Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Nokia 8

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1059 replies to this topic

#505
Locohaust

Locohaust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.10.2016
Am luat și eu telefonul, pare destul de ok, o nemulțumire am, la hotspot nu partajează conexiunea wifi, care din ce observ devine inactiva, cu datele mobile, mai am un Xiaomi MI6 care partajează ce este conectat, wifi, date, după caz, o avea Nokia un modem mai prost sau se poate rezolva din soft?
Are cineva vreun mod pt asta?

#506
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Eu nu am astfel de probleme, i-am dat restore dupa un Samsung si hotspot-ul a mers din secunda 2.
Per ansamblu, consider genial acest telefon Am instalat google camera de pe XDA-Forum, iar pozele mi se par de o calitate exceptionala pt un telefon, contrar a ceea ce se afirma in review-urile de pe net. Pentru mine a contat enorm acest aspect deoarece uneori nu pot lua camera foto dupa mine, asa ca am decis sa-l achizitionez resigilat de la eMag cu 1350 ron pe principiul ca il pot returna in 30 zile daca nu corespunde pretentiilor. Surpriza - telefonul "cu ambalaj deschis si fine zgarieturi" s-a dovedit a fi nou, fara un semn si cu accesorii sigilate, iar calitatea fotografiilor, peste asteptari (am avut sau folosit zeci de DSLR-uri si micro 4/3-uri de toate marcile).
In seara asta l-am comparat cu un iPhone X in conditii de crepuscul (ora 20.40-21), calitate net superioara a fotografiilor facute cu Nokia! Per total, expunere corecta (aplicatia stock are tendinta la supraexpunere), balans de alb foarte corect, noise reduction foarte bun fara a pierde semnificativ din detalii sau sharpness, sticla de calitate. Unica "hiba" -  inca n-au implementat un algoritm sa elimine eficient purple fringing, dar in final este un telefon, nu un DSLR cu sticla scumpa.
Per total - raport pret/calitate excelent!

Edited by rellyc, 26 June 2018 - 23:11.


#507
Locohaust

Locohaust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.10.2016
Poți pune un sa te rog cu hotspot activ și wifi activ? Cum activez hotspot wifi devine inactiv, din ce vad eu are deja camera de la Google.

#508
deydera

deydera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 22.07.2010
Am intrat si eu in clubul nokia de 2 zile, momentan sunt multumit, impresia este una foarte buna. E nevoie insa neaparata de o husa si o folie, aveti recomandari? Prefer husele simple, din silicon, transparent, dar nu stiu ce incredere sa am in ce se gaseste pe piata.

#509
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
@deydera, in ceea ce priveste folia, prima folie pusa avea bule de aer pe toate marginile deoarece telefonul are ecranul putin curbat pe margini, dupa ceva cautari am gasit o folie care nu are probleme, ca si aspect arata ca asta : https://www.emag.ro/...1/pd/DTKSSHBBM/

#510
danic82

danic82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 30.04.2014

View Posthaxx123, on 02 iulie 2018 - 11:34, said:

si aspect arata ca asta : https://www.emag.ro/...1/pd/DTKSSHBBM/
arata ca aceea, insa pe a ta, care se potriveste perfect, de unde ai luat-o?

#511
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
@danic82, Bucuresti, Mall Promenada

#512
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011
Intrebare pt posesori:

Din cate am inteles,  Nokia 8 mai da rateuri dpdv al autofocusului cu aplicatia de camera default.

A incercat cineva Nokia Pro Camera? Se imbunatatesc performantele de AF?

#513
Locohaust

Locohaust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 05.10.2016
Pai cum sa instalezi nokia pro camera, ca deja o are? Vrei sa spui camera pro de la google?

#514
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Merita 1400 lei de la pcgaraj?

#515
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Daca vrei Nokia, nu vad de ce nu ar merita.

#516
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Dar eu nu vreau nokia. Vreau un telefon pe care sa il pot tine macar 5 ani fara sa am probleme. Momentan am iphone 5 si e ireproșabil însă ecranul e cam mic.

#517
diavolutu

diavolutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 28.01.2005
Salut.parerea mea e ca merita.cu date mobile 10-12 ore pe zi si in rest wifi activ si locatie prinzi cam 24 de ore intre incarcari si 4 ore de ecran activ.iar doar cu wifi prinzi lejer 36 de ore intre incarcari si 5.5 ore de ecran activ.

#518
aeight15

aeight15

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.03.2015
Va salut.
Detin si eu acest telefon de cateva luni,cred ca vreo 5 luni. De fapt am cumparat doua Nokia 8,model TA - 1012,versiune Android 8.1.0, (ultima actualizare 01.07.2018) de pe ebay.Unul il folosesc eu,unul nevasta. ea face multe poze cu telefonul si platforma de socializare, eu ceva joculete in rest chat, si socializare. Per ansamblu sunt multumit de telefon,dar am o problema,nu pot vorbi la telefon,interlocutorul nu ma aude,doar daca folosesc castile sau pun pe speaker,nu conteaza daca sun din gsm,sau de pe vreo platforma de chat,trebuie doar sa scriu. si asta la amandoua telefoanele. Mai este cineva cu problema asta?

#519
alexp18

alexp18

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.02.2018

View Postaeight15, on 19 iulie 2018 - 20:38, said:

Va salut.
Detin si eu acest telefon de cateva luni,cred ca vreo 5 luni. De fapt am cumparat doua Nokia 8,model TA - 1012,versiune Android 8.1.0, (ultima actualizare 01.07.2018) de pe ebay.Unul il folosesc eu,unul nevasta. ea face multe poze cu telefonul si platforma de socializare, eu ceva joculete in rest chat, si socializare. Per ansamblu sunt multumit de telefon,dar am o problema,nu pot vorbi la telefon,interlocutorul nu ma aude,doar daca folosesc castile sau pun pe speaker,nu conteaza daca sun din gsm,sau de pe vreo platforma de chat,trebuie doar sa scriu. si asta la amandoua telefoanele. Mai este cineva cu problema asta?

Salut. Eu am pățit așa. Auzeam interlocutorul, dar el nu. De asemenea, funcționa pe speaker/căști. Am luat legătura cu Nokia Asistență, am urmat niște proceduri de bază (restart, resetare din fabrică, ultimele update-uri), dar fără vreun rezultat pozitiv. Ultima soluție a fost trimiterea în service via Nokia Asistență. S-a rezolvat prin schimbarea unor componente hardware (probabil microfonul de convorbiri). S-ar putea să ai o situație asemănătoare.

View PostStefanSC, on 05 iulie 2018 - 06:34, said:

Intrebare pt posesori:

Din cate am inteles,  Nokia 8 mai da rateuri dpdv al autofocusului cu aplicatia de camera default.

A incercat cineva Nokia Pro Camera? Se imbunatatesc performantele de AF?
Salut. De vreo lună am primit update la camera foto "stock". Pe lângă modul Manual și funcții noi, precum Picture-in-Picture, se simte și o îmbunătățire a AF. Cel puțin eu observ o diferență. Așteptam acest update la cameră de la începutul anului... Per total, sunt mulțumit de camera foto.

Edited by alexp18, 19 July 2018 - 21:48.


#520
Yu_L.Yan

Yu_L.Yan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.07.2007
Dupa o saptamana de utilizare, astazi am montat un card de memorie. Spre surprinderea mea, cand conectez telefonul la calculator (wind 7) prin cablu, acesta nu poate fi vazut :(
Am acces doar la memoria interna a telefonului.

#521
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
In telefon ti-l vede? L-ai formatat?
Mergi in Device manager pe computer si verifica daca ai vreun semn de exclamare galben. Right click/update driver
Si verifica si in Disk Management daca apare si cu ce litera. Daca il vede, din command prompt da-i chkdsk "litera_cardului": / f (fara ghilimele)
Daca nu ti-l vede in telefon, poate ai vreun card reader, aparat foto, ceva cu care sa-l verifici.

#522
Yu_L.Yan

Yu_L.Yan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.07.2007
Cardul este vazut de telefon. A fost initial formatat pe calculator, apoi in telefon (crezand ca de acolo e problema).
Fotografiile sunt salvate pe card si isi fac backup in contul Google.
Doar ca atunci cand conectez prin cablu telefonul, nu imi apare pe nicaieri cardul, indiferent ce aleg din meniul contextual pt conexiunea USB Posted Image
La restul telefoanelor, aparea intr-adevar ca o partitie aparte.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate