Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Nokia 8

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1059 replies to this topic

#487
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Pai vrei si racheta si updateuri si ieftinitura?
O stii pe aia cu "vreau o casa verde, dar nu prea verde, dar totuși verde?"

#488
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006
Nu vreau rachetă, nu îl folosesc pentru jocuri. Vreau update-uri constante, camera decentă și o carcasă de calitate. Și bineînțeles un android curat. Toate astea cu £300. Așa sunt eu, mai pretențios decât alții.

#489
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Nu-ti era adresat mesajul tie ci lui bobalex care se gandeste ca rinichiul lui si masina face 1000 coco.
Pt tine:
updateuri constante pt sistemul de operare, primesti doar pt 2 ani si de securitate doar 3 ani pt Pixel si telefoanele inrolate in android one si alte cateva telefoane cat sa le numeri pe degetele de la o mana. Nokia se pare ca face parte dintre ele, sper sa-i si tina chestia asta si sa nu faca precum Lenovo cu Motorola.

#490
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006
Gata, am facut comanda astazi, ajunge probabil luni sau marti. Nu au mai avut in stoc decat varianta silver, dar pentru £285 nu fac nazuri. Sper sa fie ok!

#491
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 21.08.2008
Sunt sigilate (cutie sigilata) in Ro, variantele de 4Gb RAM si 64Gb stocare cam pe la 1000 de lei.
Suportul asta de 2 ani de cand incepe, de la data lansarii produsului? Nu am avut niciodata Android.

#492
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 11.02.2016
Da, de la data lansării produsului incepe suportul. Așa e la orice telefon.

#493
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nokia 8 Sirocco, 128GB, 4G, Black

l-a testat cineva? ma intereseaza ca are QI wireless integrat... :) m-am saturat de fire prin masina :) si am la masina incarcator. culmea :)

#494
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
@cristi, mare diferenta nu este fata de opt normal pe partea de hardware, +2 gb ram mai mult pe sirocco, atat.
In rest oled vs ips, baterie putin mai mare pe sirocco, camerele probabil imbunatatite putin si design schimbat.
Nu l-am testat dar nu cred ca se observa vreo diferenta fata de opt normal ca si fluiditate.
Sincer, mi se pare mult prea mare pretul pentru un hardware de anul trecut dar daca-l prinzi la un pret bun tu stii mai bine daca merita sau nu.


#495
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
mda... eu momentan am ramas la htc u11 asta dar sincer as vrea si eu un nokia dar ma enerva ca nu avea Qi Wire...
asta are. si imi place mult cum se misca Nokia 8, stau seara pe al sotiei.

sa vad daca ma invart de unul... la operatorul meu nu a aparut inca in ofera, si nu l-as lua cu toti banii odata... mai vedem!

merci de feedback.

apropo ce inseamna hardware de anul asta? la ce ne-am putea uita? nu imi place huawei ca brand... :)

#496
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
Nokia 8 Sirocco desi este lansat de curand are Snapdragon 835, procesor lansat anul trecut, restul flagship-urilor lansate anul acesta au Snapdragon 845. Nu este o diferenta foarte mare intre ele, ma refer strict la specificatiile fiecarui procesor, ca puse in telefoane diferite cu diferite modificari software poate fi o diferenta putin mai mare.
Snap. 835 face oricum fata fara probleme in urmatorii doi-trei ani la tot ce ii arunci, dar ramane chestia ca in aceeasi bani poti cumpara ceva mai performant.
Ca si alternative la 8 Sirocco ar fi destule, totul se rezuma la ce-ti doresti tu mai mult de la un telefon, uite pe mine spre exemplu nu ma intereseaza camera dar ma intereseaza alte aspecte, fluiditate, android stock...in functie de ce ti se pare tie mai important trebuie sa alegi telefonul, cel putin asta este parerea mea.

Edited by haxx123, 31 May 2018 - 12:21.


#497
mihaipopm8

mihaipopm8

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 21.12.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/O1Pl_J7dydU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#498
chios

chios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.06.2013
Avem un update nou

Attached Files


Edited by chios, 11 June 2018 - 14:38.


#499
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
Interesant, i-am dat si eu acum sa-l instaleze, ma gandeam zilele astea care sunt sansele sa primeasca Android Q.

#500
chios

chios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.06.2013
Poate vrei sa zici android P.o să primească dar nu în varianta beta din cate am inteles și doar în varianta finala.

#501
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
Nu ma refeream la Android P, pentru ca stiu ca o sa-l primeasca, la Android Q ma refeream, stiu ca este prea devreme dar era doar un gand.

Ma gandeam in ideea in care chiar daca a fost lansat cu Nougat, cand a aparut pe piata Oreo era deja lansat, iar update-ul a venit destul de rapid la Oreo.

#502
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Speram după update-ul ăsta la VoLTE/VoWiFi pe Orange. Chiar ar fi utile funcțiile astea.

#503
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 07.08.2003

View Postmariusnorbert, on 13 iunie 2018 - 22:03, said:

Speram după update-ul ăsta la VoLTE/VoWiFi pe Orange. Chiar ar fi utile funcțiile astea.

Nu cred ca Orange vinde prea multe Nokia. Ei baga mare cu Samsungaraie și Huaweizarie. Cred ca au ceva beneficii de la ăștia doi de ii promovează atât de mult . Restul clienților...fraieri pe plantație.

Edited by daniel28, 14 June 2018 - 06:42.


#504
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Azi la 1.600 lei - revoluția prețurilor

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate