Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

UDMR-ul ,extremismul si manipularea romanilor.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1151 replies to this topic

#37
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postradumiki, on 24 octombrie 2016 - 21:22, said:


Simt un anumit repros in felul cum m-ai abordat.
Eu nu am facut decat sa prezint un fapt real, am pus si poze.
Nu am pus eu panoul ala acolo si nici nu sunt vinovat ca nu au gasit aia bani sa termine centura.
Intre noi fie vorba, Ponta nu a dat nimic spre Arad sau Timisoara ptr. ca sunt orase aproape inchise ptr. PSD insa na, se stie ca acelasi lucru se intampla si in alte parti.
Pe de alta parte ma gandesc ca nu au fost  in stare nici ptr. Bucuresti sa rezolve o centura calumea sau o iesire la autostrada spre Ploiesti. Ma bate gandul ca e mai multa incompetenta, apoi vine evident si reavointa.

Și Suceava a rămas cu 1/3 șosea de centură nefuncțională, dar ce să vezi? Nu ne expunem frustrările și chiloții pe garduri!

Mkey?!

#38
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,567
  • Înscris: 30.01.2008

View Post_Sucre_, on 24 octombrie 2016 - 21:23, said:

ar fi cazul sa ne trezim  odata, si sa nu inghitim toate manipularile Bucurestiului
Posted Image ..doar atita poti @sucre ? mai baga o sovinista ceva..ca doar atit e cam subtire...

#39
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008

View Postcatalina1, on 24 octombrie 2016 - 21:15, said:

Pe mine ma enerveaza ca distrug orice discutie constructiva despre descentralizare. Posted Image

Attached File  3od3l2.jpg   18.23K   6 downloads

#40
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

View Postcatalina1, on 24 octombrie 2016 - 21:24, said:

Mesajul in sine e bun. Faptul ca vine de la UDMR il face o mizerie, atat.

Nu era pentru tine apropoul , da e bine ca precizezi ca e rau doar  pentru ca vine de la UDMR ! Eu cred ca e rau oricum pentru  ca provoaca agitatie inutila acum inainte de alegeri .La care tii minte ca eu  nu ma duc de un sfert de veac ,da ?

#41
_Sucre_

_Sucre_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 04.10.2016

View Postiladi, on 24 octombrie 2016 - 21:23, said:

Serios? Sau numai când convine maghiarimii? Ai uitat de referendumul unirii Oradiei cu Sânmartin? Ai uitat că a fost boicotat de unguri că le scădea procentul în oraș și pierdeau plăcuțele bilingve (de parcă le-ar fi dat careva jos de pe pereți)? Așa că toată grija asta subită pentru binele ardelenilor e doar  mâncat rahat cu polonicul. Sunt doar disperați că ungurii s-au deșteptat și votează cu capul, nu cu curul. De altfel s-a văzut asta la locale în Oradea.
a ok, acolo sau sabotat singuri, dar hai sa fim seriosi, 30 % prezenta nu ar fi trebuit sa stea in mana ungurilor.

View PostGingisHan2015, on 24 octombrie 2016 - 21:22, said:

Mesajul e o mizerie sucre ,  da  nu ma mai mira nimic . Ieri ma faceati intolerant , astazi ce mai ziceti tu si,  stie inca cineva  cine ?  Am avut dreptate ? Ce toleranta sa ai cu asa jeguri umane ? Asta e partid ?

de ce ii mizerie ? Mie nu imi convine ca toti banii sa fie dusi la Bucuresti sau Cluj, acuma is obligati si intreprinzatoerii mijlocii sa numai plateasca in Oradea, chiar in asa tiranie traim ? Bihorul plateste  contributii in valoare de vreo 230 mil. euro din care primeste inapoi prin redistribuire vreo 60 % , dar nu consiliul judetean decide ce facii cu banii ci aia din Bucuresti, adica un tip de la 600 km distanta decide ce sa se faca in Bihor, noah asta ii mizerabil !

#42
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Tu, ieșeanule, fii mai cumpătat.

Păstrează-te pentru ce va urma!
Vin vremuri grele pentru patrioții români!

Sorry de offtopic.

#43
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postspider_zero_sapte, on 24 octombrie 2016 - 21:22, said:

UDMR ca udemere, dar mie mi-e teamă de românii transilvăneni care vor să-și ajusteze clopul...vorba, straiul, portul.

De ce ti-ar fi teama daca nu esti vinovat cu nimic?
Ar fi ca si intr-o casa in care barbatul isi bate muierea in fiecare zi de 2-3 ori si dupaia sta cu frica ca poate asta divorteaza, lui nu-i mai face nimeni de mancare si o sa trebuiasca sa mance din brisca pita cu slana.

#44
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,775
  • Înscris: 07.01.2012

View Postlex404, on 24 octombrie 2016 - 21:15, said:

facepalm Posted Image

udmr e o curva politica. punct.

Vrei partid maghiar ok? Erdélyi Magyar Néppárt.

PPMT a reusit sa-i enerveze pe transilvanenii romani cum UDMR-ul nu a reusit  erijandu-se intr-un gica-contra caruia nimic, da' nimic din ce face Boc(de bine de rau, garantul unei sigurante economice) nu e ok.

Edited by iulian_k, 24 October 2016 - 21:30.


#45
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postspider_zero_sapte, on 24 octombrie 2016 - 21:24, said:

Și Suceava a rămas cu 1/3 șosea de centură nefuncțională, dar ce să vezi? Nu ne expunem frustrările și chiloții pe garduri!

Mkey?!
Macar Suceava are sensul ala giratoriu in care intra prostii cu 200 la ora si se fac pilaf, so stop bitching mkey?

#46
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008

View Postspider_zero_sapte, on 24 octombrie 2016 - 21:22, said:

UDMR ca udemere, dar mie mi-e teamă de românii transilvăneni care vor să-și ajusteze clopul...vorba, straiul, portul.


Avem câțiva pe forum. Deja au început să se umezească.

#47
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,698
  • Înscris: 13.10.2003

View Postspider_zero_sapte, on 24 octombrie 2016 - 21:24, said:

Și Suceava a rămas cu 1/3 șosea de centură nefuncțională, dar ce să vezi? Nu ne expunem frustrările și chiloții pe garduri!

Mkey?!

Fiecare lupta cum poate. Timisorenii au organizat si un miting ptr. centura asta nenorocita care nu se poate face din nu stiu ce motive si ne sufoca TIR-urile care ne blocheaza orasul. Nu stiu cum e la Suceava, am fost doar o data pe acolo cand eram elev in excursie, insa in Timisoara si Arad sunt enorm de multe fabrici + sunt sunt  orase tranzitate de marfurile care intra sau ies din tara.

Revenind: sunt legale au ba sloganurile puse de UDMR?
Asta ma intereseaza in primul rand.
Cine stie sa raspunda?
De preferinta cu argumente.

Edited by radumiki, 24 October 2016 - 21:31.


#48
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,567
  • Înscris: 30.01.2008

View Postspider_zero_sapte, on 24 octombrie 2016 - 21:27, said:


Vin vremuri grele pentru patrioții români!


Las ca ii bine. Vremurile grele aleg neghina de griu.

#49
cristalqw

cristalqw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 19.02.2009

View PostDaco_Get, on 24 octombrie 2016 - 21:25, said:

Posted Image ..doar atita poti @ ? mai baga o sovinista ceva..ca doar atit e cam subtire...
Creatura vrea atentie.

#50
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postgabyxm, on 24 octombrie 2016 - 21:28, said:


De ce ti-ar fi teama daca nu esti vinovat cu nimic?
Ar fi ca si intr-o casa in care barbatul isi bate muierea in fiecare zi de 2-3 ori si dupaia sta cu frica ca poate asta divorteaza, lui nu-i mai face nimeni de mancare si o sa trebuiasca sa mance din brisca pita cu slana.

sort of speach..

#51
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008

View Postradumiki, on 24 octombrie 2016 - 21:22, said:

Simt un anumit repros in felul cum m-ai abordat.
Eu nu am facut decat sa prezint un fapt real, am pus si poze.
Nu am pus eu panoul ala acolo si nici nu sunt vinovat ca nu au gasit aia bani sa termine centura.
Intre noi fie vorba, Ponta nu a dat nimic spre Arad sau Timisoara ptr. ca sunt orase aproape inchise ptr. PSD insa na, se stie ca acelasi lucru se intampla si in alte parti.
Pe de alta parte ma gandesc ca nu au fost  in stare nici ptr. Bucuresti sa rezolve o centura calumea sau o iesire la autostrada spre Ploiesti. Ma bate gandul ca e mai mult incompetenta, apoi vine evident si reavointa.


Uite că la Oradea s-a putut. Și e departe de a fi fief PSD

#52
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,567
  • Înscris: 30.01.2008

View Postradumiki, on 24 octombrie 2016 - 21:30, said:

Revenind: sunt legale au ba sloganurile puse de UDMR?
Asta ma intereseaza in primul rand.
Cine stie sa raspunda?
De preferinta cu argumente.

Am scris mai sus.  Declara ca sunt mesaje de....precampanie..Deci legale Posted Image
Ca daca nu este interzis ..atunci este legal ....

Nu cred ca are timp cineva sa creada  ca nu mai poate udmr-ul de problema taxelor...si nu vede mesajul clar sovin si iredentist de pe panouri.

Edited by Daco_Get, 24 October 2016 - 21:34.


#53
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
E mizerie pentru ca e ilegal Sucre . In primul rand . Nu e treaba noastra sa stabilim noi ce sume dam si ce sume primim ,e o lege , un buget , un parlament si un guvern.  Pleaca destui bani si din judetul meu natal si nu ma mai ucid cu firea acum cati din ei se mai si intorc inapoi .

#54
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View PostMosotti, on 24 octombrie 2016 - 21:29, said:

Macar Suceava are sensul ala giratoriu in care intra prostii cu 200 la ora si se fac pilaf, so stop bitching mkey?

Exactly my point.
Însă nu facem din asta tragedie națională.
Și vorba aceea: fost'am cândva imperialiști cu toții și avem boală pe răgățeni.

Edited by spider_zero_sapte, 24 October 2016 - 21:33.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate