Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Kristal Residence Metalurgiei

- - - - -
  • Please log in to reply
141 replies to this topic

#73
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Cum adica polistiren la interior ??

#74
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Exact asa cum am spus;pe peretii interiori este placat cu polistiren de 2,5cm,iar pe exterior cu 10cm.Nu vorbesc numai de peretii catre exterior ci si de peretii despartitori.

#75
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Daca pun acel polistiren pe interior,il pun doar ca sa niveleze peretii,sa nu mai bage tencuiala la greu peste caramida.Altfel,nu as vedea rostul lor.

#76
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Da,...cred ca polistirenul si plasa ajuta la o finisare mai rapida.Probabil acei pereti vor fi f sensibili la ...lovituri.Nu cred ca polistirenul expandat poate fi folosit ca si [antifonant] ,mai ales la acea grosime...

Le:..si...la o adica,s-ar putea reface mai usor oarece circuite electrice;am vazut o groaza de matze...

Edited by gcom61, 29 November 2016 - 16:00.


#77
Dageac

Dageac

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.11.2016
Ziua buna la toata lumea!planuiesc sa cumpar un ap in acest complex!va rog ce sugestii aveti??bune,rele nu conteaza,as aprecia!multumesc!!

#78
Sapostez

Sapostez

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.11.2016
Buna ziua,

Si noi intentionam acelasi lucru...daca ne am pacalit noi va pacaliti si dumneavoastra..:D
Eu am facut si antecontractul si tot..pana acum all good..par seriosi...sa vdm

#79
Homeforme

Homeforme

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.11.2016
Am trecut azi pe acolo si sunt sigur ca nu o sa arate cf.proiectului! Au finalizat parcarile din fata, insa trotoarul a disparut si nici nu mai este spatiu pentru construirea unuia nou. Fantana care trebuia sa fie in fata, cred ca s-a transformat in gramezi de pamant, iar strada care ar trebui sa fie intre bl1 si bl de langa, nu stiu cum o sa fie tinand cont ca spatiul este acum foarte ingust si ca la final, o sa fie de o parte si de alta locuri de parcare. In ziua de azi, din pacate, se construieste bloc langa bloc, spatiile verzi sunt rare sau chiar lipsesc. Pacat!

Edited by Homeforme, 01 December 2016 - 20:37.


#80
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Ceva poze nu ai facut?
Cand am fost eu ,burnita si nu am putut face poze..
Referitor la distanta dintre blocuri...probabil sunt la limita legala;toata lumea vrea un venit mare.

#81
Homeforme

Homeforme

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.11.2016
Nu am facut poze. Da, la limita legala, din care o sa luam si pentru parcari si ce ramane, facem strada! Unde toate astea? In rest pare ok!

#82
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Am o intrebare....cineva imi spunea ca blocurile astea au parcare subterana ?
Este adevarat ???

#83
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005
Nu sunt suficiente locurile de parcare supraterane?

Attached Files



#84
Homeforme

Homeforme

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.11.2016
Nu exista parcare subterana, doar supraterane

#85
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Parcarea este la liber sau ati platit locul de parcare?

#86
Homeforme

Homeforme

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.11.2016
Se plateste! 1500euro/loc

#87
catalincf

catalincf

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.06.2016

View Postgcom61, on 29 noiembrie 2016 - 14:56, said:

Exact asa cum am spus;pe peretii interiori este placat cu polistiren de 2,5cm,iar pe exterior cu 10cm.Nu vorbesc numai de peretii catre exterior ci si de peretii despartitori.

Eu nu am vazut nicun polistiren de 2,5 la interiorul apartamentului, si nici polistiren de 10 la exterior. Pe situl sud scriu 10 cm dar in realitate pun 8cm si chiar 5cm(exemplu 5cm et3 3cam bl2 spre dormitorexterior). Am intrat si in bl2 si in 1 si am facut si poze la doze si nu e decat tencuiala si glet.

Attached Files



#88
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
In bl.2 et 1 la 3 cam am vazut eu polistirenul la interior,intre baie si bucatarie...sper sa nu le incurc.La terminatia catre usi era vizibil polistirenul si plasa de fibra de sticla...

#89
catalincf

catalincf

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.06.2016

View Postgcom61, on 05 decembrie 2016 - 11:23, said:

In bl.2 et 1 la 3 cam am vazut eu polistirenul la interior,intre baie si bucatarie...sper sa nu le incurc.La terminatia catre usi era vizibil polistirenul si plasa de fibra de sticla...

inseamna inca o dovada de neseriozitate si lucrare facuta de mantuiala care se adauga la atatea si atatea minciuni. se inscriu si ei in trendul dezvoltatorului de chilipir, la fel ca alte zeci si sute de dezvoltatori. in casa nu trebuie sa fie altceva pe caramida decat tencuiala si glet

#90
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
La exterior am vazut ca se lucreaza cu polistiren expandat de 10cm,pus direct pe/peste caramida;de fapt asta e la moda.
Am inteles ca in complexul asta va locuii si dezvoltatorul...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate