Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Belvedere Residences / Belvedere Development Fabrica de Glucoza Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
233 replies to this topic

#199
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Normal. Este o zona de evitat. Traficul va fi îngrozitor în zona.

#200
Ciprianbarosan

Ciprianbarosan

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.08.2019
Am inteles. Le-am cerut o oferta pentru urmatoarea faza si preturile mi se par chiar mari fata de ce ofera ca si spatiu si compartimentare.

#201
bmortu

bmortu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 18.11.2017
In zona o sa fie atat de aglomerat ca nu vei putea iesi nici cu cățelu' la plimbare pe poarta complexului

#202
Graphixes

Graphixes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 22.03.2014
Vreun update aici? Am vazut si cum arata acum fabrica de glucoza largita. Au scos si copaceii si e un desert de beton, arata ca naiba. Fara stalpisori trotuarele 100% se vor transforma in locuri de parcare pt. corporatisti. Astia inca mai cer 125000 euro pe 3 camere, 65mp.

Edited by Graphixes, 28 July 2020 - 12:47.


#203
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008

 Graphixes, on 28 iulie 2020 - 12:47, said:

Astia inca mai cer 125000 euro pe 3 camere, 65mp.
Ramane valabila vorba veche... nu-i prost cine cere. Gusteri se gasesc.

#204
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Problema pentru ei este ca nu prea se mai gasesc. Vine criza, si o sa fie dura pentru multi dintre angajatii din corporatii. Citeam o analiza a imobiliare.ro legata de tranzactii in luna iunie. Astia inca mai cred ca prostesc oamenii cu efervescenta tranzactiilor, cu cresteri de preturi si bla bla. Din septembrie vine foamea pentru multi (daca continua cu Covidul) si nu o sa reziste piata nici un perfuziile de genul marirea plafonului la 140k euro.

Edited by edi10000, 28 July 2020 - 17:27.


#205
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Acum ca au facut Fabrica de Glucoza au distrus accesul auto in complex.

Vrei sa faci stanga spre AV/Promenada ? Naspa, nu e voie, trebuie sa ocolesti cativa km prin trafic.

#206
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
petiție pentru un pod sau ceva acces din complex spre făcut stânga, se va face peste 20 de ani

#207
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007
Eu zic sa ceara pasaj subteran pana la Victoriei, e la fel de realizabil

#208
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Nici chiar pasaj dar un rahat de giratoriu la intersectia cu Petricani era realizabil.

#209
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Flat, on 29 iulie 2020 - 14:55, said:

petiție pentru un pod sau ceva acces din complex spre făcut stânga, se va face peste 20 de ani
Exista un exemplu concret in care s-a realizat ceva ca urmare a unei petitii? Insitutiile statului nu raspund mereu nici cand le faci sesizare cu nr. de inregistrare, cred ca nici noaptea nu dorm bugetarii de grija petitiilor online.

Edited by MembruAnonim, 30 July 2020 - 09:36.


#210
adymihalcea

adymihalcea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 09.01.2004
S-a dat drumul la faza urmatoare, ii zice Prima Vista acum, livrare in 2024.
Citesc ce scrie mai sus si ma amuz - 125.000 eur 3 camere e mult, o sa lase la pret Posted Image
Au vandut tot, acum nu iei nici 2 camere in pretul asta la faza urmatoare.
Tot asa imi zicea lumea ca e mult si in 2019 cand am contractat in faza 2 doua camere cu 68000 + TVA Posted Image
L-am primit fix la termenul mentionat in contract (oct 2020), f seriosi din punctul asta de vedere. Ca si proprietar:
+ apartamentul e dragut,, nimic de reprosat dpdv constructie, 2 bai, centrala proprie - apa calda, caldura - lucruri de mentionat in zilele noastere Posted Image bloc civilizat, linistit, curat (crescut la bloc 'comunist' nu mai suport mirosul de ghena din majoritatea blocurilor comuniste), aproape de metrou, mall promenada si de cladirile de birouri daca lucrezi in zona; megaimage, sala de sport la parter, kaufland in constructie alaturi.
- zona aglomerata (dar unde nu e), iar daca lucrezi in zona ca mine oricum n-ai cum sa o eviti indiferent unde stai; blocurile cam apropiate unul de altul, nu stiu sa fie pe aproape vreo gradinita/scoala, nu e parc prin apropiere la distanta de mers pe jos, lumea isi plimba cainii pe camp - unii poate chiar apreciaza salbaticia naturii Posted Image, dar cu metroul esti in 15 min in Herastrau. Si nu in ultimul rand pretul, daca vrei sa iei acum Posted Image

Oricum se fac proiecte multe si exclusiviste in zona, va deveni o zona de lux dupa parerea mea.

https://www.primavista.ro/

Edited by adymihalcea, 23 December 2022 - 12:57.


#211
arfidx2

arfidx2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 17.09.2022
Acum face și One high district acolo..vreo 3..4 măgăoaine de blocuri.
Termen finalizare 2025.

O sa fie distractiv :))

Militari rezidenț cu tichie de mărgăritar și aroma de șaorma cu sushi

#212
marius21

marius21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,362
  • Înscris: 12.07.2008
Nu doar One. Sunt mai multe proiecte in zona.

M-am autorizatiile.de constructie si certificatele de urbanism emise luna trecuta si cateva ar fi de mentionat

  AC pe strada Radu Tudoran - in spatele Fabricii de Glucoza :  ansamblu cu funcțiuni mixte (locuire, birouri, comerț, servicii, alte dotări complementare) cu regim de înălțime 2S+P+8Eduplex și organizarea execuției lucrărilor

AC pe strada Anton Holban - tot in spatele Fabricii de Glucoza : construire ansamblu locuințe colective și comerț, în 3 FAZE, cu regim de înălțime maxim 2S+P+7E+8Eduplex+Eth, amenajare incintă și organizare execuție

CU pe tot in spatele Fabricii de Glucoza : construire clădiri de locuințe colective cu regim de înălțime S+P+7E cu dotări și funcțiuni completare locuirii în regim de înălțime S+P+4E+Eth constând în școală, grădiniță, afterschool, sală de sport, bazin de înot, precum și amenajare incintă cu spații verzi, terenuri de sport, alei carosabile pietonale, împrejmuire, branșamente utilități, post trafo, stație electrică, semnalistică, organizare de șantier și operațiuni notariale (alipire terenuri)


Toate conform PUZ cu strazi late,trotuare si ceva spatii verzi.


Pentru interesati marea problema va fi pretul prohibitiv. De exemplu eu nu mi-as mai permite sa cumpar la preturile actuale.

Edited by marius21, 23 December 2022 - 23:16.


#213
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008
Chiar și cu prețuri prohibitive tot se vor găsi persoane dispuse să cumpere. Altfel nu s-ar construi, nu?

#214
arfidx2

arfidx2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 17.09.2022
Și unde se va vărsa toată populația din viitoarele rezidențuri?
Petricani e full și acum.
Barbu Vacă idem.
Ștefan cel Mare Aglomerație
Tramvaiul 16/36 vine rar și merge mai rău ca o căruță.

În loc de rezidenț trebuiau făcute parcuri sau hai..două trei bloculețe cu 3..maxim 4 etaje.



#215
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Primarul sectorului 2 zicea ceva de prelungire linii tramvai, modernizare, adică unire linii 5 cu 16 și dus 16 la capăt la pod undeva după cloud9

Plus că e metrou, deci nu e problema. Fata de alte cocine gen prelungirea.ghencea unde ești captiv, aici chiar nu văd cum se poate pune problema când au și metrou și tramvai pe linie separată

#216
arfidx2

arfidx2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 17.09.2022
Primaria sector 2 a useristului mihaiu are unul dintre cele mai murdare sectoare.
Cât despre prelungire tramvai..ha ha, să râdem!
1. Tramvaiul 5 ar trebui să meargă ca tramvaiul 41, rondul de la capăt Băneasa nu e gata, linia e varză, nu se face nimic.
Metrou la Bleg Vedere nu e! Se face și one High weed district..și toți vor merge oricum cu mașini.
Tramvaiul 16/36 se zgâlțâie mai ceva decât cel mai performant vibrator.. and so on!


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate