Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Tesla Model S facelift

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1052 replies to this topic

#559
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostTorquemada-666, on 04 februarie 2018 - 10:07, said:

Se pare ca nu au reusit sa faca bine nici sticla de la panorama. Aceasta se crapa de la sine. Sunt si le forum mai multe astfel de situatii.

Care producator din lumea asta isi face singur geamurile?

Edited by calinkgb, 16 March 2018 - 10:07.
Nu discutam persoana, da?


#560
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Sa nu caute producatori ieftini si sa mearga pe calitate. Dar daca vezi interiorul, iti dai repede seama pe ce au mers.

#561
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Un nou accident cu Tesla s, in care prima cauza se spune ca ar fi autopilotul.
Se va arata care a fost cauza reala in urma investigatiilor. Astept si urmaresc cu foarte mare interes.
https://www.google.r...ter-denied/amp/


#562
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Scrie acolo, masina nici nu are autopilot. :) Titluri sensationaliste

#563
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Am citit. Dar nu eu am pus titlul. Iar soferii cauta sa dea vina pe pilot, lucru care pune autoritatile sa faca expertize.

#564
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 16.08.2016
Din moment ce mașina nu are autopilot ce expertize sa facă autoritățile legate de autopilot? Nu te-ai saturat sa te faci de ras zilnic? Un bărbat admitea ca a greșit dar tu nu.

#565
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Citeste stirea. Spune exact. Oricum din poza asa arata Tesla s dupa ce a lovit o bicicleta? Altceva nu vad si nu trebuie sa citesc. Poza face cat 1000 de cuvinte.

Am postat stirea. Poate fi citita.

Am pus sa citeasca si cu Olanda ca o paralela.😉
Stirea in sine, face o paralela prin link.urile postate.

Edited by Torquemada-666, 16 March 2018 - 10:08.


#566
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Prietene, câți ani ai? Engleza știi? Tu citești știrile sau te uiți ca fi'miu de 3 nai doar la poze?

Mașina s-a trântit într-un "cyclist, scooter and another car"... și da, ma așteptam ca mașina sa arate chiar mai rău după atâtea busturi.

Cât despre citatul tău cu NTSB care a lansat o ancheta, este vorba de cu totul alt accident, din US, unde mașina s-a bușit într-o mașină de pompieri.

Ce dracu? Învata să citești!

#567
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
La cum "se interpreta stirea", am interpretat si eu poza.😉

#568
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 16.08.2016
In the Netherlands today, a Tesla Model S crashed into a cyclist, scooter and another car.
Traducere pentru tine (dacă vrei meditații la engleza sa îmi spui): in Olanda, o Tesla model S a lovit un biciclist, scuter și o alta mașina.

#569
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Tesla face recall la 123.000 masini Tesla s vandute.

Problemele de calitate reclamate de lucratori de la tesla si de articolele prezentate, dovedesc ca sunt reale.

https://www.google.r...re-reports.html

"Tesla is voluntarily recalling 123,000 Model S vehicles because of an issue with the power steering component.

This problem is limited to Model S cars built before April 2016. Tesla said Model X and Model 3 cars are not included in this recall.

Shares of Tesla fell nearly 4 percent in after-hours trade on Thursday.

In an email to customers, the electric automaker explained that it has seen "excessive corrosion" in the power steering bolts of the affected vehicles. Tesla said that if the bolts fail, the driver would still be able to steer the car, but would have to use "increased force."

"This primarily makes the car harder to drive at low speeds and for parallel parking, but does not materially affect control at high speed, where only small steering wheel force is needed," Tesla wrote in its email to customers.

Tesla said it has only seen this problem occur in "very cold climates" where road salts are commonly used. But the company said it was recalling all affected vehicles regardless of climate, "to account for the possibility that the vehicle may later be used in a highly corrosive environment."

Edited by Torquemada-666, 30 March 2018 - 09:12.


#570
inuendo0

inuendo0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 03.06.2007

View PostTorquemada-666, on 30 martie 2018 - 09:10, said:

Tesla face recall la 123.000 masini Tesla s vandute.

Problemele de calitate reclamate de lucratori de la tesla si de articolele prezentate, dovedesc ca sunt reale.

Ai uitat sa mentionezi ca suruburile alea sunt facute de nemtii de la Bosch si ca ei platesc toata operatiunea. O fi atat de greu sa faca niste suruburi cum trebuie? Deh....inginerie germana. Sau e vorba de sabotarea Tesla?
Ma astept sa recunosti ca nu este vorba de nici o problema de calitate reclamata de lucratorii Tesla si nu faci decat putin circ.

"Today, Tesla issued a voluntary recall on all 123,000 pre-April 2016 Model S vehicles over a bunch of bolts on a powering steering component made by Bosch."

https://electrek.co/...del-s-vehicles/

Edited by inuendo0, 30 March 2018 - 09:47.


#571
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Din text nu reiese ca suruburile sint facute de bosch. Nici nu cred ca bosch face suruburi de altfel.

#572
inuendo0

inuendo0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 03.06.2007
Nu din textul ales de colegul 3T. Am editat si pus un link din care reiese.

#573
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Pune un link cu afirmatia ta ca sunt de la Bosch. In articolul pus de mine nu scrie.

Dar si daca ar fi am raspuns pregatit. Si softul dieselgate era facut de altcineva, parca tot Bosch. Ipocrizie.😉

Numai la Tesla suruburile se corodeaza. La alte marci nu am mai citit despre asa ceva ai nici nu au fost stiri.

Si la recall.ul asta, tot Bosch e vinovat?

https://electrek.co/...parking-brakes/

Edited by Torquemada-666, 30 March 2018 - 09:51.


#574
inuendo0

inuendo0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 03.06.2007
Atunci mergi in instanță si apara-ti sefii

#575
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014

View Postinuendo0, on 30 martie 2018 - 09:49, said:

Atunci mergi in instanță si apara-ti sefii

Nu ii apar eu. Adica da, dar in alt mod. In modul nr.de clienti din 2016 si 2017 si inceputul f.bun al lui 2018.

Sa vedem daca merge Tesla. Daca nu merge, spune multe, conform a ceea ce sustii.

Edited by Torquemada-666, 30 March 2018 - 09:53.


#576
inuendo0

inuendo0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 03.06.2007
Canta la alta masa oda cu vanzarile GasAuto. Aici vb de Tesla si daca nu-ti place nu stiu de ce te tot bagi in seama.

Ps: ai recunoscut ca lucrezi la VW? Ca niciodata nu ai negat.

Edited by inuendo0, 30 March 2018 - 09:57.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate