Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

ce anume să dezvolt la mine?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#55
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

View Postlaffin, on 07 noiembrie 2017 - 15:36, said:

Ai incercat, poate-ti plac baietii?
Nu!

#56
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Postcorinadaniela, on 07 noiembrie 2017 - 15:03, said:

???
Pai are nevoie de o fata, si tu esti singura de pe acest topic Posted Image

#57
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 05.06.2009

View PostYourFan, on 07 noiembrie 2017 - 16:10, said:

Pai are nevoie de o fata, si tu esti singura de pe acest topic Posted Image

i-as putea fi mama, la varsta pe care o am. Posted Image
trecem cu vederea ca-s casatorita (doar de vreo 25 de ani, asa) si am si un copil :-). :-)

radem, glumim, dar baiatul asta chiar are niste probleme.
macar sfaturi bune sa-i dam si sa-l incurajam cumva, daca altfel nu-l putem ajuta.

#58
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 02.02.2008
ia sa-i aducem niste fete, facem cheta?

#59
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,554
  • Înscris: 16.03.2007

View Postcorinadaniela, on 07 noiembrie 2017 - 16:21, said:

i-as putea fi mama, la varsta pe care o am. Posted Image
trecem cu vederea ca-s casatorita (doar de vreo 25 de ani, asa) si am si un copil :-). :-)

Eh, ce-i drept, nici el nu cred ca e prea pretentios Posted Image

Edited by laffin, 07 November 2017 - 16:40.


#60
tovarashu

tovarashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 07.11.2017
te ingrijorezi degeaba. intr-o zi vei avea la fete ca vei vrea sa scapi de ele

#61
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

View Postcorinadaniela, on 07 noiembrie 2017 - 16:21, said:


i-as putea fi mama, la varsta pe care o am. Posted Image
trecem cu vederea ca-s casatorita (doar de vreo 25 de ani, asa) si am si un copil :-). :-)

radem, glumim, dar baiatul asta chiar are niste probleme.
macar sfaturi bune sa-i dam si sa-l incurajam cumva, daca altfel nu-l putem ajuta.
Aș încerca să nu maximizez dificultățile/problemele. E clar că sunt ceva acolo din moment ce psihiatrul mi-a recomandat Zalasta. Altfel nu-mi dădea nimic. Am mai discutat cu cineva pe fb, cu care am luat legătura pe subiectul religiei și mi-a spus, legat de nevoia mea de a-mi face o prietenă, 'E important sa lasi lucrurile sa vina de la sine
Cu cat te gandesti mai mult la acest aspect cu atat mai mult nu se va lega pentru ca te concentrezi prea mult pe asta si dai gres..e valabil.la oricine'.
După cum am zis, aș încerca să nu maximizez problemele, să-mi fac noi unde nu am. I-am zis că nu simt nicio schimbare cu jumate de pastilă zalasta și mi-a zis să mai iau un sfert din ea, deci 75%.
De aș găsi în Alba Iulia ceva club de dans sportiv sau street dance ar fi super. Acolo aș cunoaște persoane noi, mai ales fete. Am încercat la un club și mi-au zis că-s în căutare de sală.
Vă apreciez dorința de a mă ajuta.

View Posttovarashu, on 07 noiembrie 2017 - 16:47, said:

te ingrijorezi degeaba. intr-o zi vei avea la fete ca vei vrea sa scapi de ele
Probabil să ai dreptate.

View Postzyppster, on 07 noiembrie 2017 - 16:36, said:

ia sa-i aducem niste fete, facem cheta?
Asta-i bună! ;;)

#62
tovarashu

tovarashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 07.11.2017
am fost ca tine, plangeam prin camere de camin. acum am cate 2 si ma stradui cum sa fac sa nu afle una de alta

#63
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

View Posttovarashu, on 07 noiembrie 2017 - 16:57, said:

am fost ca tine, plangeam prin camere de camin. acum am cate 2 si ma stradui cum sa fac sa nu afle una de alta
Și cum ai reușit?

#64
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcorinadaniela, on 07 noiembrie 2017 - 16:21, said:

radem, glumim, dar baiatul asta chiar are niste probleme.
macar sfaturi bune sa-i dam si sa-l incurajam cumva, daca altfel nu-l putem ajuta.

Apropo de probleme de genu. Sa stiti ca si Eminescu era la fel, avea nevoie de psihiatru. Plangea dupa Veronica si era timid. Asta este o boala psihica. Simtea nevoia de iubire, de imbratisari etc. Se poate vedea foarte usor in poeziile sale unde tot aminteste de o fata, cum se imbratiseaza etc. Mai spune ca sufera si suspina, ca este singur etc. Bolnav psihic omul.



Lacul de Eminescu

Si au trec de-a lung de maluri,
Parc-ascult si parc-astept
Ea din trestii sa rasara
Si sa-mi cada lin pe piept;


Sa sarim în luntrea mica,
Îngânati de glas de ape,
Si sa scap din mâna cârma,
Si lopetile sa-mi scape;


Sa plutim cuprinsi de farmec
Sub lumina blândei lune �

Vântu-n trestii lin fosneasca,
Unduioasa apa sune!

Dar nu vine... Singuratic
În zadar suspin si sufar

Lânga lacul cel albastru
Încarcat cu flori de nufar.

Edited by MembruAnonim, 07 November 2017 - 17:10.


#65
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View Posttovarashu, on 07 noiembrie 2017 - 16:57, said:

am fost ca tine, plangeam prin camere de camin. acum am cate 2 si ma stradui cum sa fac sa nu afle una de alta
Si ti-ai facut cont pe Softpedia doar sa te lauzi, bata-te norocu de simpatic!

#66
iliketoforkmyself

iliketoforkmyself

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 30.08.2016
intreaba-l pe mr meeseeks

#67
tovarashu

tovarashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 07.11.2017

View Postdannyetlv, on 07 noiembrie 2017 - 16:58, said:

Și cum ai reușit?

mi-am bagat picioarele. eu visam la intalniri romantice sub stele ele o ardeau prin cluburi. uita-te si tu pe net, numai baietii se plang ca vor fete de suflet, n-ai sa vezi nicio fata care sa isi doreasca asa ceva, ele vor doar sa si-o traga. asa ca da-le ce vor

#68
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

View Postiliketoforkmyself, on 07 noiembrie 2017 - 17:29, said:

intreaba-l pe mr meeseeks
pe cine?

#69
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,062
  • Înscris: 31.03.2015

View Postdannyetlv, on 06 noiembrie 2017 - 21:50, said:

inteligenta emotionala
vreau o prietena si nu gasesc
abordari
Nu exista inteligenta emotionala. Asta e o gaselnita de marketing a unor escroci ce vor sa iti vanda vorbe goale. Sau daca vrei, inteligenta emotionala reprezinta starea omului sanatos la cap. Cand iti pierzi din sanatatea la cap, se cheama ca ti-ai pierdut din EQ.
Multi baieti isi bat capul cu cum sa isi faca gagici, cum sa gaseasca metode eficiente prin care sa comunice cu fetele si sa le seduca.
Si culmea, nicio metoda nu functioneaza. Dimpotriva, cu cat incerci sa aplici practic din ce crezi ca ai invatat despre femei, cu atat iti iei refuzuri mai multe. Adevarul e ca nu barbatii le agata pe femei ci femeile ii agata efectiv pe barbati. Barbatii nu fac decat sa pofteasca la femei si sa se bage timid in seama cu ele. Daca o femeie este interesata de tine, iti va da ea de inteles foarte clar ca vrea ceva cu tine. Daca nu e interesata, atunci te va ignora sau evita. Asadar tu n-ai fost agatat de nicio femeie din simplul motiv ca nu prezinti interes pentru femei. Nu le atragi.

Nu-i vorba ca nu ti-ai fi insusit tu cine stie ce abilitati magice de seductie si comunicare, ci realitatea e cu totul alta; pur si simplu femeile cu care ai interactionat tu vreodata nu ti-au transmis niciun semnal de interes, asa ca ai ramas pe dinafara. Femei sunt garla, oriunde ti-ai intoarce privirea vezi femei valabile, insa in ceea ce te priveste, ele nu au niciun interes sa se bage in seama cu tine, sa te agate, sa se cupleze cu tine. Foarte multi baieti au impresia despre sine ca nu au abilitati sociale, ca nu stiu sa se poarte, sa comunice natural. Si merg ei pe la tot felul de psihologi, iau tot felul de antidepresive, urmeaza cursuri de dezvoltare personala, si tot nu reusesc mare lucru. Asta pentru ca de fapt nu au o problema reala. Atata doar ca nu-i place lumea, pentru ca fizic, temperament, fel de a fi mai special.

View PostMembruAnonim, on 07 noiembrie 2017 - 17:06, said:

Apropo de probleme de genu. Sa stiti ca si Eminescu era la fel, avea nevoie de psihiatru. Plangea dupa Veronica si era timid. Asta este o boala psihica. Simtea nevoia de iubire, de imbratisari etc. Se poate vedea foarte usor in poeziile sale unde tot aminteste de o fata, cum se imbratiseaza etc. Mai spune ca sufera si suspina, ca este singur etc. Bolnav psihic omul.
Si mai era si urat cu spume. Pitic, nemasculin.

Edited by Cristi_E, 08 November 2017 - 10:04.


#70
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Ceea ce vrea sa zica Cristi este ca trebuie sa incerci cu mai multe pana cand cineva va fi interesata de tine.

Edited by YourFan, 08 November 2017 - 12:07.


#71
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMembruAnonim, on 07 noiembrie 2017 - 17:06, said:

Apropo de probleme de genu. Sa stiti ca si Eminescu era la fel, avea nevoie de psihiatru. Plangea dupa Veronica si era timid. Asta este o boala psihica. Simtea nevoia de iubire, de imbratisari etc. Se poate vedea foarte usor in poeziile sale unde tot aminteste de o fata, cum se imbratiseaza etc. Mai spune ca sufera si suspina, ca este singur etc. Bolnav psihic omul.



Lacul de Eminescu

Si au trec de-a lung de maluri,
Parc-ascult si parc-astept
Ea din trestii sa rasara
Si sa-mi cada lin pe piept;


Sa sarim în luntrea mica,
Îngânati de glas de ape,
Si sa scap din mâna cârma,
Si lopetile sa-mi scape;


Sa plutim cuprinsi de farmec
Sub lumina blândei lune �

Vântu-n trestii lin fosneasca,
Unduioasa apa sune!

Dar nu vine... Singuratic
În zadar suspin si sufar

Lânga lacul cel albastru
Încarcat cu flori de nufar.


Pai da, Cristi_E, Eminescu era un bolnav psihic. Ce fatalau, plangea dupa fete si le mai si onora cu poezii. Eu tot cred ca psihiatru este solutia, ca sa nu zic camasa de forta. Cat de fatalau si plangacios poti sa fii sa stai sa compui poezii pt o fata?! Trebuie sa ai probleme grave la mansarda. Ce e aia iubire? Iubirea nu exista, este o boala psihica.


Mda... Cred ca unii si-au dat seama ca am fost ironic. Cu toate astea parerea majoritatii asta e, ca iubirea nu exista si la ce plm ne este de folos?! Ca acela care iubeste are probleme la mansarda, trebuie vazut de un psihiatru. WTF?
In cazul asta am o intrebare pt #corinadaniela :  Eminescu era in **** mea bolnav psihic sau cum? Pt ca daca spui de initiator ca are probleme la cap, asta inseamna ca si Eminescu avea.

S-a dus dracu specia umana.

#72
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

View PostCristi_E, on 08 noiembrie 2017 - 10:01, said:


Nu exista inteligenta emotionala. Asta e o gaselnita de marketing a unor escroci ce vor sa iti vanda vorbe goale. Sau daca vrei, inteligenta emotionala reprezinta starea omului sanatos la cap. Cand iti pierzi din sanatatea la cap, se cheama ca ti-ai pierdut din EQ.
Multi baieti isi bat capul cu cum sa isi faca gagici, cum sa gaseasca metode eficiente prin care sa comunice cu fetele si sa le seduca.
Si culmea, nicio metoda nu functioneaza. Dimpotriva, cu cat incerci sa aplici practic din ce crezi ca ai invatat despre femei, cu atat iti iei refuzuri mai multe. Adevarul e ca nu barbatii le agata pe femei ci femeile ii agata efectiv pe barbati. Barbatii nu fac decat sa pofteasca la femei si sa se bage timid in seama cu ele. Daca o femeie este interesata de tine, iti va da ea de inteles foarte clar ca vrea ceva cu tine. Daca nu e interesata, atunci te va ignora sau evita. Asadar tu n-ai fost agatat de nicio femeie din simplul motiv ca nu prezinti interes pentru femei. Nu le atragi.

Nu-i vorba ca nu ti-ai fi insusit tu cine stie ce abilitati magice de seductie si comunicare, ci realitatea e cu totul alta; pur si simplu femeile cu care ai interactionat tu vreodata nu ti-au transmis niciun semnal de interes, asa ca ai ramas pe dinafara. Femei sunt garla, oriunde ti-ai intoarce privirea vezi femei valabile, insa in ceea ce te priveste, ele nu au niciun interes sa se bage in seama cu tine, sa te agate, sa se cupleze cu tine. Foarte multi baieti au impresia despre sine ca nu au abilitati sociale, ca nu stiu sa se poarte, sa comunice natural. Si merg ei pe la tot felul de psihologi, iau tot felul de antidepresive, urmeaza cursuri de dezvoltare personala, si tot nu reusesc mare lucru. Asta pentru ca de fapt nu au o problema reala. Atata doar ca nu-i place lumea, pentru ca fizic, temperament, fel de a fi mai special.


Si mai era si urat cu spume. Pitic, nemasculin.

De unde știi toate astea?
Sunt fix opusul a ceea ce taher sonu de pe arta seducției spune în clipurile sale.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate