Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Nokia 8

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1059 replies to this topic

#469
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

View PostMembruAnonim, on 11 aprilie 2018 - 20:06, said:


View PostVanBasten, on 11 aprilie 2018 - 21:38, said:

Blackberry?
Vivio Apex, un concept phone care este functional. Se misca chinezii in directia asta.

#470
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Nokia Pro Camera (o parte din softul care este pe Lumia) va fi disponibil in semestrul 2 al acestui an.

#471
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006
Vad ca parerile vis a vis de telefon sunt impartite...si aici pe forum si in general pe alte site-uri. Am gasit telefonul la oferta la £300 si ma mananca sa il iau. Am avut saptamana trecuta un N7 plus si am fost dezamagit de el...deci nu stiu ce sa fac, pentru ca la N7 spatele care spun ei ca e din Al e un plastic de 2 lei. Aluminiul din N8 este real sau e tot plastic? Deci merita 1500 lei, ce ziceti?

#472
MrNiceGuy

MrNiceGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 09.02.2008
Cum sa fie plastic spatele de la Nokia 7 Plus, daca in specificatii ei declara ca e aluminiu?
Baga o zgaraietura adinca si vezi adevarul.

#473
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006
Ce spun ei e treaba lor. Eu vorbesc din ce am văzut eu. Am avut telefonul pentru câteva zile și l-am dat înapoi, pentru că nu aveam update la 8.1 și spatele e un plastic ordinar! Eu întrebăm de n8 dacă ați da 1500 lei pe el...că din review-uri lumea e nemulțumită de poze, de baterie, de...

#474
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Inteleg ca tu te asteptai ca sa fie aluminiul gol, fara coating..
Nokia 7 plus Specs
Body: Aluminum body with ceramic-feel coating


#475
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postinestimabil, on 19 mai 2018 - 17:10, said:

Ce spun ei e treaba lor. Eu vorbesc din ce am văzut eu. Am avut telefonul pentru câteva zile și l-am dat înapoi, pentru că nu aveam update la 8.1 și spatele e un plastic ordinar! Eu întrebăm de n8 dacă ați da 1500 lei pe el...că din review-uri lumea e nemulțumită de poze, de baterie, de...

Despre care Nikia 7 vorbesti? Nokia 7, ala pentru China sau Nokia 7 Plus? Ca ala pentru china are spate de sticla, iar 7 Plus are un coating peste, asa cum spune si colegul geekos. Aceeasi chestie au facut-o si aia de la LG, cu G5, ca sa ascunda antenele, numai ca aia vindeau un flagship.

#476
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006
Nu vorbim de n7 plus, eu am intrebat de n8....Despre n7+ ce sa zic, nu stiu daca ce am avut eu e pentru china sau nu, l-am luat din uk de la o companie ~ sa zicem mare~ si l-am dat inapoi dupa 5 zile. A fost modelul ta 1055 si niici macar nu avea update la 8.1. Spatele era din plastic si avea denivelari, care nu am inteles de unde erau. Cat despre N8, intrebarea ramane...ati da 1500 lei pe el, nou?

Edited by inestimabil, 20 May 2018 - 22:20.


#477
chios

chios

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 01.06.2013
Din punctul meu de vedere merita.eu îl am de 5 luni și nu am avut nici ce-a mai mică problema cu el.daca nu ai prea multe așteptări pe partea de camera și mai e lipsa ledului de notificare.bateria eu zic că e ok prind o zi cu 7 h sot asta cu vreo 2h de gaming sau mai mult 2 zile și 6h sot dar fără gaming.ecranul in lumina soarelui se vede bine nu sunt probleme nu se inci nge la o folosire mai intensa, actualizat la zi.deci la 1500 lei eu zic că nu ai ce lua mai bun de atât.

#478
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
Eu l-am cumparat acum o luna, consider ca merita 1500 Lei, nou si la banii astia nu este nici un telefon mai bun, eu am avut ceva retineri daca sa-l pastrez sau nu, insa doar din cauza bateriei care putea fi mai buna, eu nu reusesc sa scot acelasi sot ca @chios chiar daca nu ma joc deloc pe telefon si nu sunt sub nici o forma vreun heavy user.

#479
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

View Postinestimabil, on 20 mai 2018 - 22:19, said:

Nu vorbim de n7 plus, eu am intrebat de n8....Despre n7+ ce sa zic, nu stiu daca ce am avut eu e pentru china sau nu, l-am luat din uk de la o companie ~ sa zicem mare~ si l-am dat inapoi dupa 5 zile. A fost modelul ta 1055 si niici macar nu avea update la 8.1. Spatele era din plastic si avea denivelari, care nu am inteles de unde erau. Cat despre N8, intrebarea ramane...ati da 1500 lei pe el, nou?
Toate sunt facute in China. Spatele nu era si nici nu este din plastic, este aluminiu care are un coating. Ai verificat dacai ai update? De curiozitate, cu ce a venit, 7.1, 8.0?
Intrebarea despre Nokia 8 este daca merita in comparatie cu ce anume? Ce poti cumpara in bugetul respectiv? Abia apoi poti/putem sa ne dam cu parerea daca merita sa dai 1500 pe el sau nu. In afara de asta despre care N8 vorbim, ala de anul trecut?
Pai comparand 7+ cu 8 vedem ca unu e mic, altu' e mare.. ambele au aluminiu, daca ala te-a nemultumit, asta ce te face sa crezi ca nu va fi la fel?
N7+                                                                                                     N8
Dimensions 158.4 x 75.6 x 8 mm (6.24 x 2.98 x 0.31 in)                  151.5 x 73.7 x 7.9 mm (5.96 x 2.90 x 0.31 in)
Front glass, aluminum body (6000 series) with copper edges       Front glass, aluminum body (6000 series)
6.0 inches, 92.4 cm2 (~77.2% screen-to-body ratio)                        5.3 inches, 77.4 cm2 (~69.4% screen-to-body ratio)
Qualcomm SDM660 Snapdragon 660                                               Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835
Non-removable Li-Ion 3800 mAh battery                                           Non-removable Li-Ion 3090 mAh battery

Edited by geekos, 21 May 2018 - 20:51.


#480
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am cumparat si eu un nokia 8.
Eu am primit un htc u11 (care cica e cam acelasi hardware) si daca tot am trecut pe tekekom cartela de la digi a soției si am renuntat si la un digi 3g si am pus in masina tot o cartela 4g zis wtf... Sa iau si un telefon in rate. Ma uitam la samsung j7 si asta. Sotia a avut multe nokia 650, 925, mereu ii place. Si am zis sa i-l iau... Ca tot sta spart cu unul.

Nu prea m-am putut juca cu el ca l-a luat copilul dar din ce vad pare mai rapid ca htc u11 meu... Tre sa ii iau si o hisa rapid ca va face cunoștință cu podeaua imeadiat.

Sper sa ne placa...

#481
haxx123

haxx123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.01.2014
@cristimate welcome to the club, eu zic ca merita achizitia.
PS va urmaresc cu placere pe aria de auto-jurnal de bord🙂

#482
inestimabil

inestimabil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 04.07.2006
Coating-ul de la 7 plus e mizerabil, nu are nici o legatura cu Al, in schimb am vazut un N8 in magazin si pare ok, spatele chiar arata metalic. N7 plus a venit cu android 7.1 si am primit update la 8.0 cu security patch din februarie. Chiar daca multe tari au primit update la 8.1, UK inca nu a beneficiat de acest update. Deci anroid one, vax. Raspunsul nokia a fost : soon, you'll get the update in the following weeks!
La £300 nu am mai gasit altceva sa merite. As prefera Htc U11, dar asta costa £450 si nu prea as da atat pe el. Si apropos, am avut un htc 11 si era extrem de rapid, mai rapid decat pixel 2...
Prefer Nokia in detrimentul motorola din cauza software-ului (curat). Am avut recent un moto X4 si se vede ca Lenovo isi baga coada si imi baga pe gat aplicatii pe care nu le vreau si nu am optiunea sa le dezinstalez.
Aah, ar mai fi N8 Scirocco care imi face cu ochiul, dar pretul e cam mare :)

#483
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
iti garantez ca HTC u11 e putin mai lent ca Nokia 8.

mi-a placut aseara, promit ca revin mai in colo cu date...

Edited by MembruAnonim, 22 May 2018 - 13:10.


#484
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Nu e cam bătrân HTC U11? Cred ca mai mult ar merita Essential.
Mai asteapta pana la toamna si ia-ti pixel (xl)2.

#485
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A fost moka. Primit de la munca. La toamna mai cer ceva...

Pt mine nu mi-am cumpărat niciodata, dar sotiei ii iau...

Vreau unul bun cu wireless sa încarc in masina...

#486
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007

View Postgeekos, on 23 mai 2018 - 03:57, said:

Nu e cam bătrân HTC U11? Cred ca mai mult ar merita Essential.
Mai asteapta pana la toamna si ia-ti pixel (xl)2.

Pixel xl2. Pai vinde una dintre mașini pt el...și poate un rinichi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate