Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Metropolitan Rezidențial Metalurgiei/Berceni 1

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#55
mar1s

mar1s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 13.06.2011
Si-a luat cineva loc de parcare? Am inteles ca e acelasi pret subteran sau afara. 5000 Euro, iar daca depaseste o anumita suprafata platim in plus aproximativ 500 Euro pe metru patrat.

#56
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
Un loc de parcare subteran nu are cum sa coste cat unul suprateran. Imposibil.

#57
PunisherThe

PunisherThe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 17.11.2008
@leusteanul Costa la fel ambele variante. Cel suprateran este acoperit (sub bloc)

@mar1s mi-am luat eu loc de parcare suprateran. Chestia cu 500 de euro nu mi s-a specificat in contract. S-ar putea sa fie ceva nou adaugat.

#58
OtiliaB

OtiliaB

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.05.2019
buna ziua.
eu am cerut un loc de parcare subteran si am adaugat la valoarea locuintei 5000 euro.
din ultima discutie, inteleg ca pretul este aproximativ, functie de amplasament si de suprafata totala a acestuia, stabilita dupa terminarea lucrarilor.

#59
iulianbucei

iulianbucei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2019

View PostOtiliaB, on 31 mai 2019 - 10:03, said:

buna ziua.
eu am cerut un loc de parcare subteran si am adaugat la valoarea locuintei 5000 euro.
din ultima discutie, inteleg ca pretul este aproximativ, functie de amplasament si de suprafata totala a acestuia, stabilita dupa terminarea lucrarilor.

Cum sa fie estimativ pretul de 5000 euro?? Pretul este fix, nu conteaza daca depaseste suprafata sau nu. Cel putin la mine in contract asa este, si cei 5000 euro de la locul de parcare mi i-a trecut la suma totala (nu specifica nicaieri ca pretul de 5000 euro este pentru locul de parcare)

#60
laurcsi

laurcsi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.04.2017

View Postiulianbucei, on 01 iunie 2019 - 16:26, said:


Cum sa fie estimativ pretul de 5000 euro?? Pretul este fix, nu conteaza daca depaseste suprafata sau nu. Cel putin la mine in contract asa este, si cei 5000 euro de la locul de parcare mi i-a trecut la suma totala (nu specifica nicaieri ca pretul de 5000 euro este pentru locul de parcare)

Locul de parcare cu suprafata standard in subteran sau pe parterul liber, este 5,000 euro, tva inclus. Locurile de parcare care vor avea dimensiuni mai mari celei standard, in urma masuratorilor cadastrale, vor costa 435 euro/mp, tva inclus. Din calcul rezulta ca suprafata standard este de 11,5mp.

#61
iulianbucei

iulianbucei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.04.2019

View Postlaurcsi, on 06 iunie 2019 - 07:51, said:


Locul de parcare cu suprafata standard in subteran sau pe parterul liber, este 5,000 euro, tva inclus. Locurile de parcare care vor avea dimensiuni mai mari celei standard, in urma masuratorilor cadastrale, vor costa 435 euro/mp, tva inclus. Din calcul rezulta ca suprafata standard este de 11,5mp.

Va scrie voua asa ceva in contract?

Legat de locul de parcare mie imi scrie in contract doar:
- un loc de parcare standard cu o suprafață de aproximativ 12,50 mp, situat la parterul imobilului bloc ce se va construi conform celor de mai sus.

#62
mar1s

mar1s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 13.06.2011
Am impresia ca la cei care au facut rezervarea la inceput, pretul este fix 5000. Dupa care le-a venit ideea sa mai scoata niste bani in plus si sa il vanda la metru patrat pentru ce depaseste o anumita suprafata.

#63
Mark_it

Mark_it

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.05.2006
Buna ziua,

Stie cineva, ceva noutati legat de terminul de finalizare/stadiul constructiei?


Multumesc

#64
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006

View Postmar1s, on 06 iunie 2019 - 09:14, said:

Am impresia ca la cei care au facut rezervarea la inceput, pretul este fix 5000. Dupa care le-a venit ideea sa mai scoata niste bani in plus si sa il vanda la metru patrat pentru ce depaseste o anumita suprafata.
Asa a facut si la Mihai Bravu. La inceput erau toate acelasi pret, la semnare pretul s-a schimbat la finalizarea constuctiei la intabularea locurilor cand a aparut exact suprafata fiecarui loc. Nu mia vorbiti de contract si alte cuvinte frumose daca nu cunoasteti dezvoltatorii :D

#65
Scarface2019

Scarface2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.07.2019
Buna ziua,

Se mai stie ceva de termenul de finalizare/stadiul constructiei ?

Exista vreo sansa sa fie gata anul acesta ?

Intelesesem ca nu or sa dea apartamentele spre locuit decat atunci cand o sa fie gata tot blocul si nu in functie de cum  si cand a semnat fiecare contractul...

#66
tdanut

tdanut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.12.2007
Consultantul cu care am vorbit la telefon ultima oara (vroiam sa ma programez pentru o vizita la apartamentul rezervat) mi-a spus ca ultimul termen pe care l-a auzit  ca a fost comunicat celor care fac rezervari a fost 31 octombrie 2019.

#67
Scarface2019

Scarface2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.07.2019
Tu cand ti ai rezervat apartamentul si in ce stadiu esti cu el:ai ales gresia/faianta si/sau parchetul?
Crezi ca la cum se desfasoara lucrarile si in ce stadiu se afla cu ele, exista posibilitatea sa se incheie anul asta contractul de vanzare cumparare?
Ai auzit ceva cum ca locuintele nu vor fi trecute pe numele proprietarilor pana ce nu o sa fie finalizata constructia? La ultima intalnire cu dezvoltatorul, el a spus ca incearca sa se incadreze ptr octombrie pt cei care au rezervat de la inceput....

#68
tdanut

tdanut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.12.2007
Alte informatii nu am, nici eu. Inca nu am fost chemat sa aleg gresie/parchet. Am vrut sa merg sa vad cum merg lucrarile la apartament, insa mi s-a spus ca luna asta nu se fac vizionari. Doar din luna august se poate. Nu cred ca e posibil, nici nu doresc, sa preiau apartamentul pana nu este finalizat tot blocul.

#69
Scarface2019

Scarface2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.07.2019
Inseamna ca l ai cumparat de curand....
Ciudat ca nu se pot face vizionari....

#70
tdanut

tdanut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.12.2007
Eu am rezervat apartamentul la inceputul anului. Aveam termen de finalizare sfarsitul lui iunie.

#71
Scarface2019

Scarface2019

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.07.2019
31 oct + 60 zile ?

#72
tdanut

tdanut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 17.12.2007
31 iunie + 60 zile

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate