Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Accesorii Samsung Galaxy Note 8: huse, carcase, folii protectie ecran, etc

- - - - -
  • Please log in to reply
933 replies to this topic

#919
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,110
  • Înscris: 11.12.2007
Eu folosesc acum una roșie https://www.aliexpre...1d462e0e4vqbC0. Mai există și așa https://www.aliexpre...1d462e0e4vqbC0. Nu alunecă deloc, e ușor de pus pe telefon, nu zgârie telefonul dacă nu insistați s-o puneți pe el și roșul arată foarte bine față de negrul telefonului.

#920
adriahno

adriahno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 06.07.2006
Da, arata foarte bine. Oricum, negru cu rosu reprezintă o combinație reusita

#921
florica72

florica72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 07.09.2012
Buna seara! Ce folie de protectie imi recomandati pentru note 8-ul meu? Buget max 100 lei...si de husa as avea nevoie...ce husa imi recomandati? Buget :120 lei.

#922
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,110
  • Înscris: 11.12.2007
Eu recomand așa ceva https://www.smartpro...galaxy-note-8/. Am una pe Note 8, una pe tabletă și am mai luat două pentru telefoanele din familie. Husa o am de prin China.

#923
cox

cox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.04.2006
eu am folosit folie de la smartprotection cam 10 luni. acum am sticla cu adeziv UV...au si la smartprotection. Huse am cele lansate de samsung cu exceptia led cover. Recomand Alcantara si clear cover. Daca lucrezi in mediu mai greu ca sa zic asa poti lua cea groasa Protective Stand Cover dar are dezavantajul ca nu merge conectata la dex pt ca e groasa jos.

#924
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Mi-am luat folie, dar nu am apucat sa o pun. Citisem si pe aici ca cea mai buna e de la Whitestone, dar n-as da 50 euro pe ea.

[ https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81WAd9uQRSL._SL1500_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/61sXi%2BR8ORL._SL1000_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Am mai luat si un incarcator wireless:
[ https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71h7DSag-6L._SL1500_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


In legatura cu husa, care recomandati? As prefera una care sa nu acopere butoanele laterale.
Si mi-ar mai trebui pentru masina un incarcator wireless pentru masina, care se ataseaza la grila de ventilatie. Avveti ceva recomandari?

Edited by Bursul, 05 February 2019 - 09:03.


#925
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,110
  • Înscris: 11.12.2007
Eu recomand husa ASTA. E foarte elegantă, plăcută la atingere şi destul de solidă (am scăpat deja Note 8-ul meu de 2 ori ĂŽn colţuri şi husa a ajutat).

#926
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Imi recomandați și mie o folie de sticla full glue? Daca se poate si fara sa aiba luciul ala de oglindă. Va multzam.

#927
infractoru03

infractoru03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2013

View PostNaturalBornGamer, on 27 februarie 2019 - 20:05, said:

Imi recomandați și mie o folie de sticla full glue? Daca se poate si fara sa aiba luciul ala de oglindă. Va multzam.

Whitestone Dome

#928
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 01.02.2003
Am Whitestone Dome de peste 1 an. Absolut perfecta.

#929
justexpect

justexpect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 28.07.2007

View Posttmihai20, on 05 februarie 2019 - 12:12, said:

Eu recomand husa ASTA. E foarte elegantă, plăcută la atingere şi destul de solidă (am scăpat deja Note 8-ul meu de 2 ori ĂŽn colţuri şi husa a ajutat).

Ce folie de smart protection ai comandat pentru husa asta? Stiu ca folia se comanda in functie de husa. Husa acopera si butoanele de volum/bixby/power?

#930
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,110
  • Înscris: 11.12.2007

View Postjustexpect, on 25 aprilie 2019 - 10:28, said:


Ce folie de smart protection ai comandat pentru husa asta? Stiu ca folia se comanda in functie de husa. Husa acopera si butoanele de volum/bixby/power?

Husa nu acoperă butoanele de pe margini. Folia este "Clasic Smart Protection Samsung Galaxy Note 8" și s-a potrivit bine.

#931
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 01.02.2003
Note 8 cu Whitestone a luat o tranta minora la care telefonul nu a patit nimic doar sticla ciobita.
Noroc ca mai am 3 rezerve (am prins o promotie pe Amazon). Telefonul se "pensioneaza" in familie odata cu Note X.

#932
cox

cox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.04.2006
Se ciobeste f. Ușor sticla whitestone, în special la colturi... Am avut o sticla chinezeasca mai ieftina și afost mai rezistenta ca asta. Din punctul meu de vedere e un kkt-el :) ambalat într-un ambalaj frumos și scump. As recomanda orice sticla cu UV în locul mult laudatului whitestone.

#933
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014
Sticlele fulldisplay nu sunt perfecte, pentru ca nici ecranul nu este perfect turnat / lipit la niciun telefon.
Practic, o sticla este un compromis, pentru a obtine o duritate la soc maxima.
Marginile acestor sticle sunt in general usor in aer, sau datorita adezivului doar existent doar pe extremitati, au un sant mic format intre sticla si lipici, ce duce la crapaturi cand nici nu te astepti sa nu intelegi de unde si cum.

Referitor la LOCA, orice sticla poate fi lipita cu acest adeziv. Puteti alege pachetul dorit de pe online si faceti treaba destul de buna. La contact cu UV, LOCA instant se intareste si devine usor siliconic. De aceea si touch-ul functioneaza bine ulterior, pentru ca intre sticla si sintetizator nu exista spatiu gol DAR si contactul este perfect intre cele doua produse, datorita LOCA.

Inalturarea sticlei cu LOCA se face rapid, fara probleme. Trageti de sticla si pe ecran va ramane posibil doar acel LOCA, ce va fi defapt un fel de strat subtire de silicon care se inlatura direct cu mana, nici macar cu ceva solutie speciala.

White Dome sau cum se numeste, este si mult marketing dar tinand cont de publicul lor tinta, nu cred ca au facut rabat la calitate atunci cand au format acest kit.
Lampa presupun ca  este mare (exista modele super mici), sticla nu este chiar low cost iar adezivul LOCA cred ca i-au ales vascozitatea perfecta, dupa mai multe teste inainte de lansare.
Nu cred ca in acest produs sunt numai minciuni.
Problema este cand dai aceasta suma maricica pe produs si nu o instalezi corect sau LOCA ,,crapa" dupa 2 zile, formeaza acele santuri mici vizibile in interior.
Acolo se vede defapt Customer Service si serviciile post sale. Alea chiar conteaza cand dai 200 de lei pe produs.

#934
cox

cox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.04.2006
da. intradevar si serviciile sunt parte esentiala din costul produsului. dupa cateva luni de la folosire pot spune ca e rezistenta la zgarieturi dar si la impact usor. imi mentin oricum afirmatia ca e sensibila la colturi dar asta si datorita formei ecranului. referitor la acel kit...cu ramele alea si toate prostiile...pentru cine e mai la inceput asa te ajuta. eu a doua oara nu le-am mai folosit. am lipit-o f. bine si fara.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate