Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Accesorii Samsung Galaxy Note 8: huse, carcase, folii protectie ecran, etc

- - - - -
  • Please log in to reply
933 replies to this topic

#865
infractoru03

infractoru03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2013
Salut,folia Lemontti are adeziv pe întreaga suprafață sau doar margini? Am avut până acum un Nillkin 3d Max, apoi Galaxy Note 8 Screen Protector [Tempered Glass] de la Smash-It (Amazon UK) și am ajuns mereu să le dau jos din cauza problemelor de touch sau efectul de curcubeu pe ecran.Mă bate gândul să imi iau Whitestone, dar aș mai face o încercare cu ceva ușor de montat până să recurg la Whitestone 😄

#866
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 23.05.2010
Are adeziv doar pe margini.
Cred ca tine foarte mult si de modul de montare, fiind mai mica decat displayul si decupata la senzori, trebuie potrivita la fix.
Am avut multe folii de sticla pe note 8. De pe aliexpres vreo 4 modele, nici una buna. Am mai avut de la cellara, care acoperea in intregime displayul, dar avea un efect pronuntat de oglinda si nu mergea touchul bine, am mai incercat una de la kesellring luata de la mobile direct nici la aceea nu mergea bine touchul. Am mai avut si full adhezive (o porcarie, raman bule si slaba calitativ)
La folia lemontti merge touchul exact ca si cu folia de la smart p., cel putin la mine.
O gasesti in shopuri la orange.

Edited by cipri_m78, 27 May 2018 - 22:09.


#867
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 28.07.2007
Smart Things->View TV on Phone + Samsung Clear View Standing = Retardare Maxima

Attached Files



#868
infractoru03

infractoru03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2013

View Postcipri_m78, on 27 mai 2018 - 21:54, said:

Are adeziv doar pe margini.
Cred ca tine foarte mult si de modul de montare, fiind mai mica decat displayul si decupata la senzori, trebuie potrivita la fix.
Am avut multe folii de sticla pe note 8. De pe aliexpres vreo 4 modele, nici una buna. Am mai avut de la cellara, care acoperea in intregime displayul, dar avea un efect pronuntat de oglinda si nu mergea touchul bine, am mai incercat una de la kesellring luata de la mobile direct nici la aceea nu mergea bine touchul. Am mai avut si full adhezive (o porcarie, raman bule si slaba calitativ)
La folia lemontti merge touchul exact ca si cu folia de la smart p., cel putin la mine.
O gasesti in shopuri la orange.

am clacat pana la urma si am comandat si montat un whitestone dome. A iesit impecabil, dar si pregatirile au fost riguroase Posted Image  am acoperit spatele, porturile si butoanele cu scotch simplu transparent (chiar si asa lichidul a curs pe partea cu butonul de Power, in spatiul mic dintre cadrul de alumininiu si ecran, dar il ignor ca nu se vede nimic, doar daca te zgaiesti acolo intentionat vezi ca e ceva). cu multa rabdare , biroul drept, surse de lumina bune si verificare din minut in minut ca nu e nici o urma de praf pe ecran si cu un video in fata pe monitor care imi arata pasii, a iesit perfect. fara bule de aer, perfect aliniat, totul ok. l-am lasat in pace de ieri dupa-amiaza pana azi dimineata ca sa se intareasca ce ar mai trebui sa se intareasca. acum sa vedem cu testul timpului daca ramane asa sau apar bule de aer, cum au aparut la alti utilizatori dupa 2-3 luni Posted Image

#869
alexmaster

alexmaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 12.07.2009
Tin minte de lq note 4 cum erau foliile de sticla cu lipici pe tot ecranul, de schimbam una odata la 8 luni, incep sa simt dorul ecranului drept, cu toate ca se poate face acelas cacat si cu astea curbate insa ar pierde mult marketul asta de 2 bani.

#870
infractoru03

infractoru03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2013

View Postalexmaster, on 08 iunie 2018 - 00:45, said:

Tin minte de lq note 4 cum erau foliile de sticla cu lipici pe tot ecranul, de schimbam una odata la 8 luni, incep sa simt dorul ecranului drept, cu toate ca se poate face acelas cacat si cu astea curbate insa ar pierde mult marketul asta de 2 bani.

Cred că după experiența Samsung următorul telefon o să il iau cu ecran drept. E prea multă dramă cu ecranul edge dpsv protecție ecran

#871
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 28.07.2007

Sunt de acord, note 8 nu ar fi trebuit sa aiba edge. E o mare chinuiala sa selectezi ceva ce e pe marginea ecranului cu s-penul

#872
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 28.07.2007

View Postjustexpect, on 02 iunie 2018 - 11:26, said:

Smart Things->View TV on Phone + Samsung Clear View Standing = Retardare Maxima

Cum a rezolvat Samsung problema asta cu imaginea inversata?
Simplu, in loc sa adauge suport de rotire a ecranului in aplicatie, a scos
optiunea "view tv on phone" din ultima versiune Smart Things din google play store
(noroc ca penultima versiune inca exista in Galaxy Apps).
Un caz clasic de ascundere a gunoiului sub pres.

#873
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 28.07.2007
Se pare ca a fost o problema temporara. Merge View tv on phone cu ultima versiune.

#874
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Stie cineva unde gasesc o sticla Nillkin, cu adeziv pe toata suprafata?

#875
infractoru03

infractoru03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2013

View PostYOUR_GOD, on 21 iunie 2018 - 11:21, said:

Stie cineva unde gasesc o sticla Nillkin, cu adeziv pe toata suprafata?

"Sticlă" nu o să găsești cu full adhesive la Nillkin. In schimb au o protecție dintr-un plastic rigid care e full adhesive : https://nillkin.org/...ote-8-3d-ap-pro
Ei pe site spun că e temperred glass dar nu e, e un plastic dar măcar e full adhesive

Ăstia văd că au pe stoc:    https://triomag.ro/p...note-8-nillkin/ sau Amazon

Edited by infractoru03, 21 June 2018 - 11:55.


#876
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Am gasit-o pe aceea. Apare c anu o mai au sau nu o mai produc. M-as multumi si cu plastic. Oricum sticla este o prostie.

#877
infractoru03

infractoru03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2013

View PostYOUR_GOD, on 21 iunie 2018 - 11:54, said:

Am gasit-o pe aceea. Apare c anu o mai au sau nu o mai produc. M-as multumi si cu plastic. Oricum sticla este o prostie.

Am editat mesajul precedent cu link

#878
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Intra pe topicul de huse pentru S8.
Tocmai am montat noul polimer, e bestiala !

#879
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Vad ca nu precizeaza ca are adeziv full?

#880
infractoru03

infractoru03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2013

View PostYOUR_GOD, on 21 iunie 2018 - 12:33, said:

Vad ca nu precizeaza ca are adeziv full?

Ignora limba din clip, se vede ca e full adhesive cand pune folia pe ecran: https://youtu.be/96k1DnP8XAE?t=37s

#881
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007

View PostYOUR_GOD, on 21 iunie 2018 - 12:33, said:

Vad ca nu precizeaza ca are adeziv full?
Adezivul e sub forma de spray si se pulverizeaza pe folie doar.
Intra pe SmartProtection si gasesti tutorial.

#882
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Mosule, cred ca vorbesti despre foliile lor. Eu voiam ceva rigid, ca folii am avut. Doua. Pe spate, oricum nu conteaza, dar pe fata, raman urme de la pen. Altfel, eu cele mai tari folii, dar nu pentru N8.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate