Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 

UDMR-ul ,extremismul si manipularea romanilor.

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
1151 răspunsuri în acest subiect

#73
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.782
  • Înscris: 07.01.2012

 GingisHan2015, on 24 octombrie 2016 - 21:39, said:

Maestre , am spus ca acum e ilegal . Daca legea se schimba si Constitutia , nimic impotriva .Legea e lege , fara tocmeala . Posted Image
Desfiintarea DGAMC e ilegala ? Schimbarea surselor de venit la bugetele locale e ilegala?
Desigur ca directionarea unor venituri catre o entitate administrativa  cu numele de Transilvania sau Banat sau Crisana e fiindca nu sunt recunoscute ca personalitati juridice de drept administrativ. Exista in schimb regiunile de dezvoltre numite dupa puncte cardinale, doar doar uitam cum ne cheama, exista judetele, exista municipiile, orasele si comunele.

Editat de iulian_k, 24 octombrie 2016 - 21:44.


#74
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.721
  • Înscris: 21.08.2007
Apropo știe cineva dacă udemeriștii au postat asemenea panouri publicitare și în Harghita și Covasna?

Dacă e ”pă criterii fiscale” cum sugerează Sucre că ar fi (el e la curent cu tot ce se întâmplă la nivel înalt în Uniune), nu ar fi al naibii de ironic și ilogic să vină cu asemenea ”argumente”?

#75
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 52.677
  • Înscris: 30.01.2008

 _Sucre_, on 24 octombrie 2016 - 21:40, said:

autonomia nu i sovinism, ii o chestie normala si de dorit

Ti-am zis ca tu ajungi sa te crezi singur . Nu are nici o legatura cu autonomia fiscala.
Are legatura cu separatismul,sovinismul si iredentismul maghiar.

Pe bune ca imi vine citeodata sa intreb cit de inteligenti va credeti voi si cit de prosti ii credeti pe altii ?
Da imi trece repede .

Editat de Daco_Get, 24 octombrie 2016 - 21:45.


#76
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 31.469
  • Înscris: 29.04.2008

 gabyxm, on 24 octombrie 2016 - 21:35, said:

Asa si crezi ca a tau a fost mai ipen?
Identitatea nu ti-o ia nimeni, banii deobicei da.

Nu e așa că n-ai avut neamuri care s-au chemat Lucaciu, apoi Lukács, apoi iar Lucaciu?

#77
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 62.911
  • Înscris: 21.04.2011

 GingisHan2015, on 24 octombrie 2016 - 21:32, said:

E mizerie pentru ca e ilegal Sucre . In primul rand . Nu e treaba noastra sa stabilim noi ce sume dam si ce sume primim ,e o lege , un buget , un parlament si un guvern.  Pleaca destui bani si din judetul meu natal si nu ma mai ucid cu firea acum cati din ei se mai si intorc inapoi .
Cum sa fie ilegala dorinta de descentralizare?

Si fix treaba noastra e ce legi se dau, ce bugete se fac... Nu de aia ne ducem la vot, nu sa ne alegem reprezentantii care sa ne reprezinte acolo?

#78
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.721
  • Înscris: 21.08.2007

 Phobos, on 24 octombrie 2016 - 21:39, said:

Hai sa nu ne infierbantam degeaba, panoul ala nu aduce nimic nou. Multi romani din Ardeal gandeau la fel cu ce scrie pe panou, nu de-acum ci de 10 ani cel putin. Evident, ei gandesc doar d.p.d.v. financiar, nu altceva. Asa ca panoul ala nu infierbanta pe nimeni. Mai mult ii infierbanta pe restul, decat pe ardeleni. Posted Image
Nici pe unguri nu cred ca-i infierbanta, deja mesajul asta e ca o gluma rasuflata, uzata. Nu mai reactioneaza nimeni la ea.

Păi eu nu prea mă înfierbânt, ba chiar deloc, că am dublă cetățenie. Tu? Nu știu, probabil că ar fi cazul să gresezi șenilele la tanc.

No offence!

#79
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.167
  • Înscris: 04.07.2007
Nu sunt prosti cei care fac asa ceva ci cei care ii lasa sa faca ce vor!

#80
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 62.911
  • Înscris: 21.04.2011

 radumiki, on 24 octombrie 2016 - 21:33, said:


Eu ma refer la continutul mesajelor, stiu evident ca pot pune panouri cu diverse mesaje. Orice mesaje? Posted Image
Daca nu ar veni de la UDMR, ar fi clar vorba doar de descentralizare. Nu e nimic ilegal in a avea in platforma descentralizare!

#81
_Sucre_

_Sucre_

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 698
  • Înscris: 04.10.2016

 Daco_Get, on 24 octombrie 2016 - 21:42, said:

Ti-am zis ca tu ajungi sa te crezi singur . Nu are nici o legatura cu autonomia fiscala.
Are legatura cu separatismul,sovinismul si iredentismul maghiar !
auzi daco get, numai bine te interesezi tu de rusi si ne lasi pe noi in pace, nu de alta da nu prea ai tangente cu Ardeal, si ai vreo 10 km pana granita cu Republica

#82
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 31.469
  • Înscris: 29.04.2008

 spider_zero_sapte, on 24 octombrie 2016 - 21:38, said:

UDMR te contrazice.
De ce?

Care, bre? La locale au luat-o pe coajă nasol de tot. În Oradea sunt minoritari rău în Consiliu. Însă și-au făcut alianță cu PSD la județ. Să le fie țărâna ușoară.

#83
_Sucre_

_Sucre_

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 698
  • Înscris: 04.10.2016

 GingisHan2015, on 24 octombrie 2016 - 21:32, said:

E mizerie pentru ca e ilegal Sucre . In primul rand . Nu e treaba noastra sa stabilim noi ce sume dam si ce sume primim ,e o lege , un buget , un parlament si un guvern.  Pleaca destui bani si din judetul meu natal si nu ma mai ucid cu firea acum cati din ei se mai si intorc inapoi .

vezi din cauza acestei atitudini ii atata coruptie in Romania ! Nu i treaba noastra...

Editat de _Sucre_, 24 octombrie 2016 - 21:47.


#84
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 52.677
  • Înscris: 30.01.2008

 _Sucre_, on 24 octombrie 2016 - 21:45, said:

auzi daco get, numai bine te interesezi tu de rusi si ne lasi pe noi in pace, nu de alta da nu prea ai tangente cu Ardeal,
Auzi @ sucre. Eu am mai multe tangente cu Ardealul decit orice maghiar de pe lumea asta.

Altceva ce mai poti sa faci ? Posted Image  Doar atit ??

Editat de Daco_Get, 24 octombrie 2016 - 21:46.


#85
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 31.469
  • Înscris: 29.04.2008

 _Sucre_, on 24 octombrie 2016 - 21:40, said:

autonomia nu i sovinism, ii o chestie normala si de dorit

Da' matale la ce fel de autonomie te gândești?

#86
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.121
  • Înscris: 23.09.2005

 catalina1, on 24 octombrie 2016 - 21:44, said:

Daca nu ar veni de la UDMR, ar fi clar vorba doar de descentralizare. Nu e nimic ilegal in a avea in platforma descentralizare!

Exact, cand vezi mesajul poate ca ai avea asa, o tresarire de speranta, insa cand te uiti mai jos si vezi: "UDMR", dai din mana a lehamite: "Ah, iar astia... rahat in ploaie!" :)

#87
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 52.677
  • Înscris: 30.01.2008

 catalina1, on 24 octombrie 2016 - 21:44, said:

Daca nu ar veni de la UDMR,
Dar vine si stim clar ce se ascunde in spatele "platformei" .

#88
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 22.349
  • Înscris: 23.02.2015

 catalina1, on 24 octombrie 2016 - 21:43, said:

Cum sa fie ilegala dorinta de descentralizare?

Si fix treaba noastra e ce legi se dau, ce bugete se fac... Nu de aia ne ducem la vot, nu sa ne alegem reprezentantii care sa ne reprezinte acolo?

Nu intelegeti,  nici tu nici Iulian . Am spus  ,am raspuns lui Sucre , care o arde cu sumele  care se dau la Bucuresti . Ca-s  mari zice el  .Eu ii raspund ca sunt legale,  stabilite prin lege sau prin ce naiba is  stabilite .  Cand se vor modifica printr-o  alta lege , vor fi la fel de legale desigur,  si atunci . Nu ca e ilegala Dorinta !

#89
_Sucre_

_Sucre_

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 698
  • Înscris: 04.10.2016

 Daco_Get, on 24 octombrie 2016 - 21:46, said:

Auzi @ sucre. Eu am mai multe tangente cu Ardealul decit orice maghiar de pe lumea asta.

Altceva ce mai poti sa faci ? Posted Image  Doar atit ??
spune asta unu din Iasi  Posted Image

 iladi, on 24 octombrie 2016 - 21:47, said:


Da' matale la ce fel de autonomie te gândești?
fiscala

#90
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 31.469
  • Înscris: 29.04.2008

 _Sucre_, on 24 octombrie 2016 - 21:36, said:

proiectul autonomiei devine unul comun romano maghiar, ei sunt pierduti.


UDMR + PSD? :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate