Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Accesorii Samsung Galaxy Note 8: huse, carcase, folii protectie ecran, etc

- - - - -
  • Please log in to reply
933 replies to this topic

#883
Darkrai4102

Darkrai4102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 28.12.2013
Ce folii de sticlă sunt mai bune? Am avut 2 folii montate în locuri “autorizate” și au început să crape singure într-un colț, și de acolo au început crăpături “în masă”. Ideea e că a început ca o mică crăpătură (apărută din senin, o dată nu s-a întâmplat să scap telefonul) și cu timpul se ramificau crăpăturile. Am schimbat eventual sticla și acum văd că iar a început. Ce recomandați?

#884
infractoru03

infractoru03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 03.10.2013
Un inlocuitor pentru Dex, la doar 30$ [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S63wn5nTa5E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#885
Lachitza

Lachitza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 10.01.2014

View PostDarkrai4102, on 24 iunie 2018 - 03:26, said:

Ce folii de sticlă sunt mai bune? Am avut 2 folii montate în locuri “autorizate” și au început să crape singure într-un colț, și de acolo au început crăpături “în masă”. Ideea e că a început ca o mică crăpătură (apărută din senin, o dată nu s-a întâmplat să scap telefonul) și cu timpul se ramificau crăpăturile. Am schimbat eventual sticla și acum văd că iar a început. Ce recomandați?

Whitestone Dome daca vrei sticla, sau ceva instalat cu LOCA. Dar nu vei gasi asa ceva pe la GSM uri sigur.
Inca nu stiu astia cu ce se mananca si inca nu se streseaza pentru ca fac bani buni cu sticle la 35 de lei care pica a doua zi.
Poate te ajuta userii sa instalezi asa ceva sau daca te incumeti tu, go !

Sau ceva din polimeri (folie flexibila grad militar). Ca si brand sau firma, las pe altii sa mentioneze ce alegeri au facut ei, daca vor considera oportun.
Cu stima.

Edited by Lachitza, 02 July 2018 - 10:50.


#886
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Sfatul meu sincer: folie de la Smart Protection pe spate, naked pe față. Eu asa îl țin de ceva vreme.

Pentru față, cea mai buna varianta pe care am folosit-o e tot Smart Protection, dar totuși, exista diferența fata de ecranul gol.

Deci, dacă nu vrei sa lași ecranul fără nimic, Smart Protection full.

#887
radug3

radug3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 22.09.2014
Recomandati-mi si mie va rog un cablu type c care sa suporte incarcare rapida si sa fie de calitate in afara de cel original

#888
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Folosesc Smart din Decembrie, nu am nevoie de altceva ! Depinde cum folosesti telefonul, eu am un cover pentru spate caci il mai trantesc de diverse , iar pe fata am smart varianta noua care este mai faina decat cea din trecut !

#889
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Caut pt călătorii o husă cu loc de păstrare a cardurilor și a cărții de identitate. Ex: https://www.gadgets4...2R&Locale=en_AU

Aveți ceva recomandări personale?

#890
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Eu am luat asa ceva de pe Amazon: https://www.amazon.d...dpSrc=srch&th=1

Foarte faina pielea. Si chiar e piele naturala, fata de variantele mai ieftine, unde e musama. Atentie insa, face telefonul destul de gros. Eu o folosesc tot asa, la iesiri, prin weekend-uri.

#891
adriahno

adriahno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 06.07.2006

View PostM0sGerila, on 11 iulie 2018 - 22:57, said:

Folosesc Smart din Decembrie, nu am nevoie de altceva ! Depinde cum folosesti telefonul, eu am un cover pentru spate caci il mai trantesc de diverse , iar pe fata am smart varianta noua care este mai faina decat cea din trecut !

Ce inseamna varianta noua?

#892
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Alta folie, alt polimer fata de cea din Decembrie. I-a legatura cu lachitza  pe topicul de folii protectie !

#893
adriahno

adriahno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 06.07.2006
Pai eu mi-am comandat folie noua la promotia lor de reinnoire cu 35 lei, acum ~2 luni si probabil ca am primit varianta noua, nu?

LE: hmm... Am citit pe topic si se pare ca inca nu se comercializează, e in faza de testare.
Vreau si eu :)

Edited by adriahno, 29 July 2018 - 22:35.


#894
cox

cox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.04.2006
noul polimer...vechiul polimer...mie nu imi place ca prinde scame pe marginile laterale. am aplicat-o cu mare atentie ...se aplica usor intradevar nu face bule dar spre portiunea curbata nu stiu ce se intampla ca se adune o gramada de scame. mai am folii de la ai pe alte dispozitive, ceas...garmin bicicleta si sunt foarte ok. Pentru telefon nu cred ca o sa mai cumpar folie Smartprotection.

#895
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Pe mine m-a tinut o luna cea noua, probabil nu am montat-o bine, ce nu am facut a fost sa o usuc cu uscatorul....
Deja de 3 saptamani e naked, si e super ;)

Edited by M0sGerila, 31 July 2018 - 11:58.


#896
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Naked e cel mai bine. Pana mea, dam o caruta de bani pe telefoane premium ca sa punem labutele pe plastic si polimer? Je m'en fiche, cand exista Galaxy S5 comenta toata lumea ca ce naspa e ca e plastic, ca altele e sticla sau metal. Sau la Note 4, ca e imitatie de piele. Acum avem sticla, si le tinem tot in plastic. Ce sa mai si intelegi?

#897
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Eu vreau metaaaaaal, dar nu gasesc !

#898
BASenila

BASenila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 09.01.2018
Naked si eu de ceva timp, husele stau in sertar. Cu ele puse (si am incercat diverse - alcantara, transparenta, monarch) nu am aceeasi placere cand il privesc sau cand il tin in mana (ladies...)

#899
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,952
  • Înscris: 10.07.2014
Best Screen Protectors for the Galaxy Note 8 in 2018.
https://www.androidc...t.co/OhGS9BKAoR

#900
Darkrai4102

Darkrai4102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 28.12.2013
Folosește cineva wireless charging? Ce încărcătoare folosiți?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate