Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Kristal Residence Metalurgiei

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#91
Homeforme

Homeforme

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.11.2016
Eee stai sa vezi pana la final. Este o moda acum la complexele astea rezidentiale. Ca sa atraga clienti si sa-si castige increderea zic ca se vor muta in bloc. Niste prieteni si-au luat in Bucurestii Noi si ca sa ii convinga de cat de durabil este imobilul, le-a fost comunicat ca dezvoltatorul o sa locuiasca cu ei in bloc. La final apartamentul"dezvoltatorului" a fost vandut la un pret mult mai mare. In Kristal, toate etj 5 nu sunt la vanzare momentan. Acum ramane de vazut daca va sta sau nu dezvoltatorul cu noi. In alta ordine de idei, nici eu nu am vazut polistiren la apartamentele din bl.1 si 2, ceea ce este un lucru bun. Plus ca in comparatie cu alti dezvoltatori care folosesc ca si izolatie carton sau mai stiu eu ce alte materiale ieftine, aici am vazut ca vata de sticla se foloseste. Inca un avantaj! Finisaje sunt de calitate! Sper ca la final sa avem mai multe plusuri, decat minusuri. Nu as vrea sa se ajunga ca la IMGB, unde sunt foarte inghesuite blocurile, fara spatii verzi, fara trotoare. Am copii si as vrea un mediu cat mai propice pentru ei.

#92
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Asa au zis si s-au amuzat multi cand a fost lansat proiectul Metalurgiei,cu toate ansamblurile.
Se distrau pe seama noastra,a celor de la IMGB si spuneau ca la cat teren este acolo,o sa fie alei,parcuri,verdeata,raiul pe pamant.
Acum,sunt mai inghesuie cele din Metalurgiei decat astea de la IMGB!

#93
catalincf

catalincf

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.06.2016

View PostHomeforme, on 05 decembrie 2016 - 13:23, said:

aici am vazut ca vata de sticla se foloseste.

unde ai vazut vata?, ca sa ma uit si eu mai atent. (nu e o intrebare ironica)
Eu unu n-am vazut vata mai ales ca as fi vazut-o macar depozitata pe teren afara dar n-am vazut nimic la niciun bloc.
Asta cu dezvoltatoru care sta in blocurile alea e gogoasa, . La milioanele pe care le au profit , nu ii vad sa stea la bloc , poate vreun angajat de-al lor...

Edited by catalincf, 05 December 2016 - 13:57.


#94
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005

View PostGroh, on 05 decembrie 2016 - 13:26, said:

Acum,sunt mai inghesuie cele din Metalurgiei decat astea de la IMGB!
Pe ce te bazezi cand afirmi asta?

#95
Homeforme

Homeforme

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.11.2016
Toate ap de la etajele 4 sunt izolate cu vata de sticla. Cat despre spatii verzi, alei si alte puncte de joaca, se poate vedea! Din pacate nu au invatat nimic din greselile facute in Popesti si/sau IMGB.

Toate ap de la etajele 4 sunt izolate cu vata de sticla. Cat despre spatii verzi, alei si alte puncte de joaca, se poate vedea! Din pacate nu au invatat nimic din greselile facute in Popesti si/sau IMGB.

#96
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Dar in Popesti-IMGB au gresit cu ceva ca sa invete?Totul a fost facut pt profit maxim.Doar unii aveau impresia ca in Metalurgiei,fiind camp gol,spatiu mare o sa curga fantani si o sa fie paduri intre blocuri.
Si la mine la IMGB,la Metropolitan.
In proiectul initial de acum 5 ani apareau 6 blocuri,alei,verdeata,bla,bla.Intre timp au facut 10 blocuri.Ca sa fie. :)

#97
sfortzaa

sfortzaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 10.05.2014
Am rezervat un apartament in blocul 6  care se afla in constructie, si ma gandeam daca este posibil sa vizitez santierul pentru a vedea progresul ( din pura curiozitate ) , fara a fi necesara insotirea de catre un insotitor / sef de santier etc.
Blocul e pe parte cu strada Jilavei , iar pe poarta scrie clar ca nu ai voie sa intrii fara un insotitor autorizat, si ma gandeam daca este posibila intrarea pe santier din partea cu drumul Binelui.

Edited by sfortzaa, 29 December 2016 - 18:53.


#98
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Se poate intra pe santier,insa este posibil sa fii scos de acolo chiar de dezvoltator.Muncitorii aia parca sunt dresati sa nu discute cu necunoscutii.Dezvoltatorul a spus ca este disponibil pt vizionare oricand,cu conditia sa fie sunat mai inainte.

#99
sfortzaa

sfortzaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 10.05.2014

View Postgcom61, on 29 decembrie 2016 - 19:47, said:

Se poate intra pe santier,insa este posibil sa fii scos de acolo chiar de dezvoltator.Muncitorii aia parca sunt dresati sa nu discute cu necunoscutii.Dezvoltatorul a spus ca este disponibil pt vizionare oricand,cu conditia sa fie sunat mai inainte.

Am inteles , multumesc frumos.

#100
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
A mai fost cineva prin zona?
Ma intereseaza bl 2...

#101
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005
gcom61, poti incerca sa intrebi si pe grupul de Facebook (cauta dupa KRISTAL METALURGIEI Jilavei 58-60 ), e posibil ca unii de acolo sa nu urmareasca discutia si aici.

Edited by soft0811, 10 January 2017 - 18:21.


#102
Alyna_Z

Alyna_Z

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.01.2017
Buna,am citit și eu printre randuri discuțiile voastre despre acest ansamblu. M ar interesa si pe mine un ap cu 2 camere in Kristal (drumul Jilavei) dar nu știu mai nimic despre ele aceasta zona nu era printre prioritățile mele, ar trebui sa merg maine la o vizionare sa vad exact despre ce este vorba. Ma puteti ajuta cu ceva detalii, sunt persoane mutate in bloc? Cunoașteți probleme majore? La pret se mai poate negocia pe mine ma intereseaza ap de 49.000 E, orice detaliu ma poate ajuta,multumesc.

#103
lepsulet

lepsulet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.12.2006
@Alyba_Z - trebuie sa il suni pe Dl Cristi Farcas care se ocupa din partea sudrezidential cu locatia celor de la Kristal. Si eu doresc un 3 camere acolo si inca nu m-am convins. Zona ca zona, aici depinde de fiecare. vei avea de mers 1km pana la Aparatorii patriei - metrou, in linie dreapta. In rest, de jur imprejur sunt tot felul de super-markets, un Mall, samd. Pe viitor va fi cat de cat ok, mai ales ca blocurile se fac mici maxim 5 etaje, din cate am inteles.

Daca nu esti grabita vei avea apartamente si mai aproape de metrou dar va mai dura ceva 1-2 ani. Kristal va mai ridica un complex pe partea strazii Binelui, are acolo 15.000 mp. Pe jilavei are 10.000 mp. Distanta pana la metrou e cam tot acolo.

In rest, totul e subiectiv, dupa preferinte. Vor fi si unii cu probleme dar pot sa te anunt ca intr-adevar cei 2 frati care conduc firma se vor ocupa sa repare si aici nu au fost probleme (ma refer din ce stiu de pe la Leordeni).

Despre pret nu stiu nimic. Am sa incerc si eu sa vad daca e loc de negociere, desi... la cat de repede au vandut cam tot in Jilavei, nu prea vad sa se incurce. Nici nu stiu daca mai au de 2 camere libere acolo. Iti recomand sa mergi la vizionare, cel putin sa vezi daca vei dori sa cumperi in locatia de pe Binelui.

Mie personal, pe cel de 3 camere, este unul din cele mai bine concepute layout-uri. Spatiu bun, bai cu geam, depozitare si dressinguri si mai ales separarea aceea din dormitorul matrimonial cu baie proprie prin usa de pe hol.

Sper saptamana asta sa pot lua o decizie si sa rezerv un apartament din cele ramase. Aaa si inca ceva. locurle de parcare sunt destul de ieftine fata de alte locatii din Bucursti. Aici costa 1750 euro tva inclus.

Si btw.... cei de aici ar trebui sa fie si pe grupul de pe facebook. Eu unul sunt in grup si nici macar nu sunt proprietar sau ma rog... sa fi platit, etc.

#104
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Se pare ca spre sfarsitul lunii se va muta cineva in bl 2, la et 1, 2 camere.Venise sambata sa mai verifice cate ceva...

#105
Alyna_Z

Alyna_Z

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.01.2017
Am fost la vizionare, apartamente de 2 camere nu mai sunt disponibile decat pe etajul 5 care momentan nu sunt date spre vanzare, sa vedem daca reusesc la et 5 deși nu asta imi doream...

#106
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
In blocul 2 ne vom muta cel mai probabil la sfarsitul lui martie.
In privinta polistirenului la interior...nu exista asa ceva la mine in apartament, iar asta nu pentru ca le-as fi zis eu ceva, ci pentru ca n-a fost cazul.
Dezvoltatorul nu va locui in bloc, insa din ce am inteles isi va muta biroul Cosmin de la Fermei la parterul blocului 2.


#107
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Se pare ca dezvoltatorul are et 5-6 din bloc 1 si in bloc 2 sora. Oricum in 2 la et 5 este incalzire prin pardoseala...-fara cuvinte

#108
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005
Care etaj 6, cand toate blocurile au P+5? Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate