparatie cu celelalte complexuri rezidentiale din zona Dimitrie Leonida, pe foaie pare cel mai ok. Am fost sa vizitez cateva blocuri noi de se construiau si erau foarte nasoale.
Cat despre gresie si faianta, gasesti la pretul lor... De mentionat este ca 30 de lei este bugetul strict pentru placile de gresie. Adezivul, montajul si restul sunt acoperite de ei. La fel este si pentru parchet.

#16
tdanut

tdanut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.12.2007
Buna tuturor,

Intentionez si eu sa rezerv un apartament cu 3 camere in acest bloc. As opta pentru ultimul etaj (am o problema cu vecinii de deasupra :D). Am inteles ca pentru ultimul etaj, 11, a fost obtinuta autorizatie separata, blocul fiind initial autorizat pt 10 etaje. Mie mi s-a parut ca blocul este foarte ok contruit. Am trimis poze in interior/exterior unui arhitect care mi-a confirmat care e ok. Ca si termen de finalizare, dna Cristina Matei m-a informat ca va fi iunie 2019. Daca mai aveti si alte informatii despre acest bloc, va rog impartasiti-le.

Toate bune!

#17
AlexP1981

AlexP1981

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.05.2015
Atentie la ceea ce va promit!

Edited by AlexP1981, 17 January 2019 - 23:22.


#18
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008
Cat este rezervarea?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate