Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Kristal Residence Metalurgiei

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#127
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Sunt numai zvonuri si anul asta daca lanseaza o oferta ar fi extraordinar
Ezte vorba de terenul de langa Joy
Si cine stie nu spune😆

#128
Kaymee

Kaymee

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 19.04.2017
Asa se zicea inainte, ca va fi langa Joy. Mai nou cica va fi langa Venus, la bulevard. Posted Image

#129
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Ai dreptate confirm am auzit
Dar e o discutie si unde zic eu
Pe mine m au lasat nervii si am luat la galaxy
Acum stau stresat pana ridica blocul 5 dar imi place riscul nu sunt la prima incercare😎

Edited by val18, 09 June 2017 - 19:22.


#130
Carmencitta

Carmencitta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.08.2017
Pentru ca o parte din vecinii nostri din grupul fb s-au aratat deranjati de ceea ce ei numesc postari irelevante, dezbateri inutile... M-am gandit sa avem un Club, unde vorbaretii si amatorii de glume sa se regaseasca.
Subiectul principal ramane Kristal Metalurgiei, cu tot ce inseamna el, dar mai batem si campii cu cate o gluma sau o dezbatere iscata din senin. Fara sa fim insa agresivi!
Te astept aici, daca te intereseaza:
https://www.facebook...92705704166840/

#131
Betausser

Betausser

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.02.2017

View PostCarmencitta, on 07 august 2017 - 20:36, said:

Pentru ca o parte din vecinii nostri din grupul fb s-au aratat deranjati de ceea ce ei numesc postari irelevante, dezbateri inutile... M-am gandit sa avem un Club, unde vorbaretii si amatorii de glume sa se regaseasca.
Subiectul principal ramane Kristal Metalurgiei, cu tot ce inseamna el, dar mai batem si campii cu cate o gluma sau o dezbatere iscata din senin. Fara sa fim insa agresivi!
Te astept aici, daca te intereseaza:
https://www.facebook...92705704166840/

Tocmai ce intrasem repede sa vad cine ar fi postat! Si ce sa vezi! Surpriza! Vecina care s-a certat cu Marius sif ace sondaje de opinie impotriva agresivitatii! Yeeeyyyy!!! Cat ma bucur ca vom fi vecini!

Ba da nici forumul asta care ar trebui sa dea informatii oamenilor doritori de apartamente nu ramane neatins.

#132
Carmencitta

Carmencitta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.08.2017
Io nu m-am certat cu Marius. Si e si el binevenit in grup daca respecta regulile.
Si daca vrei, putem continua in privat discutia. Ca sa ramana cat mai putin "atins" forumul asta de ceva care se pare ca tu consideri ca e daunator.

Edited by Carmencitta, 07 August 2017 - 21:35.


#133
Betausser

Betausser

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.02.2017

View PostCarmencitta, on 07 august 2017 - 21:33, said:

Io nu m-am certat cu Marius. Si e si el binevenit in grup daca respecta regulile.
Si daca vrei, putem continua in privat discutia. Ca sa ramana cat mai putin "atins" forumul asta de ceva care se pare ca tu consideri ca e daunator.


Sincer, nu mersi. M-am saturat de postarile voastre total pe langa subiectul Kristal. Am cedat si am si iesit de pe grupul ala de pe facebook. Mi se pare o gluma proasta.

Adica sa stai sa postezi ca nu stiu care discutie a ta cu respectivul domn doctor Marius a fost una agresiva este chiar..total pe langa subiectul Kristal. Si asta e dar una din postarile lungi si fara sens precum si a discutiilor lungi si fara sens.

Si stii ce ? E mai bine sa discutam aici. Sa vada si viitori cumparatori la ce se pot astepta. Sa-si cunoasca potentialii vecini si sa intre si ei pe grup. Se vor distra sa auda una si alta total pe langa Kristal.

Eu daca eram in locul tau nici nu il bagam in seama pe domn doctor Marius. In fine. Prea mult timp liber.

Chiar ma impacientasem pentru mailul venit si chair credeam ca va fi cineva cu altceva de impartasit despre Kristal.

Pana una alta eu la final voi oferi un feedback/ parere si despre Kristal si despre Sud Rezidential.
Ca sa stie potentialul client la ce se poate astepta.

Pentru asta e forumul Carmen.

#134
Carmencitta

Carmencitta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.08.2017
Asta e chiar culmea! Sa iti doresti un topic curat, dar sa fii primul care vine cu mizerii. Puteai sa imi scrii de la inceput in privat, ca "te bucuri sa fim vecini". Dar inteleg ca ai vrut sa demonstrezi public ceva. Asa ca, ma vad obligata sa raspund tot public. Sa alteram in continuare acest topic, asadar:

Paul, eu am avut o singura postare pe acel grup. Cea in care am sugerat un co-admin sau moderator, tocmai pt. a nu mai exista derapaje. Iar exemplul pe care l-am dat NU era dintr-o discutie personala (cum gresit ai inteles tu). Era din discutia unor viitori vecini. Banuiesc ca nu e nicio diferenta pt. tine, dar am vrut sa ma dezic clar de ceea ce nu-mi apartine.

Ca tu ai considerat unica mea postare "lunga si fara sens" (200 de cuvinte, din care ~jumatate ii apartineau celui blamat), asta e. Eu am considerat ca s-a ajuns prea departe cu agresivitatea verbala si am vrut sa se remedieze cumva aceasta problema. Tu nu ai fost in stare sa treci peste postarea mea de mai sus - decenta si inofensiva. Dar ai vrea ca altii sa treaca cu vederea comentarii agresive, cu jigniri si atacuri la persoana. Poate ca tu, daca treci pe langa un adolescent care il injoseste public pe un altul, tot asa, te faci ca nu vezi, ca e prea mare bataia de cap sa te implici. No comment.

Bine ca te "impacientezi", in schimb, cand primesti notificari :)) Daca ai o problema de stress management, bifeaza turn off notifications. Informatiile vitale le iei de la cei care construiesc, eventual agent. In grup sau pe forum poti intra o data la nu stiu cat timp, verifici pe diagonala ce s-a mai postat, si alegi doar ce te intereseaza. Iar cand ai o intrebare pt. vecini, postezi. Atat de simplu!

De ce incerci sa impui regulile tale tuturor? Singura regula in acel grup este "fara cenzura", dupa cum spune insusi adminul. Accepti, propui alte reguli sau pleci. Ai ales sa pleci. Ok, mergi mai departe pe drumul tau, nu incerca sa ne convingi pe toti ca suntem prosti ca nu gandim ca tine.

Si cine esti tu sa emiti judecati de genul "aveti PREA mult timp liber"? E optiunea fiecaruia cum isi imparte timpul. Daca duci lipsa, iti inteleg frustrarea, dar nu e vina celor care au si aleg sa il dedice unor lucruri pe care tu nu pui pret. Ce urmeaza, sa le spui si cum sa-si cheltuie banii? E viata lor, nu le dai tu de mancare.

Feedback vom oferi mai multi, aici sau pe fb. El e util si pe parcursul lucrarilor, nu doar la final. Iar forumul, ca si facebook-ul, este pt. discutii civilizate. Regulile le stabileste adminul. Daca consideri ceva in neregula cu postarea mea de mai sus, ai buton pt. report. Suntem chiar incurajati sa-l folosim inainte de flame. Dar de unde sa stii tu asta? Cand nici macar unica regula a grupului de care vorbesti nu o stiai, probabil. Sa citesti regulamentul oricarui grup sau forum pe care activezi, este o chestiune de bun simt.

PS: Ca idee, comentariul tau la care am raspuns eu acum, are 195 de cuvinte (doar ale tale!). Poate aveai nevoie de un ordin de marime pt. ce inseamna "postare lunga si fara sens". Ai stat mult sa o scrii? Mie nu mi-a luat mult sa o citesc. Daca plangerea venea de la un copil de clasa I, mai intelegeam.
PPS: Reiau invitatia de a continua discutia in privat, daca chiar mai ai chef de... postari lungi si fara sens ;)

#135
Betausser

Betausser

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.02.2017
Daca e 'fara cenzura'.

Am voie sa-l injur pe cel ce posteaza pe langa subiectul Kristal?
Sau... mai bine, am voie sa injur pe cineva de acolo ?
E agresivitate verbala? Daca e si imi este interzis..atunci de ce ? Eu vreau sa injur pe grupul nostru. Eu vreau sa ma iau de cel ce posteaza pe langa ca sa se simta el/ea bine.

Intelegi ce zic? De cand e grupul asta usor peste 60% din postari sunt pe langa si restul de 40% din postari sunt facute in legatura cu Kristalul dar dupa ce au avut o experienta nasoala si cauta sa se planga. Deci ? Ce scop are grupul asta?
Adaug faptul ca ei vin si mai si dau informatii la cam o luna dupa ce agentul sau dezvoltatorul te informeaza. Mai exact nimeni nu da informatii specifice.

Ai uitat cate postari si discutii s-au facut pentru renumita posibilitate de a nu mai plati TVA? Desi cineva postase clar ca scrie in contract ca asta nu afecteaza in niciun fel pretul ci avantaja dezvoltatorul dar postari multe pe treaba asta.

Deci? Despre ce vecini vorbim? Chiar m-am saturat personal sa vad discutii pe langa subiectul Kristal.
Si sa mai stii inca ceva. La postarea mea in care am zis direct ca se posteaza pe langa, s-au dat 26 de like-uri. Considerand cam cate like-uri se dau inseamna ca suntem cativa care am ajuns sa ne saturam usor de situatia postarilor inutile.

Acum intelegi reactia mea? Nu era nevoie de un sondaj. Puteai sa-i spui in fata sa stea calm si sa nu vorbeasca asa. Simplu.

Prea mult monopol pe grupul ala iar faza cu 'fara cenzura' repet. Pot sa injur?

#136
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Ce probleme aveți și voi �������

:))

#137
Carmencitta

Carmencitta

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.08.2017
@ Betausser
Te pomenesti ca tocmai eu am pus monopol pe grupul ala, prin unica postare pe care am facut-o acolo Posted Image)

Despre injuraturi, intreaba adminul. Daca te preocupa subiectul.
Poti sa jignesti si sa ameninti - asta DA, am vazut ca e permis in acel grup. Motiv pt. care am discutat cu adminul sa intervina. Insa discutia a ramas fara ecou, asa ca am facut un sondaj, pt. a vedea daca aceasta indiferenta este generala. Nu avea sens sa ii spun direct, pt. ca o facusera deja cativa inaintea mea si singurul rezultat a fost un mare f...lame.

Tot un fel de sondaj ai facut si tu prin postarea ta ulterioara, desi puteai sa te adresezi direct celui care te deranjase. Diferenta e doar de grafica. Tu ai avut 26 de voturi si ai decis sa iesi din grup. (Bravo! Acum ai grupul pe care ti l-ai fi dorit?) / Eu am avut cam tot atatea si am decis sa fac un grup separat in care sa nu fie permisa agresiunea verbala.

Si, pt. ca, spre deosebire de tine, eu vad si o componenta sociala in rolul unui astfel de grup, am decis sa fie permise si glumele despre greieri sau dezbaterile despre univers. Nu intamplator l-am numit "club". Adera doar cine doreste mai mult decat simpla informare despre cand vine gazul.

Ai vreo problema cu asta? Daca nu, hai sa incheiem discutia.

Edited by Carmencitta, 08 August 2017 - 20:59.


#138
vallychelu14

vallychelu14

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.03.2018
Pentru vecinii din faza 2 (blocurile de langa cimitir) am creat un grup pe facebook, sa vorbim despre diverse lucruri legate de complexul kristal.
Grupul este aici: https://www.facebook...836924256614820

#139
raresvintea

raresvintea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 13.06.2006
Buna ziua. In cazul apartamentelor deja gata din complex, daca baconul este complet zidit jos, se poate pune termopan pt a-l inchide? trebuie ceva atentii, autorizatii etc?

#140
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Da. Autorizatia de la primarie e absolut necesara, in caz contrar risti amenda cu ordinul de demolare integrala a structurii ilegale.

#141
cristinalp

cristinalp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.06.2009
Salut,

Dezvoltatorii de la Kristal, au demerat un nou proiect, paralel cu Metalurgiei Park. Am fost sa vizualizam locatia, momentan sunt la stadiul de proiect. Sunt interesata de achizitie apartament 3 cam. Cunoasteti info suplimenatare?

#142
xxeellaa87

xxeellaa87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.04.2012
Buna ziua,

Ma intereseaza sa achizitionez un apartament de 3 camere in acest complex. Daca cineva are probleme cu actele si nu mai poate accesa creditul pot prelua eu antecontractul pentru a nu pierde avansul.

De asemenea, m-ar ajuta foarte mult sa pot intra in grupul de facebook pentru a face acest anunt.

Multumesc,

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate