Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Nokia 8

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1059 replies to this topic

#1
kvlboy

kvlboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 26.05.2016
Daca specificatiile se vor dovedi a fi cele preconizate, ar fi unul dintre cele mai bune telefoane ale acestui an.

http://www.gsmarena....okia_8-8522.php
(Atentie! Poza din link e de la Nokia 6. Rog un moderator sa stearga acest mesaj dupa aparitia pozelor pentru Nokia 8. Multumesc.)

Stiind ca senzorii foto folositi de vechea companie Nokia erau Toshiba, ramane de vazut la ce nivel se ridica dupa achizitia diviziei de senzori foto Toshiba de catre Sony.

http://www.trustedre...e-always-wanted

#2
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 19.12.2012
Datele tehnice prezentate sunt foarte tari, nu cred ca mai exista asa ceva pe piata. Ramane de vazut daca va fi si in realitate si la ce pret

#3
Tritonal

Tritonal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 15.07.2010
http://www.notebookc...e.191106.0.html

#4
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011
Cand o sa vina cu display-uri decente , maxim 5'3 atunci o sa incep sa iau in calcul achizitionarea unuia .

#5
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Momentan nu avem decat fake news si rumors, chiar daca specificatiile erau reale nu vad cu ce ar fi superior concurentei. Samsung, lg, htc, oneplus, sony vor lansa produse noi in prima jumatate a anului, probabil tot cu 835, probabil 6 gb ram insa si cu ceva traditie si suport in spate.

#6
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,950
  • Înscris: 17.03.2005
Și Xiaomi Mi 6 se anunță tot cu 6 GB RAM, procesor Snapdragon 835, 128 GB ROM. Zvonuri erau că ar fi cel mai bun telefon al momentului.
Să vedem cum va fi softul la Nokia, mie unul nu îmi place TouchWiz de la Samsung.
Ce mi-a plăcut de la știrea cu Nokia este că ar folosi aceleași camere de la Carl Zeiss, pe care le-au folosit și înainte și nu aveau concurență pe piață.
Rămâne de văzut cum va fi. Din ce am citit din știri am aflat că ar folosi un Android cat mai curat și ar fi semnat și un contract cu Google.

#7
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Doar lentilele erau Carl Zeiss, senzori erau Toshiba iar Toshiba nu mai fabrica senzori, 950/950xl au senzori Sony.
Lentilele CZ nu mai sunt singurele bune de pe piata si nici nu au renuntat la contractul cu microsoft.
Noile nokia vor folosi cam ce foloseste toata china si garantez ca nu vor bate lg seria v pe partea foto, sincer ma indoiesc ca vor bate huawei.

P.S. este androidul nokia o concurenta pentru androidul de pe pixel? ma indoiesc.

#8
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,394
  • Înscris: 06.02.2008
Cum vorbim de Nokia, care nu știu sigur că au învățat ceva din trecut, e posibil ca la un terminal cu asemenea specificații să vină cu prețuri de circa 1000 de euro. Și atunci ne-am agitat degeaba.

#9
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

View Postjmek4you, on 14 ianuarie 2017 - 12:24, said:

Cand o sa vina cu display-uri decente , maxim 5'3.... .
Asta depinde de la utilizator la utilizator. Pt tine un display decent este maxim 5,3" iar la mine 5,7".
@Caiuscorneliu, ai pus punctul pe i. Ramane de vazut si daca specificatiile astea raman in picioare, ca nu e prima oara cand una apare in rumored si alta este la lansare.

#10
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
One's taken down. What's next?
Attached File  s_c6c95138f60c42c2a9ee65571d07fb601.png   101.99K   133 downloads

#11
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Aici zice ca Nokia 8 va veni cu lentile Carl Zeiss,vezi si video acolo si ca a fost la precomanda 463 dolari.


https://ithot.ro/nok...ile-carl-zeiss/

Edited by farockhcm, 10 March 2017 - 10:22.


#12
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Nu stiu ce sa zic, de site-ul asta de stiri n-am mai auzit pana acum, iar precomanda este pe un site chinezesc unde banuiesc ca poti plasa precomanda si pt iPhone 9 ori de Nexus10.
Vom trai si vom vedea, sper sa le aiba pe toate

#13
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Măcar va primi actualizările/patchurile lunare.

#14
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Ce general spune "will receive Android updates.." cate sau pe ce perioada... asta conteaza.

#15
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Sper să fie adevărat…

Quote

Our products will receive Android updates and monthly security updates.


#16
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,228
  • Înscris: 12.02.2014
Nu m-aș băga. Chiar dacă e "Nokia", tot Android e.
Și mai ales, nu aș risca să iau un produs chiar atât de nou. Trebuie lăsate să se maturizeze.

#17
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Mai asteapta, HMD Global "studiaza" lansarea unui telefon cu windows 10 R3.

Edited by breitner, 15 March 2017 - 12:32.


#18
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,228
  • Înscris: 12.02.2014
Hmmm. Nici la ăla nu m-aș arunca 😁
Eu sunt mai precaut la telefoane. Când apare câte ceva nou, le las câteva luni să mai rezolve din eventuale probleme.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate